K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km

Alfasudů v limitované edici Sprint Veloce 1,5 Trophy vzniklo jen tisíc. Tento kus si někdo dobře schoval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km

10.11.2015 | Marek Bednář | 2 příspěvky

K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Alfasudů v limitované edici Sprint Veloce 1,5 Trophy vzniklo jen tisíc. Tento kus si někdo dobře schoval.

Fanouškům Alfy Romeo stroj na fotkách jistě netřeba připomínat - je to model Alfasud Sprint, v tomto případě ve verzi Veloce 1,5 Trofeo, limitované edici z roku 1982. Těchto aut vznikla jen tisícovka, jsou tedy pořádně vzácné, a většina z nich zůstala na domácím trhu. Když se objeví nějaký na prodej ve špičkovém stavu, je to svátek. Jenže kus, který vám ukážeme dnes, je ještě výjimečnější - je prakticky nový.

Všechny Sprint Veloce Trofeo vypadaly stejně, měly šedé čalounění sedaček, dřevo na volantu a řadicí páce a zvenčí stříbrnou metalízu se dvěma proužky po stranách; černý byl tenký, šedý tlustý a právě v něm je u zadního spoileru nápis Trofeo. Verze pro export na francouzský trh měly střešní okno, tohle je auto originálně vyvezené do Německa, kterých prý bylo jen 200.

Alfasudu tahle barva vážně sluší, vypadá velmi elegantně. Ovšem, vzhledu tohoto kousku jistě napomáhá jeho perfektní stav. Je totiž vážně téměř nový. Ne věkem, pochopitelně, je mu 34 let, ale najetými kilometry - je jich tu pouze 277. To není ani jedna nádrž paliva, pokud nejedete celou dobu na plný plyn. Kilometrový proběh je údajně snadno ověřitelný a podložený dokumenty. Karoserie je prostá rzi, interiér působí jako nový a automobil dostal veteránskou registraci. A fotografie ničemu z toho neodporují.

Pokud máte pocit, že slova jako Sprint, Veloce a Trophy trochu přehání, nebudeme vám to rozmlouvat, tohle auto má jen 70 kW (95 koní) na předních kolech. Jsme ale v roce 1981, kdy auta nevážila jak stádo slonů - hmotnost SV Trophy činila jen 915 kg. O dobrou akceleraci tedy jistě nebylo nouze a ani udávaná maximální rychlost „přes 175 km/h” nezní marně.

Pokud máte zájem, tohle auto si můžete koupit, ovšem je potřeba si připravit dost velké peníze na to, že kupujete 34 let staré auto - v přepočtu lehce přes 2,1 milionu korun. Ovšem, je-li člověk sběratel, tahle specialitka bude jistě krásným doplněním garáže. Byla by ale škoda ji tam jen nechat stát, bude jistě vynikající i na silnici; někdejší reklamní slogan „Ama essere guidata velocemente”, tedy česky „Miluje být řízena rychle”, říká mnohé...


K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 1 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 01K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 2 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 02K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 3 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 03K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 4 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 04K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 5 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 05K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 6 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 06K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 7 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 07K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 8 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 08K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 9 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 09K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 10 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 10K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 11 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 11K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 12 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 12K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 13 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 13K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 14 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 14K mání je nová Alfa Romeo Alfasud SV Trophy, za 34 let ujela 277 km - 15 - Alfa Romeo Alfasud Sprint Veloce Trophy prodej lepsi 15
Takto krásný Alfasud Sprint Veloce Trofeo jen tak na prodej nepotkáte

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše