K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut

Dopřáli jste si do nového auta výbavu navíc za 100 tisíc a máte pocit, že jste rozmařilí? U Ferrari se na vás za takové peníze nejspíše ani neusmějí, na tomto autě stála výbava navíc 1,2 milionu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut

2.2.2021 | Mirek Mazal

K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut

/

Foto: Mecum Auctions

Dopřáli jste si do nového auta výbavu navíc za 100 tisíc a máte pocit, že jste rozmařilí? U Ferrari se na vás za takové peníze nejspíše ani neusmějí, na tomto autě stála výbava navíc 1,2 milionu.

Ferrari F12tdf přišlo na svět už skoro před šesti léty a v mezičase bylo překonáno několika novějšími modely, přesto by bylo nemístné označit jej za obyčejné či okoukané. Odlehčená a posílená verze patří k tomu nejrychlejšímu, co italská značka kdy vyrobila a čas z testovacího okruhu ve Fioranu tomu odpovídá - 1 minuta a 21 sekund je o 2 sekundy lepší výsledek než u výchozí F12berlinetta. Tohoto modelu navíc vzniklo jen 799 kusů v rámci limitované edice, z níž si pár utrhly i světoznámé osobnosti.

Pokud byste chtěli tento model nový, máte pochopitelně dávno smůlu, aukční síň Mecum ale ve své tiskové zprávě informuje, že brzy nabídne k prodeji jeden z již existujících exemplářů. A nebude to jen tak ledajaká F12tdf, ale u Ferrari na míru postavený exemplář Rogerovi Penskemu, americké závodní legendě. Bývalý pilot, později majitel závodní stáje Team Penske a dnes dokonce vlastník věhlasného okruhu v Indianapolis je znám pro svou slabost pro výjimečná auta, a tak zjevně ani F12tdf nemohl odolat.

A nedržel se při jeho koupi zkrátka, jen příplatky jej vyšly na 54 913 dolarů, tedy asi 1,2 milionu Kč. Za to se dá koupit i několik dobrých normálních aut nebo jedno neobyčejné ve špičkové specifikaci a ještě vám zbude na benzin. U Ferrari za tyto peníze Penske pořídil... trochu výbavy navíc.

Vysoká cena jen za volitelnou výbavu jistě nebude překážkou při dražbě, naopak se očekává velký zájem, který by cenu měl vytlačit daleko nad hranici 20 milionů Kč, za které lze F12tdf koupit jako ojetá. Nový vlastník se pak bude moci chlubit F12tdf v závodní rudé barvě Rosso Corsa, kterou doplňují prvky z nelakovaného karbonu. Jeho použití zašlo velmi daleko, najdeme jej prakticky všude. A hlavně hrátky s ním přidaly základní ceně nejvíce. I dalších příplatků je tu ale dost, ať už karbonových nebo ne, za všechny ale zmiňme jeden - závodní telemetrii Ferrari za více jak 200 tisíc Kč. I za to se dá koupit celé auto...

Dodejme, že F12tdf je poháněné dvanáctiválcem o výkonu 574 kW (780 koní) a točivým momentem 705 Nm, který míří na zadní kola. Tento kousek má najeto pouhých 722 km a pokud byste o něj měli zájem, bude jednou z hlavních hvězd březnové dražby zmíněné aukční síně. Necháme se překvapit, kolik je možné zaplatit za sběratelské Ferrari s hromadou příplatkové výbavy od tak známé osobnosti světa aut, může to být opravdu hodně.


K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 1 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 01K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 2 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 02K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 3 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 03K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 4 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 04K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 5 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 05K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 6 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 06K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 7 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 07K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 8 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 08K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 9 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 09K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 10 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 10K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 11 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 11K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 12 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 12K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 13 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 13K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 14 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 14K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 15 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 15K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 16 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 16K mání je vzácné Ferrari majitele závodní stáje, jen za příplatky mohl mít několik normálních aut - 17 - Ferrari F12 tdf Roger Penske prodej priplatky 17
Ferrari F12tdf je výjimečné v jakémkoli provedení, toto má ale zcela unikátní původ, s pořádnou hromadou příplatkové výbavy k dobru. Foto: Mecum Auctions

Zdroj: Mecum Auctions

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.