Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se

Typickou cílovou skupinou Rapidu jsou lidé, u nichž velké kilometrové nájezdy nelze očekávat. Považovat takový stav za samozřejmý by ale bylo chybou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se

12.11.2016 | Marek Bednář | 41 příspěvků

Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Typickou cílovou skupinou Rapidu jsou lidé, u nichž velké kilometrové nájezdy nelze očekávat. Považovat takový stav za samozřejmý by ale bylo chybou.

Volkswagen Passat nebo Škoda Superb jsou běžní adepti na statisícové kilometrové proběhy, však se podívejte se na výše odkazovaná auta. Jenže Rapid už tolik ne - cílí spíše na soukromou klientelu, oslovuje rodiny či starší muže a u těch se neočekává, že budou každý den ráno v Aši a večer v Ostravě. Dva roky stará Škoda Rapid tedy může najet 20, 30, 50 tisíc kilometrů?

Samozřejmě tomu tak být může a většinou tomu tak bude, jenže věřit tomu automaticky u ojetiny s nedostatečně zdokumentovanou historií by bylo velkou chybou. Může totiž mít také najeto 269 tisíc kilometrů, jako kousek, který máme před sebou tentokrát. První registrace tohoto stříbrného Rapidu Spaceback je uvedena v říjnu roku 2014, takže se díváme na téměř přesně dva roky staré auto. To se ale zastavilo málokdy; za měsíc najelo v průměru téměř 11 tisíc kilometrů. A každých pět, šest týdnů tak bylo v servisu kvůli pravidelným servisním zásahům. To už si tam snadno uděláte známé...

Pod kapotou je dieselový čtyřválec o objemu 1,6 litru a výkonu 90 koní. Není to tedy žádná hitparáda po stránce rychlosti, ale kombinovaná spotřeba 4,4 litru byla asi důležitější pro takhle obrovský kilometrový proběh na takhle krátkou dobu. Podle popisu inzerátu je auto ve velmi dobrém stavu; fotky moc kvalitní nejsou, ale auto rozhodně nevypadá zničeně. Ostatně, muselo skoro pořád jezdit - optikou pracovních dnů se bavíme o 533 najetých km denně, takové auto se zastaví málokdy.

Také se dozvídáme, že výbava není nic výjimečného, je tu v podstatě to, co od auta téhle třídy člověk očekává - elektrická okna a zrcátka, klimatizace, manuálně nastavitelné látkové sedačky a rádio, které umí přehrávat MP3. Vůz prý má ve výbavě také elektronickou náhražku samosvoru a samozřejmostí je ESP.

Jeho cena je 7 970 Eur, zhruba 215 tisíc korun, a inzerát je k vidění zde. Na dvouletý Rapid Spaceback TDI to je velmi nízká cena, pochopitelně, oproti jiným kusům ji dolů tlačí velký kilometrový proběh. Jestli takové auto má smysl koupit nebo ne, posoudíte sami, ukazujeme vám ale z jiného důvodu - z Rapidu se stává stále vyhledávanější ojetina a zdaleka ne všechny jsou nabízeny s takovou historií, která by jednoznačně dokumentovala předchozí způsob zacházení. Slepě tedy předpokládat, že zachovale vyhlížející dvouletý Rapid s nejasnou minulostí musí mít opravdu najeto pár desítek tisíc km, protože to tak většinou je, nebude chytré. Mohl také už více jak šestkrát objet zeměkouli...


Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 1 - skoda rapid 269kkm prodej 01Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 2 - skoda rapid 269kkm prodej 02Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 3 - skoda rapid 269kkm prodej 03Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 4 - skoda rapid 269kkm prodej 04Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 5 - skoda rapid 269kkm prodej 05Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 6 - skoda rapid 269kkm prodej 06Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 7 - skoda rapid 269kkm prodej 07Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 8 - skoda rapid 269kkm prodej 08Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 9 - skoda rapid 269kkm prodej 09Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 10 - skoda rapid 269kkm prodej 10Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 11 - skoda rapid 269kkm prodej 11Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 12 - skoda rapid 269kkm prodej 12Kolik kilometrů může mít najeto dva roky stará Škoda Rapid? Podívejte se - 13 - skoda rapid 269kkm prodej 13
Tenhle Rapid dosud jezdil asi 11 tisíc kilometrů měsíčně

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 41 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše