Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr

Na Vestu dosud pěli chválu obyčejní lidé i novináři, mimo jiné kvůli jejímu vyššímu podvozku schopnému poradit si i s horšími cestami. Právě ten má ale zřejmě lví podíl na selhání vozu při policejní předváděčce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr

17.6.2019 | Petr Prokopec

Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr

/

Na Vestu dosud pěli chválu obyčejní lidé i novináři, mimo jiné kvůli jejímu vyššímu podvozku schopnému poradit si i s horšími cestami. Právě ten má ale zřejmě lví podíl na selhání vozu při policejní předváděčce.

Policie ze slovenského Humenného nedávno částečně obnovila svůj vozový park. Něco takového samozřejmě není neobvyklé, povětšinou jsou ale u toho různé modely Škody, Volkswagenu či korejských automobilek. Tentokráte ale došlo na nemalé překvapení, neboť českou či korejskou automobilku nahradila ruská. Slováci se po vzoru svých východních kolegů rozhodli pro Ladu Vesta, již navíc pořídili v provedení SW. Nový kombík jim tedy nabízí více vnitřního prostoru než doslouživší Kia Cee'd ve verzi hatchback.

Kromě vyšší praktičnosti si slovenská policie pochvalovala také podvozek, který standardně počítá se světlou výškou 178 milimetrů. To je o přibližně čtyři centimetry více než u Kie, muži zákona tedy nyní mohou i do dříve nedostupných oblastí. Méně riziková je pak i jízda v městské džungli, kde již nehrozí takové poškození o obrubníky. Je však třeba dodat, že každá mince má svůj rub a líc. Tu horší stranu nám nyní ukazuje nové video z Ruska.

Na záběrech je jasně patrná Vesta v policejních barvách, byť oproti slovenskému vozu jde o sedan. Ten se stal hlavním aktérem předváděcí akce policie, která měla ukázat schopnosti jejích řidičů i aut. Součástí prezentace byla také jízda pozpátku následovaná prudkým otočením, tzv. J-turn, což je trik, který se policisté standardně učí. Dle plánů ale tato akce rozhodně nedopadla, místo toho se Lada otočila nejen kolem horizontální, ale rovněž kolem vertikální osy a dopadla střechou na zem. Nakonec pak sice přistála na kolech, to je však v tomto případě jen malé zadostiučinění.

Jak je patrné z videa, u nějž je vůbec překvapivé, že se dostalo na veřejnost, posádka vozu nakonec vystoupila bez zjevného zranění. I když poněkud otřesena. Mnohem horší je však skutečnost, že něco podobného se nemusí stát pouze policii, která navíc vůz testovala na hladkém asfaltu, ale pomalu každému uživateli. Dost by nás proto zajímali výsledky losího testu, ve kterém nejspíše Vesta nebude excelovat stejně jako při čelních nárazových zkouškách.

Oficiální stanovisko zatím nebylo zveřejněno a je otázkou, zda se ho vůbec dočkáme - koneckonců, jde o Rusko a tamní stěžejní automobilku, pročež by nebylo překvapivé, kdyby zakrátko zmizelo jak video, tak i jeho autor. Třeba se ale pleteme a AvtoVAZ se pochlapí. Do té doby je ale třeba přiznat, že na dosud velmi působivé vysvědčení Lady Vesta dopadla opravdu pořádná kaňka. Slovenská policie tak možná nyní přemítá, zda si výměnou pomohla.


Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 1 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 01Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 2 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 02Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 3 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 03Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 4 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 04Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 5 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 05Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 6 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 06Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 7 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 07Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 8 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 08Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 9 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 09Lada Vesta totálně selhala při předváděcí akci policie, nezvládla standardní manévr - 10 - Lada Vesta v kotrmelcich 2019 videoscreen 10
Lada Vesta při policejních manévrech zrovna neexcelovala. Nyní by nás zajímal losí test vozu

Zdroj: Sergej Galsov@VKontakte

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše