Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení

Zrovna u tohoto modelu bychom čekali, že testovací jízda bude naprostou samozřejmostí, neboť o chování vozu za jízdy tu jde především. Lada ale něco takového u Vesty Sport dovolila jen policii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení

10.2.2019 | Petr Prokopec

Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení

/

Zrovna u tohoto modelu bychom čekali, že testovací jízda bude naprostou samozřejmostí, neboť o chování vozu za jízdy tu jde především. Lada ale něco takového u Vesty Sport dovolila jen policii.

S koncem prvního letošního měsíce konečně zamířila do prodeje Lada Vesta Sport. Ta je nejdražším vozem v celé firemní historii, navíc jako vůbec první model značky překročila psychologickou hranici 1 milionu rublů (cca 345 tisíc korun). Je tedy logické, že zákazníci budou v jejím případě daleko více přemýšlet, než zvěční svůj podpis na kupní smlouvě, navíc jde o sportovní model, takže jistě budou požadovat testovací jízdu. Prozatím ji však mohou skutečně pouze žádat, bohužel se jí ale nedočkají.

Dle ruských médií momentálně testovací jízda s novými produkty Lady není možná, a to dokonce ani v Moskvě či v Petrohradu. Zda pak na její zavedení dojde později, momentálně není jisté. Stejně jako není znám důvod, proč tomu tak je. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby tu byla souvislost s výkony vozu. Vesta Sport dostala do vínku na poměry Lady nemalých 145 koní, a stovku tak zvládá za slušných 9,6 sekundy.

Jak je ovšem v Rusku běžné, někteří lidé jsou si rovni a jiní rovnější. Testovací jízda je tak aktuálně odmítána pouze běžným zákazníkům, ti vysoce profilovaní si ji už užít mohli. Mezi ně patří ruská policie, stejně jako mnozí politici. Již dříve se vyjádřilo ministerstvo obrany s tím, že plánuje koupi několika exemplářů Lady Vesta Sport. Se stejným záměrem se následně ozvalo také ministerstvo vnitra, ve všech případech po testech předprodukčních exemplářů.

My se dnes budeme věnovat vozům, které vyrazí chránit a sloužit, ty už totiž dokonce byly vyrobeny. Spatřeny byly během převozu na kamionu, přičemž zvenčí se vůči standardním verzím liší zakázkovými „válečnými barvami“. Bílou karoserii tak doplňují modré pruhy, ve stejném odstínu pak byla vyvedena i atrapa difuzoru zasazená do zadního nárazníku, která je běžně červená. Mimo to lze zmínit ještě střešní světelnou rampu.

Další modifikace jsou spojené s interiérem, který není tak vyšňořený, jak by mohl být. Použita je totiž kupříkladu standardní hlavice řadicí páky, ačkoliv Vesta Sport již v základu nabízí obšití kůží a zdobné švy. Mimo to dorazily běžné stříbrné dekory namísto napodobenin karbonu, jednobarevné je pak i čalounění. Novinkou je ovšem instalace policejní vysílačky, pro níž byl nalezen dostatek prostoru ve středové konzoli.

Zda došlo také na úpravy techniky, není jisté. Dá se však předpokládat, že 1,8litrový benzinový motor zůstal u již zmiňovaných 145 koní, jež míří na 17palcová litá kola se specifickým designem. Změny pak nejspíše nebudou souviset ani s přitvrzeným podvozkem, který u verze Sport zamířil oproti běžné Ladě Vesta o 31 milimetrů k zemi, či s posílenými brzdami. Cena ale jistě klesla pod onen milion rublů, tak to u velkých zakázek bývá.


Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 1 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 01Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 2 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 02Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 3 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 03Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 4 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 04Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 5 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 05Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 6 - Lada Vesta Sport 2019 zahajeni prodeje 06
Novou Ladu Vesta Sport si běžní zákazníci momentálně vyzkoušet nemohou...

Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 7 - Lada Vesta Sport 2019 policejni verze prvni foto 01Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 8 - Lada Vesta Sport 2019 policejni verze prvni foto 02Lada začala prodávat nejdražší model své historie, vyzkoušet ho mohou jen vyvolení - 9 - Lada Vesta Sport 2019 policejni verze prvni foto 03
...v případě policie ale na testovací jízdy došlo, teď už první vozy míří ke sboru

Zdroj: Avtospravochnaya

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše