Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km

Tohle je snad nejlepší Lancia Delta HF Integrale, která byla v posledních letech k mání. Zánovní kus z edice Martini stojí odpovídající peníze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km

30.1.2015 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tohle je snad nejlepší Lancia Delta HF Integrale, která byla v posledních letech k mání. Zánovní kus z edice Martini stojí odpovídající peníze.

Když před fanouškem rallye řeknete jméno Lancia Delta HF Integrale, zježí se mu chlupy na zátylku a na celém těle mu vyskáče husí kůže. Delta je totiž jediné auto, které vyhrálo světový šampionát v rallye šestkrát za sebou a v síni slávy tak směle stojí nad Stratosem, Quattrem i Imprezou. Není se vůbec co divit, že se zachovalé silniční kousky prodávají za ohromné peníze.

Právě takový bude k mání v aukci koncem února. Není to žádné „obyčejné” Evo II, které nikdy nezávodilo, a to z více důvodů. Jednak proto, že to je vůz číslo 124 z pouhých čtyř set vyrobených ve speciální edici Martini, která oslavovala šestý titul mistra světa pro Deltu. A jednak proto, že má najeto pouhých 50 kilometrů. Ne 50 tisíc, prostě jen 50, padesát, pět desítek.

Vůz od roku 1992, kdy byl vyroben, vlastnil jediný majitel, který si jej koupil normálně v dealerství a dovezl si jej domů. Jenže pak po více než dvě dekády nikdy necítil potřebu vyjet s tímto skvostem na silnice. Přesto však udržoval stroj v provozuschopném a perfektním stavu, jak je vidět i na fotografiích. A nyní se rozhodl ho poslat do světa, snad aby si konečně užil i asfaltu klikatých horských silniček.

Speciální edice Martini je založena na verzi Delta HF Integrale Evoluzione, tedy poslední Deltě, která soutěžila ve světovém poháru rallye. Pod kapotou je šestnáctiventilový přeplňovaný dvoulitr Lampredi, který na kola posílá 210 koňských sil. Hnaná jsou pochopitelně všechna a mezi zadními koly, na která proudí 53 % síly motoru, je šnekový samosvor Torsen.

Vůz údajně není registrovaný k silničnímu provozu a je na prodej s originální servisní knížkou, manuálem, třiadvacet let starou fakturou a sadou nástrojů. Bude k mání na aukci Race Retro Sale pořádané domem Silverstone Auctions v britském Warwickshire 21. a 22. února. Požadovaná minimální cena není známa, ale podle odhadů aukčního domu se tato Delta prodá za částku mezi 90 a 110 tisíci librami (3,3 - 4 miliony korun). Na dvaadvacetiletou krabici to není málo - ale tohle je ta nejméně obyčejná dvaadvacetiletá krabice, která nás napadá, takže bude stát za každý utracený penny.


Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 1 - lancia delta hf int martini na prodej 01Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 2 - lancia delta hf int martini na prodej 02Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 3 - lancia delta hf int martini na prodej 03Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 4 - lancia delta hf int martini na prodej 04Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 5 - lancia delta hf int martini na prodej 05Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 6 - lancia delta hf int martini na prodej 06Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 7 - lancia delta hf int martini na prodej 07
Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 8 - lancia delta hf int martini na prodej 08Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 9 - lancia delta hf int martini na prodej 09Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 10 - lancia delta hf int martini na prodej 10Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 11 - lancia delta hf int martini na prodej 11Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 12 - lancia delta hf int martini na prodej 12Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 13 - lancia delta hf int martini na prodej 13Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 14 - lancia delta hf int martini na prodej 14Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 15 - lancia delta hf int martini na prodej 15Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 16 - lancia delta hf int martini na prodej 16Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 17 - lancia delta hf int martini na prodej 17Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 18 - lancia delta hf int martini na prodej 18Lancia Delta Integrale: na prodej je dokonalý kus s 50 najetými km - 19 - lancia delta hf int martini na prodej 19
Tato Lancia Delta HF Integrale Evoluzione je na prodej. Není levná, ale stěží naleznete lepší kousek


Video jiného kousku přibližuje zvuk tohoto skvostu

Zdroj: Silverstone Auctions

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.