Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává

Dekády stará auta s velmi malým nájezdem a opotřebením se v prodeji vídají, obvykle jde ale o výjimečné stroje, se kterými se obecně moc nejezdí. Ovšem tuctové velké kombi? Takové někdo „usušil” v USA.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává

21.9.2019 | Mirek Mazal

Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dekády stará auta s velmi malým nájezdem a opotřebením se v prodeji vídají, obvykle jde ale o výjimečné stroje, se kterými se obecně moc nejezdí. Ovšem tuctové velké kombi? Takové někdo „usušil” v USA.

Výjimečná auta s patřičnými cenovkami mají předurčeno stát se jednoho dne vzácnými stroji, zvláště pokud jde o limitované edice či cokoli podobného. A majitelé s nimi podle toho obvykle zachází - nemusí je vyloženě spekulativně skladovat, minimum jízd a skoro neustálý pobyt v garáži jsou ale skoro samozřejmostí, a tak není zase tak výjimečné narazit v prodeji například na dekády staré Porsche s pár desítkami tisíc najetých kilometrů.

Levné protějšky vyráběné po milionech s obyčejnou technikou a fádním designem mají obvykle složitější život a jen pramálo z nich se vyššího věku vůbec dožije, natož pak v zánovním stavu. Vytvořit z tuctového kombi obdivuhodnou připomínku minulých let se ale podařilo majiteli Hondy Accord z roku 1991 s nájezdem velmi skromných 54 277 kilometrů.

Nevídá se často, aby běžná auta stará desítky let zaujala zájemce hledajícího v prodeji výjimečné stroje minulosti, tentokrát se to ale stalo. Čtvrtá generace Accordu u nás nestihla udělat ani pořádnou kariéru, než zmizela z dohledu, ale po 28 letech se obloukem vrací. Zcela jednoznačně je na co koukat, jelikož interiér a exteriér prodávaného exempláře nenese jakékoliv známky používání.

Vnější lak nemá žádné patrné vady, pod přímým světlem se složitě hledají následky použití kombi mezi ostatními vozy. Lesknoucí se zelenomodrá barva je doplněna mnoha stále černými plasty a velkými stříbrnými kryty kol bez jediné vzpomínky na příliš blízký obrubník.

Kabina zbavená i poslední částečky prachu hezky střídá krémové zbarvení s černou. Látkové sedačky s širokými sedáky ladí s dveřmi i nástupními prahy, zbytek částí vypulírovaného kokpitu hraje spíše na smuteční notu. Elegantní kombinace více nadchne než urazí a pohled na rok výroby zvedá obočí.

V dobách českých Favoritů japonský výrobce osadil rodinný kočár 2,2litrovým hliníkovým čtyřválcem F22A SOHC o výkonu 97 kW (132 koní). Motor byl výhradně spojen s čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Nejdůležitější komponenty letitého stroje v mimořádném stavu mají budoucnost před sebou, proto se ani cena 11 900 dolarů (279 tisíc Kč) nezdá být přehnaná - třebaže i ta je na 28 let starý Accord naprosto výjimečná.


Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 1 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 01Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 2 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 02Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 3 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 03Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 4 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 04Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 5 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 05Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 6 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 06Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 7 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 07Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 8 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 08Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 9 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 09Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 10 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 10Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 11 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 11Majitel 28 let udržel ve stavu nového vozu obyčejné auto, až teď ho prodává - 12 - Honda Accord 1991 prodej USA foto 12
I obyčejné auto z masové produkce může vypadat skvěle po 28 letech, jak ukazuje případ tohoto Accordu prodávaného na eBay

Zdroj: eBay

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše