Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje

Jízda se zataženou ruční brzdou bohužel není nic až tak výjimečného, roztržití řidiči na ni zapomínají i přes veškerá upozornění. Ruský mechanik zkusil, jak dlouho snese aut jízdu s ní v úplném extrému.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje

6.7.2019 | Mirek Mazal

Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje

/

Jízda se zataženou ruční brzdou bohužel není nic až tak výjimečného, roztržití řidiči na ni zapomínají i přes veškerá upozornění. Ruský mechanik zkusil, jak dlouho snese aut jízdu s ní v úplném extrému.

Známý ruský automechanik zásobující nás svéráznými materiály skrze kanál Garage 54 na Youtube vyměnil ztřeštěné pokusy na automobilech Lada za podobně neobvyklý experiment se starou Hondou. Napadlo ho natočit následky dlouhé jízdy se zataženou ruční brzdou.

Před startem do zkušební trasy byla provedena blíže nespecifikovaná modifikace levé zadní bubnové brzdy, aby se vlečené kolo neprotáčelo. Z dílny pak bílý sedan zamířil na letiště, kde proběhla zátěžová zkouška v přítomnosti kameramanů.

Auto se do kontroverzního testu rozjelo spolehlivě. Vzorek zimní gumy zmizel po pár desítkách metrů jízdy na hrbolaté silnici. Defekt nastal méně než kilometr od startu, ale prázdná pneumatika se držela okolo ráfku velmi statečně. Za několik minut gumování odpadly zbytky zimního pláště a zůstal v kontaktu se zemí jen litý disk. Hliník neměl proti drsnému betonu šanci a trvalo 11,1 kilometru, než se zadní levé kolo obrousilo skoro až k náboji.

Holohlavý Rus za volantem uvítal skončení nepříjemného pokusu, protože hliník tažený po zemi vydával nesnesitelný hluk. Jak sám říká - vůbec si za volantem nevšiml, kdy praskla pneumatika. Pokud byste tedy někdy přemýšleli nad tím, jak dlouho může auto vydržet nepovolení ručky a absolutní ignoraci veškerých následků, tady máte odpověď i s tím, jak moc taková eskapáda autu ublíží.


Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 1 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 01Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 2 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 02Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 3 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 03Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 4 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 04Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 5 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 05Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 6 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 06Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 7 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 07Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 8 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 08Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 9 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 09 - kopieMechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 10 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 10Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 11 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 11Mechanik zkusil, jak daleko dojede auto se zataženou ruční brzdou, než kapituluje - 12 - Jak daleko ujede auto se zatazenou ruckou 12
Honda zvládla celkem 11 100 metrů se zataženou ruční brzdou, než to definitivně vzdala

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše