Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí

Není možná fér hledět na něj „jen” jako na syna Michaela Schumachera, je ale těžké se tohoto vnímání zbavit, když vidíte, jak moc podobný projev Mick Schumacher má.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí

25.10.2019 | Petr Prokopec

Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není možná fér hledět na něj „jen” jako na syna Michaela Schumachera, je ale těžké se tohoto vnímání zbavit, když vidíte, jak moc podobný projev Mick Schumacher má.

Do konce letošní sezóny Formule 1 zbývá odjet už jen čtveřice závodů, přičemž Velká cena Mexika se koná už tento víkend. Většina týmů i lidí se ale již soustředí na příští rok, neboť o vítězi v Poháru konstruktérů již bylo rozhodnuto. A karty jsou víceméně rozdány také mezi jezdci, a tak spíše začne v pekle mrznout, než aby Lewis Hamilton nezískal již šestou korunu mistra světa. Britský pilot přitom již naznačil, že závodit by chtěl ještě aspoň čtyři roky, stále tak má ještě dostatek šancí na pokoření zbývajících rekordů Michaela Schumachera.

Bude přitom zajímavé sledovat, zda se mu to povede či nikoliv, a to i proto, že ve startovním poli by se v dané chvíli Schumacher mohl opět pohybovat. Nepůjde však o sedminásobného světového šampiona, nýbrž o jeho syna Micka, který má za sebou první sezónu ve Formuli 2. Tu dokončil na dvanácté příčce s jedním vítězstvím na kontě. Je tak nepravděpodobné, že by se do vyšší ligy podíval už příští rok, jakkoliv má možná největší marketingový potenciál ze všech soudobých pilotů.

Sám Schumi Jr. přitom nedávno naznačil, že do královské motoristické disciplíny by rád nahlédl. „Cítím se být připraven. Když začnete jezdit ve Formuli 2, většina lidí vám bude říkat, že jste připraveni. Rok v F2, kde se naučíte mnohé o pneumatikách a dalších věcech, je prospěšný, ale to neznamená, že budete automaticky odvádět v F1 dobrou práci, protože je tu mnoho okolností, které mohou vaše postavení ovlivnit.“

„Myslím, že pokud dostanete šanci, skočíte po ni. Možná ale dává větší smysl zůstat další rok v F2 a odvést dobrou práci, ale to neznamená, že by někde v F1 zůstala prázdná sedačka nebo že by člověk neměl kde jezdit. Věci se mají tak, že tento sport si vybírá vás, ne vy jej. Pokud se tedy objeví šance, půjdu po ní. Momentálně ale přemýšlím pouze o F2. Jsem její součástí, a na to se budu soustředit, nicméně samozřejmě sním o F1.“

Sezónu 2021 by tedy Mick mohl odstartovat už v ef-jedničkách, jakkoliv je otázkou, ve kterém týmu by se tak stalo. Jak jsme ale už naznačili, marketingový potenciál má Schumacher neskutečný. Mercedes i Ferrari navíc už naznačily, že u nich má vrátka otevřená - a možná daleko více u Scuderie, kde je členem její jezdecké akademie.

Jako takový Mick osedlal tovární Ferrari F8 Tributo na okruhu ve Fioranu. Přitom pěl velkou chválu na ovladatelnost a vyvážení vozu dokonce přirovnal k monopostům, do jejichž kokpitů v minulých letech usedal. Rozhodně přitom nešlo o ústupek za budoucí angažmá, na osmiválcový supersport totiž padá chvála ze všech stran. S ohledem na to, že Fiorano zvládá za 1 minutu a 22 sekund, to není překvapivé.

Co je ale na videu minimálně pro ty z nás, kteří pamatují hvězdná léta jeho otce, nejzajímavější, jsou jeho gesta a grimasy. Jakkoli je Mick fyzicky svému otci podobný jen částečně, projevy oři rozhovoru i za volantem má neuvěřitelně podobné, z toho skutečně až mrazí. Snad je v něm i tolik řidičských schopností, zatím si špatně rozhodně nevede.


Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 1 - Michael Schumacher Ferrari F8 Tributo videoscreen 01Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 2 - Michael Schumacher Ferrari F8 Tributo videoscreen 02
Mick Schumacher si na okruhu Fiorano vyzkoušel Ferrari F8 Tributo

Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 3 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 01Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 4 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 02Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 5 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 03Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 6 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 04Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 7 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 05Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 8 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 06Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 9 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 07Mladý Schumacher osedlal tovární Ferrari, z jeho gest a grimas až mrazí - 10 - Mick Schumacher Ferrari F8 Tributo video gesta 08
Z jeho grimas a gest chvílemi až mrazí, je v tomto velmi podobný svému otci

Zdroje: Ferrari@Youtube, Autoweek

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše