Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové

Některé příběhy píše jen sám život a tento je jedním z nich. Wesley Ryan musel prodat milované auto kvůli rakovině své ženy, děti mu jej po dekádách vrátili. A Ford s Henessey zrenovoval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové

10.8.2019 | Petr Miler

Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové

/

Některé příběhy píše jen sám život a tento je jedním z nich. Wesley Ryan musel prodat milované auto kvůli rakovině své ženy, děti mu jej po dekádách vrátili. A Ford s Henessey zrenovoval.

Zatímco u nás je zdravotní pojištění daní, kterou musíte platit, ať chcete nebo ne, v USA mají lidé na výběr. Pojištění si nemusí sjednat vůbec, což dělají jen jednotky procent lidí, i těch zbylých více jak 90 ale může volit z programů pokrývajících různou úroveň péče s různou mírou spoluúčasti, podobně jako v případě třeba havarijního pojištění u nás. Snadno se tak může stát, že se i odpovědný člověk platící si solidní pojistku dostane do finančních problémů, pokud se on nebo někdo z jeho blízkých musí potýkat s opravdu vážnou nemocí vyžadující velmi drahou léčbu.

To se v roce 2000 stalo Wesleymu Ryanovi, jehož žena onemocněla rakovinou. Pochopitelně, její léčba byla absolutní prioritou, a tak Ryan tou dobou neváhal, když musel prodat svůj milovaný Ford Mustang GT z roku 1993. Výnos z prodeje pokryl nezbytnou část nákladů na léčbu a Wesleymu i dětmi Jakem a Jeni (a také s manželkou, která boj s vážnou nemocí vyhrála a žije dodnes bez recidivy) pomohl dál žít relativně klidný život.

Nepředpokládáme, že by za těchto okolností někoho den co den rmoutilo, že musel prodat auto, ale Jaka, který v mezičase vyrostl a stal se automobilovým nadšencem stejně jako jeho otec, napadlo už v roce 2016, že by se tátovi odvděčil a milované, kdysi pod tlakem okolností prodané auto dostal zpět do jeho rukou. Díky kontaktům v komunitě skutečně našel vůz s totožným VIN, tehdejší majitel jej ale za přiměřenou cenu odmítl prodat. Štěstí se k němu otočilo čelem až o dva roky později, kdy majitel auto sám nabídl na Craigslistu, Jake si nabídky všiml a obratem Mustang koupil.

Otce se tehdy se zbytkem rodiny rozhodl překvapit a když mu auto přivezli zpět na podvalu, byl pochopitelně dojatý. Už to je krásný příběh, tady ale nekončí. Vzhledem k tomu, že Ryanovic jsou z Texasu, kde sídlí tuningová firma Hennessey, si události všiml její majitel John Hennessey, který oslovil Ford, jestli by společně nedali Wesleymu auto dokupy. A Ford kývl.

Vůz tak putoval do dílen slavného úpravce, který Mustang kompletně zrenovoval a upravil. Nyní je z něj 500koňový restomod, který byl po roce práce v hodnotě asi 4,6 milionu Kč Wesleymu tento týden předán zpět do rukou. Že byl podruhé dojatý k slzám, nemusíme dodávat.

Je to skutečně pozoruhodný příběh plný zvratů, který ukazuje, že i auta a rodina mohou jít skvěle dohromady, pokud se na všech úrovních sejdou ti správní lidé. V prvé řadě je třeba smeknout klobouk přes Wesleym, že neváhal auto prodat, když to situace vyžadovala. Následně před jeho synem, že mu to chtěl jako už dospělý člověk oplatit. A v neposlední řadě před Johnem Hennesseym a lidmi z Fordu za to, že neváhali investovat vlastní peníze „jen” pro to, aby radost z celého shledání ještě umocnili. Kéž by každá životní patálie končila takto šťastně...


Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 1 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 01Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 2 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 02Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 3 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 03Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 4 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 04Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 5 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 05Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 6 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 06Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 7 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 07Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 8 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 08Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 9 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 09Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 10 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 10Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 11 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 11Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 12 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 12Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 13 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 13
Wesleymu Ryanovi se loni po skoro dvou dekádách dostalo zpět do rukou auto, které v roce 2000 musel prodat kvůli nemoci své ženy a nákladům na její léčení

Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 14 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 14Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 15 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 15Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 16 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 16Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 17 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 17Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 18 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 18Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 19 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 19Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 20 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 20Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 21 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 21Muži se po dekádách vrátilo auto, které musel prodat kvůli nemoci, teď je jak nové - 22 - Muz se po 26 letech shledal s milovanym autem 22
Vozu se následně chopily Ford a Hennessey a během roku práce z něj udělaly dokonalý restomod

Zdroje: my San Antonio poprvé a podruhé

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše