Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno

Na první pohled nevypadá výjimečně, bylo ale dlouhých 15 let součástí stáje M-Sport, u níž zastávalo tu nejčernější práci. Přesto je i nyní na prodej jako stále perspektivní ojetina.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno

24.2.2020 | Petr Prokopec

Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno

/

Na první pohled nevypadá výjimečně, bylo ale dlouhých 15 let součástí stáje M-Sport, u níž zastávalo tu nejčernější práci. Přesto je i nyní na prodej jako stále perspektivní ojetina.

Volvo je synonymem pro bezpečnost. A jakkoliv to neznamená, že byste se za volantem švédských vozů nedočkali zábavy, lidé je vyhledávají a kupují především proto, aby měli větší jistotu, že se ze svých cest vrátí domů. O to více může překvapit, že právě po Volvech sáhla v minulosti významná rallyová stáj jako po průzkumných autech pro své závodní piloty. Očekávala totiž jinou vlastnost, trvanlivost. A přesně té se také dočkala.

Řeč je pětadvaceti exemplářů Volva S60 2.5T AWD, které si v roce 2003 pořídil rallyový tým M-Sport. Auta sloužila pilotům a navigátorům, kteří si z nich sestavovali podrobný rozpis rychlostních zkoušek. Vždy v nich jezdila kompletní posádka, zatímco navigátoři psali, jezdci trénovali. Sice to nebylo zrovna závodní tempo, auto ale při těchto jízdách dostávala řádně zabrat.

M-Sport je používal až do roku 2018, kdy se rozhodl pro náhradu, a tak švédské sedany nahradily Fordy Kuga a Focus RS. Pětadvacítka původních průzkumníků kupodivu neskončila ve šrotu, ale zamířila do prodeje, na což publikum zareagovalo neskutečným zájmem. Celá flotila tak zmizela rychleji, než se kdysi pohybovala na tratích s jakýmkoliv povrchem.

Pokud jste tutp danou příležitost promeškali a již déle než rok si rvete vlasy na hlavě, máme pro vás dobrou zprávu. Jeden z oněch pětadvaceti kusů je totiž momentálně opět na prodej za 14 995 Eur, tedy asi 378 tisíc Kč. To není málo na 17 let staré Volvo, ale není to ani moc na tohle Volvo. Jeho stávající majitel koupě nelituje, jen dle svých slov očekává nový přírůstek v garáži, jemuž musí udělat místo.

S čím lze tedy za necelých 400 tisíc počítat? V podstatě s vozem, který má šanci „vyklepnout“ i řadu moderních speciálů skupiny N. Máme tu kevlarovou ochranu kompletně celého podvozku, se kterou dorazilo stavitelné zavěšení Reiger. Nechybí ani zesílené objímky či svárné body, zvětšena byla palivová nádrž a motor již nemá pružné, ale tuhé uchycení. Kromě toho se pětiválec dočkal i tuningu, jenž zvedl výkon z 210 na 300 koní.

Dále lze zmínit plnohodnotnou ochrannou klec, nový volant nebo závodní sedadla. Přibyl také intercom a sluchátka či specifický palubní počítač. Suma sumárum jde tedy o plnohodnotný závodní vůz, kterému však zůstala silniční homologace. Aktuálně je přitom nabízen se sadou litých kol OZ a zimními pneumatikami. Nedávno navíc prošel technickou kontrolou, jistotou je tedy prvotřídní stav.

Jinými slovy je tu nabídka, která se v podstatě neodmítá. Pokud tedy toužíte po čtyřkolce, kterou v minulosti užívala řada sportovních es jezdících pro fordovský M-Sport, a jež nadále může na silnici, měli byste na rozdíl od současného majitele vozu garáž naopak chystat.


Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 1 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 01Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 2 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 02Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 3 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 03Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 4 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 04Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 5 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 05Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 6 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 06Na prodej je průzkumné Volvo rallyové stáje. Sloužilo 15 let, musí vydržet všechno - 7 - Volvo S60 2.5T AWD pruzkumny special na prodej 07
Upravené Volvo S60 je znovu na prodej

Zdroj: Motorsport Auctions

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše