Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou

Obyčejným lidem už se zajídalo, že policisté vozy s radary rádi maskují křovinami u cesty, a tak úkryt v příhodném momentě vymýtili.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou

16.4.2019 | Mirek Mazal

Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Obyčejným lidem už se zajídalo, že policisté vozy s radary rádi maskují křovinami u cesty, a tak úkryt v příhodném momentě vymýtili.

Nizozemské město Breda zažilo o víkendu pozoruhodný případ občanské neposlušnosti. Za oběť jí bohužel padla veřejná zeleň u cesty, což bude nepochybně smutná zpráva nejen pro ekology. Keře ale nepadly k zemi jen tak pro nic za nic.

Zeleň stala mučedníkem v boji proti skrytému měření rychlosti. Křoviny, o které se jedná, byly policií pravidelně využívány k tomu, aby skryly jejich beztak nenápadný, neoznačený zelený VW Transporter s měřičem rychlosti. Ve stejně zbarveném přírodním úkrytu prý dodávka fotila rychlejší řidiči z velké vzdálenosti bez povšimnutí kohokoli, kdo by toto místo znal.

Utajené sledování zřejmě rozčílilo některé z místních natolik, že tak trochu vzali zákon do vlastních rukou. Neznámí pachatelé ovšem nevystoupili přímo proti policii či jejímu vozu, ale v momentě jeho nepřítomnosti přírodní úkryt podél veřejné komunikace nazvané Graaf Engelbertlaan odstranili.

Na první pohled to vypadá nevinně, vedení města ale nebere zákrok samozvaných zahradníků na lehkou váhu. Odstraněním veřejné zeleně prý neznámí pachatelé porušili zákon a policie po nich nyní pátrá. Hrozit by jim měl nanejvýš finanční postih, ale víme, jak si občas státní instituce vysvětlují podobné případy - z chvilky práce z křovinořezem může být rázem závažný trestný čin.

Radnice plánuje obnovení remízku, ale přírodě neporučíte, takže než vyroste, budou si muset policisté najít jiné místo, nebo se smířit s tím, že jsou vidět. Policisté v tuto chvíli říkají, že se na místo vrátí ihned, jakmile dorostou kmeny pořezaných dřevin. Tipujeme však, že o tomto případu neslyšíme naposledy a ponechání zeleně v minimalistické podobě si někdo do budoucna pohlídá...


Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 1 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 02Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 2 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 03Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 3 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 04Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 4 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 05Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 5 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 06Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 6 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 07Naštvaní občané pokáceli úkryt policistů sloužící k měření rychlosti, teď po nich jdou - 7 - Policistum nekdo pokacel skrys na mereni 08
Nizozemská policie ještě minulý týden využívala k měření rychlosti přírodní úkryt vytvořený křovinami u cesty, ve kterém se snadno ztratila s neoznačenou verzí svého VW Transporter. Teď si musí hledat jiné místo

Zdroj: BN DeStem

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše