Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut

Poslední z legálně stavěných obřích sídel na dohled od centra Los Angeles se prodává za více než 10 miliard korun. Pojetí domu tomu odpovídá - majitel tu má vše na dosah ruky, ani nemusí vyjíždět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut

11.3.2020 | Mirek Mazal

Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut

/

Poslední z legálně stavěných obřích sídel na dohled od centra Los Angeles se prodává za více než 10 miliard korun. Pojetí domu tomu odpovídá - majitel tu má vše na dosah ruky, ani nemusí vyjíždět.

Něco tak až dekadentně luxusního nikdo reálně nepotřebuje, jistě je ale skvělé mít po ruce všechny vymoženosti královského bydlení. To je filozofie realitního developera a filmového producenta jménem Nile Niamiho, který stojí za stavbou aktuálně nejdražšího rodinného domu planety titulovaného The One.

Označit grandiózní nemovitost jako rodinný dům je trochu urážka, neboť už prodejní cena 500 milionů dolarů (asi 11,5 miliardy Kč) naznačuje nekonečnou záplavu luxusu. Na zeměkouli dnes neexistuje nabídka dražší rezidence než rozlehlý dům situovaný na kopci v Bel-Air nedaleko centra Los Angeles.

Místní úřady nedávno změnily předpisy, které už nyní omezují velikost podobných sídel, takže další podobný hrad už u centra L.A. nikdo nepostaví. Moderní pevnost na dohled srdce města andělů navrhl architekt Paul McClean a využitá plocha 9 290 metrů čtverečných bude obsahovat vše od nočních klubů přes oddělenou vilu pro hosty až po plně vybavenou garáž přesněji zvanou automobilová galerie.

I ta je nedílnou součástí fantastické budovy a její obsah už si bude muset nový majitel vybrat sám. V sídle na vrcholu kopce najde svůj domov ne 10, 20, nebo 30 aut, ale až 40 výkvětů automobilové techniky.

Najednou dává cenovka smysl, a to ještě nedošlo na virtuální prohlídku The One. Jedinečný komplex totiž nabízí opravdu vše, co by si mohli přát i ti nejnáročnější klienti odmítající kompromisy. Žádná otřepaná fráze, ale fakt podložený situováním více než 20 ložnic a 25 koupelen. Sedm z těchto spacích místností je v oddělené budově pro zaměstnance daleko od zázemí pána domu s dostupnou kanceláří, šatnou, vlastním bazénem a sólo kuchyní.

Dále je zde sedm bazénů, vodopád a vodní příkop kolem celé nemovitosti tvořící dojem vznášení se na hladině. K dispozici je mimo jiné soukromý kosmetický salon anebo místnost s prosklenými stěnami umožňující sledovat život osvětlených mořských medúz. Na otázku, proč by takovou místnost někdo mohl chtít, odpověděl Niami spatra: „Protože je to cool.“ Stejným stylem přistupuje například k přítomnosti nočních podniků doplněných o tajemné místnosti pro VIP.

Oplocený komplex disponuje nejméně pěti výtahy, najdeme zde šatny s promítanými oblohami či tři kuchyně. Všeho je nadbytek, proto by bylo bláhové do lukrativního projektu nepřidat odpočinkové zóny, wellness, solné jeskyně nebo sportoviště. Alternativou je kino pro 45 diváků či jedna ze čtyř bowlingových drah.

Autor projektu věří, že nejdražší dům světa prodá miliardáři, který bude do jednoho ze svých několika domů jezdit trávit dovolenou. „Tyto projekty bývají navrženy tak, aby přinášely vše, co člověk najde ve městě. Je tu spousta lidí se spoustou peněz, chtějí něco, co nikdo jiný nemůže mít,“ vysvětlil podstatu věci developer dohlížející na dokončovací práce. Níže můžete vidět vizualizace chystaného finálního stavu, ještě pod nimi je ale k vidění i aktuální stav výstavby - jak je patrné, dům je téměř hotový.


Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 1 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 01Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 2 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 02Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 3 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 03Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 4 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 04Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 5 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 05Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 6 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 06Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 7 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 07Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 8 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 08Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 9 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 09Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 10 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 10Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 11 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 11Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 12 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 12Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 13 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 13Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 14 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 14Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 15 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 15Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 16 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 16Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 17 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 17Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 18 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 18
Vizuální plány nejdražšího domu světa nejsou fikce...

Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 19 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 19Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 20 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 20Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 21 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 21Nejdražší dům světa je téměř hotový, za 11,5 miliardy Kč má i garáž pro 40 aut - 22 - Nejdrazsi dum sveta v LA prodej 23
...nemovitost je blízko dokončení a má i svou cenu - 11,5 miliardy Kč

Zdroj: The Society Group

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše