Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce

Svého času to byla skoro základní a málokým chtěná verze. O 13 let později v době všudypřítomných turb a elektronických „udělátek” by mohla leckomu imponovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce

11.3.2021 | Mirek Mazal

Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce

/

Foto: Autohaus Wunderlich, publikováno se souhlasem

Svého času to byla skoro základní a málokým chtěná verze. O 13 let později v době všudypřítomných turb a elektronických „udělátek” by mohla leckomu imponovat.

Ojetých Octavií druhé generace se nabízí všude spousta, v hlavním městě Německa ale stojí kousek, který dokáže vystoupit z davu. Kritici evoluce mají občas šanci uspokojit své touhy autem nabízejícím věci, které se dávno nevyrábí a nyní nastala jedna z těch chvil. Prodejce z Belina totiž nabízí poklad pro obdivovatele jednoduchosti - nabízí nejoblíbenější automobil českých řidičů v provedení bez moderních výmyslů, který si dodnes pořádně nezajezdil.

Jde o Škodu Octavia po prvním majiteli, který neholdoval jezdění, ale spíše pečlivé údržbě. Opečovávaný kompaktní liftback totiž od června 2009 najezdil dodnes jen 25 185 kilometrů. Zhruba 150 kilometrů ježděných každý měsíc stačilo k tomu, aby se motor sotvakdy pořádně prohřál, přesto i při takovém nájezdu majitel dodržoval všechny servisní prohlídky. Pod kapotou je docela vzácná, úplně základní benzínová, atmosféricky plněná jednotka o objemu 1,4 litru odolná i proti takovému zacházení. Výkon 59 kW (80 koní) nebude na závody ani po městě, ale aspoň v sobě nemá žádné záludnosti, které by se mohly pokazit.

Nic potenciálně poruchového není přítomno ani jinde. Nejedná se o absolutní holobyt, je tu alespoň základní rádio a klimatizace, i běžné věci jako kožený byste ale uvnitř hledali málo. Dokonce i autorádio, které by zabralo celý pro něj vyhrazený prostor 2DIN, a tak polovinu nahrazuje nevzhledná díra. První a zatím jediný majitel vůz zjevně konfiguroval podle hesla, že méně je více.

Všechna čest stavu auta, které nemuselo přetékat výbavou, aby dostávalo perfektní péči a pravidelný servis. I když jsme od prodávajícího nedostali lepší fotky, vnitřní prostor zjevně netrpí větším opotřebením. Staromilec spoléhající na jednoduchou techniku zajásá, tohle už dnes neprodává ani Dacia. A optimismus nutně nemusí zkazit ani cena 6 666 Eur (174 tisíc Kč). To skutečně není moc v době, kdy podobně „oholená” nová Octavia s tříválcem startuje na 500 tisících Kč. Za artefakt potlačující moderní přístupy slušná nabídka.


Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 1 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 01Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 2 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 02Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 3 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 03Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 4 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 04Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 5 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 05Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 6 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 06Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 7 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 07Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 8 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 08Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 9 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 09Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 10 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 10Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 11 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 11Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 12 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 12Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 13 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 13Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 14 - Skoda Octavia II Ambiente 14 nejeta prodej 14
Svým svérázným způsobem krásná Škoda Octavia II se zastaralým, nevýkonným motorem a bez výbavy vyhlíží odpůrce moderny, se svou cenou tak zřejmě nebude činit dlouho. Foto: Autohaus Wunderlich, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše