Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz

Špatnou přípravu a ještě horší cíl zvolil jeden zloděj aut. V noci se vrhnul po elektromobilu s majitelem za volantem, nakonec s ním ale neujel ani metr.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz

2.3.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Špatnou přípravu a ještě horší cíl zvolil jeden zloděj aut. V noci se vrhnul po elektromobilu s majitelem za volantem, nakonec s ním ale neujel ani metr.

Tragikomický pokus o krádež automobilu se odehrál na jedné světelné křižovatce v Austinu v americkém Texasu. V poměrně podivném příběhu z minulého týdne se zloděj nejprve zmocnil Chevrolet Bolt, ale nedokázal s ním ujet ani metr. A nakonec byl z auta kuriózním vyhnán a později zadržen.

Místní média informují o tom, že majitel Boltu zastavil v nočních hodinách na semaforu. K autu se přiblížil osmadvacetiletý Cory Allen Patrick a přes otevřené okno začal křičet na řidiče, aby okamžitě vystoupil ven. Vylekaný majitel hatchbacku okno rychle zavřel, ale Patrick ho rozbil a v útoku pokračoval. Řidič v tu chvíli usoudil, že nemá smysl riskovat kvůli autu svůj život, a tak jej zloději předal bez boje.

Jednu věc mu ale nedal, klíč. To by až tak nevadilo, však pokud je vůz s bezklíčovým startem jednou spuštěn, můžete s ním pokračovat v jízdě, aniž byste klíč měli u sebe. Právě tady ale přichází ke slovu elektrický pohon - když je elektromobil „nastartovaný”, nevydává žádný zvuk, takže si zloděj myslel, že auto není připravené k jízdě. A když se jej pokusil startovacím tlačítkem uvést v chod, naopak jej vypnul, což už bez klíče možné je.

Podle policejního spisu tak Patrick s autem neujel ani centimetr - zůstal sedět ve vypnutém voze bez klíče. Asi nechápal, co se děje, a tak v autě seděl až do chvíle, kdy se majitel vrátil na místo činu s řidičem jiného vozu, který byl vybaven mačetou (Texas...). Až ten vylekal bezradného zloděje tak, že z auta raději vyskočil ven a zmizel.

Amatérského zloděje se podařilo vypátrat a byl později obviněn z loupežného přepadení, které je v Texasu trestným činem druhého stupně se sazbou až dvacet let vězení. A i kdyby dostal méně, Patrick nutě bude muset být vyhlášen nejhloupějším lupičem roku - půjde sedět za to, že ukradl auto, s nímž nebyl schopen odjet kvůli vlastní neznalosti. Nakonec, chytří lidé snad auta nekradou...


Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 1 - 2017 chevrolet bolt produkcni 01Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 2 - 2017 chevrolet bolt produkcni 02Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 3 - 2017 chevrolet bolt produkcni 03Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 4 - 2017 chevrolet bolt produkcni 04Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 5 - 2017 chevrolet bolt produkcni 05Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 6 - 2017 chevrolet bolt produkcni 06Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 7 - 2017 chevrolet bolt produkcni 07Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 8 - 2017 chevrolet bolt produkcni 07aNejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 9 - 2017 chevrolet bolt produkcni 08Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 10 - 2017 chevrolet bolt produkcni 09Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 11 - 2017 chevrolet bolt produkcni 10Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 12 - 2017 chevrolet bolt produkcni 11Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 13 - 2017 chevrolet bolt produkcni 12Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 14 - 2017 chevrolet bolt produkcni 13Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 15 - 2017 chevrolet bolt produkcni 14Nejhloupější zloděj roku? Ukradl auto, ale neujel s ním ani metr. Tohle mu zlomilo vaz - 16 - 2017 chevrolet bolt produkcni 15
Chevrolet Bolt není svým ovládáním nijak zvláštní, jen se zapnutým motorem nevydává žádný zvuk. To ale stačilo k tomu, aby se zloděj při pokusu o jeho krádež dokonale ztrapnil

Zdroj: Statesman

Mirek Mazal

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše