Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí

Chiron už jsme viděli v rozličných podivných specifikacích, tu úplně nejpodivnější má ale na svědomí nepřekvapivě německý úpravce Mansory. Právě za to požaduje přes 100 milionů korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí

10.6.2019 | Petr Prokopec

Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chiron už jsme viděli v rozličných podivných specifikacích, tu úplně nejpodivnější má ale na svědomí nepřekvapivě německý úpravce Mansory. Právě za to požaduje přes 100 milionů korun.

Na letošní ženevský autosalon dorazilo hned několik Bugatti, které budily nemalou pozornost. V případě továrního kousku La Voiture Noire to platilo v pozitivním smyslu slova, neboť nejde pouze o nejdražší nový automobil světa, ale dle poroty z Concorso d’Eleganza Villa d’Este také o ten nejkrásnější. Vedle toho projekt Centuria, za nímž stojí tuningová společnost Mansory, připomene dort pejska s kočičkou. Úpravce měl zjevně pocit, že čím větším počtem doplňků ověsí exteriér, tím lépe. Kvůli tomu ale snídani v žaludku dokážou udržet jen ti otrlejší.

Je sice zajímavé, že Mansory jako základní stavební kámen použilo kovaný karbon, ten však na kupé navěsilo nelakovaný. Plně tedy odhaluje svou strukturu, nicméně to, co sluší Lamborghini, i s ohledem na výběr barev karoserie, působí v případě hypersportu z Molsheimu jako pěst na oko. Je to škoda, neboť přední nárazník ve výsledku nevypadá tak odpudivě, jakkoliv je jasné, že kdyby jeho tvůrci šli trochu konzervativnější cestou, udělali by lépe. Jejich kousek by totiž daleko více odpovídal originálním zadním partiím.

Aby toho nebylo málo, podívalo se Mansory také na interiér, jenž někomu může připomenout šmoulí vesnici. Existuje tak vlastně pouze jediná oblast, které nelze nic vytknout, a tou je technika. Dáno je to především tím, že zůstala prakticky v sériovém stavu - úpravce dodal pouze nový výfuk, který by se mohl projevit jadrnějším zvukem i pár koníky navíc. Zda tomu tak ale je, Mansory již bohužel nezmiňuje.

Ověřit si to tak bude muset nový majitel, které úpravce hledá i skrze web Mobile.de. Známa je díky tomu cena, která činí 4 250 000 Eur (108 816 230 Kč). To vskutku není malý poplatek, jenž má před celý světem stvrdit, že kupec při náhlém zbohatnutí přišel o vkus. Je proto vlastně otázkou, zda se nějaký zájemce vůbec najde, a to i přes skutečnost, že Centuria má najeto pouze 23 kilometrů. Aktuálně je totiž k mání řada sériových kousků, jež sice mají vyšší nájezd, jsou ale o milion Eur (25,6 mil. Kč) levnější.

Je tak dost možné, že upravený Chiron nakonec skončí stejně jako Mansory Conquistador. Přepracovaný Rolls-Royce Phantom Coupe také dostal mnoho nových karbonových doplňků i extravagantnějších nárazníků. Úpravce si za něj rovněž chtěl účtovat desítky milionů korun. Nakonec však byl rád, když se jej zbavil ve prospěch jednoho českého byznysmena, který za něj zaplatil nižší sumu, než jakou si Britové účtují za tuningem nedotčený originál.


Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 1 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 01Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 2 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 02Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 3 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 03Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 4 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 04Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 5 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 05Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 6 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 06Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 7 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 07Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 8 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 08Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 9 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 09Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 10 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 10Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 11 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 11Nejkontroverznější verze Bugatti Chiron má svou cenu, 100 milionů Kč nestačí - 12 - Bugatti Chiron Mansory Centuria 2019 prvni sada 12
Auta Mansory nebyla nikdy ukázkou dobrého vkusu, ovšem přepracované Bugatti Chiron je opravdové designérské peklo

Zdroj: Mobile.de

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše