Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle

Bylo by asi nepatřičné, kdybyste muže těchto proporcí viděli vystupovat třeba z kompaktního hatchbacku. Jistě i proto našel Dwayne The Rock Johnson zálibu ve velkých pick-upech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle

29.3.2019 | Mirek Mazal

Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bylo by asi nepatřičné, kdybyste muže těchto proporcí viděli vystupovat třeba z kompaktního hatchbacku. Jistě i proto našel Dwayne The Rock Johnson zálibu ve velkých pick-upech.

Charismatický herec, producent, wrestler a příležitostný zpěvák Dwayne Johnson se na fotkách buď zarputile mračí nebo má úsměv od ucha k uchu. Těch druhých je naštěstí více, což naznačuje, že nepůjde o nějakého morouse. Kolegové z branže o něm mluví jako o nesmírně empatickém člověku, jeho dárek jeho dvojníkovi rozhodně nerozporoval.

Nejobsazovanější herec posledních let si vysloužil přezdívku The Rock (Skála) podle vypracované muskulatury. Proporce pravidelně rýsované v posilovně se zamlouvají zejména ženám, které z téměř dvoumetrového chlapa o hmotnosti 118 kilogramů nemohou spustit oči. Kdysi profesionální zápasník si buduje image drsného muže s milým úsměvem a jeho léta pěstovaný obraz se odrazil i ve specifikaci nového automobilu.

Americká firma Hennessey Performance pro něj na jeho přání připravila nový pick-up Hennessey VelociRaptor V8. Jedná se o velikána odvozeného od sériového Fordu F-150. Značně upravenou verzi pohání vidlicový osmiválec Coyote posilněný na více než 750 koní a 609 Nm. Je to velké a silné auto, jako Johnson sám.

Všechna vylepšení vyústila ve zrychlení na 97 km/h během 4,1 sekundy. Čtvrt míle s pevným startem údajně padne po 12,2 sekundách v rychlosti 185 km/h. Cena podobného vozu startuje na ceně 147 950 dolarů (3,4 milionu Kč) včetně úprav. Pro člověka s měním odhadovaným asi na 3 miliardy korun jsou to drobné.

Zvýšený off-road s korbou vypadá nabroušeně, ale hrubý dojem nekompromisního dělníka mírní krotká barva modré oblohy. Přesně jako Johnson, když hraje ve filmu přísného policistu a na plakátech se usmívá od ucha k uchu.


Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 1 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 04Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 2 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 05Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 3 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 06Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 4 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 07Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 5 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 08Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 6 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 09Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 7 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 10
Dwayne Johnson si buduje obraz drsňáka s milým úsměvem...

Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 8 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 01Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 9 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 02Nejobsazovanější herec dneška si pořídil nové auto, k postavě mu padne skvěle - 10 - Hennessey VelociRaptor V8 Dwayne Johnson 03
...podobně vypadá i jeho nový VelociRaptor V8

Zdroj: Hennessey Performance@Facebook

Mirek Mazal