Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek

Svatba je v životě každého člověka velkým dnem, na který si chce uchovat ty nejživější vzpomínky. Moderní auto slepené s historickým šlechtickým povozem se to nepochybně postará.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek

20.1.2019 | Mirek Mazal

Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Svatba je v životě každého člověka velkým dnem, na který si chce uchovat ty nejživější vzpomínky. Moderní auto slepené s historickým šlechtickým povozem se to nepochybně postará.

Říká se, že ženy na něj hledí se zalíbením a muži s utrpením, vnímání svatebního dne se ale jistě budou u každého lišit podle toho, jaké štěstí se svým partnerem udělal. Tak či onak svatbu v momentě jejího konání prožívá snad každý s nadšením a v tu chvíli se z ní snaží udělat nezapomenutelný zážitek. Lidé proto často investují vysoké částky do všeho, co s jejich svatbou souvisí - od podoby místa konání samotného obřadu, přes více či méně tradiční aktivity kolem něj, až po svatební hostinu, která jej následuje.

Mezi tím vším zaujímá prostředek určený pro převoz nevěsty a ženicha výjimečnou pozici. Souvisí v podstatě se vším, a tak výběr správného vozu představuje důležitou část předsvatebnich příprav. Často padá volba na luxusní stroje nebo se leští vozy spojené se vzpomínkami na dětství či auto odkazující na společné chvíle, jež svatbě předcházely.

Verze automobilu svým způsobem charakterizuje naladění svatby, nejmodernější limuzína nezapadne do staročeské veselky a nablýskaná klasika poznamenaná cestami pod stan těžko udělá parádu na opulentním sňatku bohaté smetánky. Volba se bude odvíjet od vkusu každého, zcela samostatnou kategorii ale tvoří bílo-zlatý vůz na fotkách níže.

Jde o Chrysler 300C upravený do podoby koňského kočáru, který nabízí jako svatební vůz jedna běloruská firma. A desítku s ním vážně netrefila. Vypadá legračně už z dálky a bližší zkoumání je snad ještě zábavnější podívaná. Relativně slušný sedan americké produkce dostal divnou podobu povozu taženého koňmi. Zabudovaný velkoprostorový interiér je převzat ze šlechtického kočáru, proto uvnitř nechybí prošívané kožené posezení, dekorační záclonky a jemný kobereček. Vnější petrolejové lampičky byly k vidění v řadě pohádek nedávných Vánoc.

Nejvíce bije do očí kontrast moderního provedení částí Chrysleru proti středověkému zbytku. Třešničkou na dortu svatebního monstra je přítomnost minibaru, telefonu a interkomu uvnitř historicky vyhlížejícího prostoru pro zamilovaný pár. Pojízdný kýč pohání vidlicový šestiválec, který je ekvivalentem zapřažených 193 koní.

Nic ošklivějšího jsme ještě neviděli a pokud bychom s tímto museli jet na svatbu, utrpení by to bylo zcela jistě. Na druhou stranu, nezapomenutelný zážitek by to byl stejně tak...


Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 1 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 01Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 2 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 02Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 3 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 03Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 4 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 04Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 5 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 05Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 6 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 06Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 7 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 07Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 8 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 08Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 9 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 09Asi nejošklivější svatební auto udělá z velkého dne teprve nezapomenutelný zážitek - 10 - Chrysler 300C jako svatebni kocar 10
Každý máme svůj vkus, s tímto Chryslerem ale může na svatbu vyrazit snad jen masochista

Zdroj: VIP-Mercedes

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.