Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl

Bylo by fantastické, kdyby nejrychlejší sedan světa, který je zároveň jedním z nejluxusnějších aut vůbec, exceloval také ve sprintu. Jenže to bohužel pravda není.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Zajímavosti

Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl

16.3.2020 | Mirek Mazal

Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bylo by fantastické, kdyby nejrychlejší sedan světa, který je zároveň jedním z nejluxusnějších aut vůbec, exceloval také ve sprintu. Jenže to bohužel pravda není.

Loni v létě Bentley odhalilo novou generaci modelu Flying Spur. Z podstaty věci se dalo očekávat mimořádně elegantní dílo, ovšem Britové přidali navrch i techniku hodnou supersportovních automobilů. Dnes už raritní motor 6,0 W12 biturbo propůjčuje luxusní limuzíně titul nejrychlejšího produkčního sedanu světa.

Rekordní dvanáctiválec dokáže vyprodukovat 467 kW (635 koní) a 900 Nm, což je nálož proudící přes osmistupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola. Celkem 5,3 metru dlouhý křižník váží 2 512 kilogramů, přesto papírově slibuje zrychlení na 100 km/h za 3,8 sekundy. Maximálka fascinuje hodnotou 333 km/h, ani tyto parametry ale nezaručují dominanci za všech okolností.

V naprosté většině případů bude Bentley králem levého pruhu dálnice, výjimku mohou tvořit dálkové přesuny po boku Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid a Audi RS7. Dvakrát přeplněná hybridní strojovna 4,0 V8 v Panameře exceluje výkonem 500 kW (680 koní) a 850 Nm, naddimenzovaná zásoba energie s pohonem obou náprav a osmistupňovým automatem zvládá vystřelit 2 385 kilogramů hmotnosti na 100 km/h během 3,4 sekundy. Maximální rychlost končí cifrou 310 km/h.

Srovnatelné Audi RS7 konkuruje čtyřlitrovým osmiválcem opět se dvěma turby, ty pomáhají dosáhnout 441 kW (600 koní) a 800 Nm výkonu. Čtyřkolka znovu s osmistupňovou automatickou skříní zaručuje zatlačení do sedaček během akcelerace na stovku za 3,6 sekundy, ručička digitálního tachometru končí u 305 km/h, když si připlatíte. RS7 váží 2 140 kilogramů, což je nejméně ze všech tří luxusních superaut.

Nejrychlejší produkční sedan exceluje maximálně dosažitelným tempem, ovšem při akceleraci už v prvních metrech rozjezdu zaostává za oběma zmíněnými rivaly. Při poměření sil s pevným startem Bentley skončilo úplně poslední, přestože časomíra nezaregistrovala těsný náskok Audi. Stejné pořadí se opakovalo po zkoušce pružného zrychlení z rychlosti 80 km/h - Porsche suverénně ujelo před Audi a Bentley.

Flying Spur sice opakovaný test pružnosti napodruhé vyhrál, ale v rámci prověrky se jednalo o ojedinělé vítězství doprovázené pípáním signalizace úbytku tlaku v pneumatikách - krom maximální rychlosti jsou tu zkrátka na dynamické svezení spíše jiní. A to ještě musíme připomenout prohru v brzdění. Více než 2,5tunový kolos zastavil daleko za předními partiemi prvního Porsche či druhého Audi. Pro někoho bude i to možná zklamání, ale přiznejme si to, Bentley toho k rychlosti nabídne o tolik více, než zvládnou jeho rivalové. V prvé řadě jde o luxusní limuzínu, teprve pak o sedan s výkony supersportu.


Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 1 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 01Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 2 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 02Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 3 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 03Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 4 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 04Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 5 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 05Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 6 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 06Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 7 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 07Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 8 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 08Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 9 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 09Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 10 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 10Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 11 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 11Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 12 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 12Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 13 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 13Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 14 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 14Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 15 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 15Nejrychlejší sedan světa v klání s dalšími silnými stoji nic zázračného nepředvedl - 16 - Bentley Flying Spur Audi RS7 Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid srovnani 16
Bentley dostalo za vyučenou od lepší dvojice Porsche a Audi v akceleraci a brzdění, na maximálce zůstává králem

Zdroj: carwow@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše