Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

I Volkswagen může být mezi ostatními auty v provozu vzácnost, stačí sáhnout po tom správném typu. Takové lze kupodivu docela snadno koupit v evropských bazarech, občas i v ČR.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

20.11.2020 | Mirek Mazal

Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

/

Foto: Volkswagen

I Volkswagen může být mezi ostatními auty v provozu vzácnost, stačí sáhnout po tom správném typu. Takové lze kupodivu docela snadno koupit v evropských bazarech, občas i v ČR.

Poslední tři roky prodává Volkswagen v USA obří, u nás skoro neznámé SUV. Američané jsou zvyklí na velké věci, proto musel být model Atlas natažen do délky 5 040 milimetrů, šířky 1 990 milimetrů a výšky 1 780 milimetrů. Jen pro srovnání - v Evropě nejprodávanější sportovně užitkový Tiguan v největší verzi Allspace měří mezi nárazníky 4 712 milimetrů, v šíři zabere 1 839 milimetrů a střecha končí 1 673 milimetrů nad zemí. A menší je i u nás vrcholný Touareg.

Vážně nepřehlédnutelný Volkswagen docela boduje, konkurenci od uvedení do prodeje předbíhá díky konzervativnímu vzhledu a vnitřnímu prostoru uspořádanému tak, že se v něm v pohodě usadí sedm pasažérů a ještě zbude místo pro sadu tašek. Rozvor 2 980 milimetrů vznikl přizpůsobením modulární platformy MQB, což je docela úsměvné - i takové monstrum může stanout na platformě, kterou v levnější verzi používá třeba i VW Polo.

Německá automobilka vyvíjela své největší SUV primárně pro zaoceánský trh doplněný o Rusko a Čínu, proto se prodej systematicky vyhýbal nejen České republice či Slovensku, ale všem zemím Evropy krom zmíněného Ruska. Pár aut se sem ale individuálním dovozem přece jen dostalo a v tuto chvíli jich inzertní web Mobile.de nabízí v různých koutech Evropy dokonce 41, jak nejlépe ukáže přehled na zdrojovém odkazu.

Inzerovaná auta jsou obvykle poháněna 3,6litrovým šestiválcem EA390 CDVC VR6 o výkonu 206 kW (280 koní) a 361 Nm točivého momentu. Atmosférický motor je spojen s automatickou osmistupňovou převodovkou Tiptronic a pohonem obou náprav. Prostoru na všech sedmi sedadlech je dost, obvyklé jsou soudobé vymoženosti jako kožené čalounění, větrané i vyhřívané sedačky s pamětí, regulace tuhosti podvozku, panoramatická střecha, jízdu usnadňují elektronické asistenty, zadní kamera nebo satelitní navigace.

Ceny dnes začínají na 614 tisících Kč, ale to je jedna rarita v Rumunsku. Obvyklejší jsou nabídky relativně málo jetých kousků s nájezdem v řádu nízkých desítek tisíc km v ceně od 800 tisíc Kč. To není úplně špatná částka za tak velké a vybavené SUV s motorem, který už v Evropě nekoupíte. A také slušný výjimečnosti - nějaký kus se občas objeví na prodej i v Česku, ale více jak jednotky jich tu nejspíše jezdit nebude.


Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 1 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 01Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 2 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 02Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 3 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 03Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 4 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 04Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 5 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 05Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 6 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 06Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 7 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 07Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 8 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 08Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 9 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 09Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 10 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 10Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 11 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 11Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 12 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 12
Volkswagen Atlas je v USA běžně dostupným zbožím, Evropě je zapovězen. I tak se tu pár kousků dá koupit za docela zajímavé ceny. Ilustrační foto: Volkswagen

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše