Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel

Tato auta už obvykle dávno neexistují, natož aby byla na prodej v dobrém stavu. Tento kousek je ale výjimkou, jediný majitel ho 21 let pomalu jen sušil v garáži a teď se jej odhodlal prodat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel

21.8.2019 | Mirek Mazal

Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel

/

Tato auta už obvykle dávno neexistují, natož aby byla na prodej v dobrém stavu. Tento kousek je ale výjimkou, jediný majitel ho 21 let pomalu jen sušil v garáži a teď se jej odhodlal prodat.

Opel patřil po většinu své existence pod křídla amerického koncernu General Motors. Německý výrobce byl v 90. letech v kurzu, proto si mohl dovolit pomáhat vyrovnávat ztráty GM v Severní Americe a financovat expanzi Američanů do Asie. Rok 1999 ale byl pro Opel tím posledním, kdy se v roční účetní uzávěrce období objevila černá čísla. Následovaly další propady a neúspěšné pokusy o vzkříšení, které nakonec pramenily v prodej automobilky do rukou francouzského PSA.

V lepších časech situace umožňovala Opelu vyrábět i modely vyšší střední třídy, které dnes z mainstreamových automobilek nenabízí téměř nikdo. Svého času respektovaná Omega by byla i dnes velké komfortní přibližovadlo s vítaným pohonem zadní nápravy a s několika šestiválci na výběr. Jízda v ní byla zajímavá, se spolehlivostí a trvanlivostí to bylo horší - když už nic jiného, většinu Omeg za poslední dvě dekády sežrala rez.

Hezkých exemplářů v nabídce je tedy jako šafránu, výjimky potvrzující pravidlo se ale čas od času v prodeji objeví. Mezi nimi se sluší upozornit na výjimečný vínový kus z nabídky prodejce z německého Norimberku, který se na podobné speciality soustředí. Za 10 900 Eur (asi 251 tisíc Kč) nyní prodává Omegu B, která navzdory 21 létům na světě ještě pořádně nejela. S nájezdem 11 620 kilometrů je sedan z roku 1998 tak akorát zajetý a jakkoli strávil naprostou většinu času v garáži, nestál jen v ní. Majitel s nim pravidelně navštěvoval autorizovaný servis, i když to vždy bylo jen kvůli časovým limitům platnosti jednotlivých inspekcí. Všechny úkony jsou zapsány v dokumentech k vozidlu.

Záznamy na papíře ale nakonec nejsou tak podstatné jako skutečný stav vozu s krásným lakováním červeným odstínem Marseille. Omega byla opravdu dosud v majetku jediného vlastníka, proto jsou počasím či užíváním nedotčené všechny části motoru, exteriéru i interiéru. Šestiválec 2,5 V6 o výkonu 125 kW (170 koní) a 226 Nm nepotřebuje žádná novodobá pozlátka a táhne lineárně až do omezovače v 6 500 ot./min, třebaže výkonem dávno neohromí.

Okolo řidiče je rozprostřené látkové čalounění, velká pohodlná sedadla pojmou i větší postavy bez zaváhání. Dobovou šeď plastů rozveseluje dřevo u voliče čtyřstupňového automatu a ve dveřích. Prodávaný exemplář nabízí dalšímu opatrovníkovi také elektrické střešní okno, dálkové ovládání rádia, automatická okna, vyhřívaná zpětná zrcátka nebo palubní počítač vedle přístrojového štítu. Aktuálně není na trhu jediná srovnatelná nabídka, podobnou jsme vlastně neviděli už hodně dlouho.


Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 1 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 01Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 2 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 02Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 3 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 03Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 4 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 04Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 5 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 05Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 6 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 06Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 7 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 07Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 8 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 08Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 9 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 09Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 10 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 10Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 11 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 11Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 12 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 12Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 13 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 13Někdo si před 21 léty koupil poslední Opel s V6 a zadním pohonem, dodnes pořádně nejel - 14 - Opel Omega B 1998 prodej Nemecko foto 14
Relikt z lepších časů automobilky Opel dnes vychází na více jak čtvrt milionu Kč. Vzhledem k tomu, čím toto auto bylo a kolik stálo, to dnes není nezajímavá nabídka

Zdroj: Autoscout24

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše