Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí

Tzv. botičky se zdají být obtížně překonatelným způsobem zamezení autům v pohybu. Ne všechny jsou ale natolik kvalitní, aby odolaly zručnému kutilovi dele než pár desítek sekund.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí

13.5.2019 | Petr Miler

Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tzv. botičky se zdají být obtížně překonatelným způsobem zamezení autům v pohybu. Ne všechny jsou ale natolik kvalitní, aby odolaly zručnému kutilovi dele než pár desítek sekund.

Technický prostředek zabránění odjezdu vozidla, lidově řečeno botička, u nás proslul hlavně díky rozsáhlému používání zejména městskými policejními sbory. Je to řešení docela absurdní, neboť pokud chce město zajistit, aby někdo na určitém místě nestál déle, než má, nebo tam nestál vůbec, jde nasazení botičky přesně proti tomuto záměru. Některá města v posledních letech díky snadné pokutovatelnosti špatného parkování skrze provozovatele auta od této praxe upustila, přesto je stále rozsáhlá.

Pochopitelně, pokud někdy zapomenete zaplatit parkovné, nebo auto necháte tam, kde byste neměli, bude lepší se s botičkou potýkat standardními způsoby. Tedy kontaktovat policii a pokusit se domluvit na jejím odstranění za podmínek přijatelných pro obě strany. Odstraňovat botičku násilím je u nás trestné a vzhledem k nepřehlédnutelnosti takové operace vás v takovém případě zaručeně někdo nahlásí, přesto není nezajímavé vědět, že odstranit takovou botičku nemusí být vůbec složité.

Někteří si totiž botičky pořizují sami jako způsob ochrany svého vozu. Vypadá to docela spolehlivě, neboť s autem není možné hnout jinak než jejich odtahem - zloděj by musel při snaze jej ukrást botičku rozřezat něčím jako úhlovou bruskou, což by znovu stěží prošlo bez povšimnutí. Když ale na její odstranění stačí pár desítek sekund a dva kusy běžně dostupného nářadí, je taková ochrana vcelku k ničemu.

Upozorňuje na tom ve svém videu člověk, který si na internetu říká LockPickingLawyer. Vyřádil se na botičce firmy Busyall, která je jednou z nejrozšířenější vůbec - v USA po ní prý sahá i většina policejních sborů, oblíbená je ale pro svou nízkou cenu právě i u soukromých uživatelů. Ti si ji montují na svá auta právě kvůli zabezpečení v domnění, že ukrást jejich auto je v tu chvíli takřka nemožné. Zjevně se ale mýlí.

Zapomeňte na úhlovou brusku, stačí plochý šroubovák a jeden trubkový klíč. To druhé povolí kryt jednoho spoje a šroubovákem jej pak povolíte. To je celé, celé sevření v tu chvíli pustí, jako kdybyste od něj měli klíč. Něco takového auto nezabezpečí prakticky vůbec, pokud bude zloděj alespoň trochu znalý věci.

Pokud tedy uvažujete o použití botičky pro zabezpečení vlastního vozu, vyhněte se tomuto typu a dávejte si pozor na ty levnější obecně. Přelstít je zjevně nemusí být složité. V konfrontaci s policií tuto „taktiku” použít nedoporučujeme, ale beztak nevíme o české městské policii, která by přesně tento typ technického prostředku používala.


Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 1 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 01Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 2 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 02Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 3 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 03Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 4 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 04Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 5 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 05Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 6 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 06Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 7 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 07Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 8 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 08Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 9 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 09Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 10 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 10Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 11 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 11Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 12 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 12Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 13 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 13Některé „botičky” jde z auta rychle odmontovat pomocí dvou kusů nářadí - 14 - Odstraneni boticky z auta dvema kusy naradi 14
Vskutku triviální postup stačí k odstranění „botičky” firmy Busyall, jak ukazuje na videu jeden z kutilů

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše