Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu

I v době všeobecné drahoty lze v autobazarech udělat dobrý obchod, stačí hledat. Zajímavým tipem budiž tato minimálně jetá Škoda v ideální specifikaci. Navzdory vyššímu časovému stáří může být vzhledem k pozdějším změnám v nabídce lepší koupí než novější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu

1.3.2023 | Petr Miler

Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu

/

Foto: Alin-Automobile, publikováno se souhlasem

I v době všeobecné drahoty lze v autobazarech udělat dobrý obchod, stačí hledat. Zajímavým tipem budiž tato minimálně jetá Škoda v ideální specifikaci. Navzdory vyššímu časovému stáří může být vzhledem k pozdějším změnám v nabídce lepší koupí než novější.

Jsme přesvědčeni, že pár lidí ze škodovky si za posledních pár let vyrvalo několik chomáčků vlasů z hlavy za to, že z nabídky v zemích Evropské unie vypustili model Rapid. Jistě, po pár vlnách korony je každý generál a vzhledem k předchozím úspěchům Škody celkem chápeme, že automobilka nepovažovala model s nepříliš průbojným designem, který byl postaven okolo dávno zaplacené techniky, za dvakrát reprezentativní. A že chtěla nabízet jen „lepší” auta. Faktem ale je, že jí v této době v nabídce zoufale chybí cokoli pro lidi hledající co nejlepší poměr výkonu a ceny a co nevyžaduje milion čipů, aby se tomu alespoň otevřela okna.

Mít Rapid dále v nabídce, mohla s ním dnes bodovat a vynahradit si obrovské prodejní výpadky posledních let. Představa, že by obyčejní Češi, Slováci, Němci nebo Britové o takové auto už nestáli, je naprostá iluze, však se stačí podívat na prodejní výsledky nejlevnějších Dacií a levných modelů vůbec - jsou naopak v kurzu víc než kdy dřív. Však i dnes od dealerů škodovky slýcháme, jak se tento model, zejména pak s čtyřválcovými motory, začal zamlouvat i lidem, kteří nad ním předtím ohrnovali nos.

Na Rapid ale nakonec není nutné jen vzpomínat, jsou ho plné bazary. Problém je jen v tom, že novější auta s malými nájezdy jsou téměř bez výjimky tříválce, se kterými Rapid ztratit podstatnou část své atraktivity. Když ale budete hledat, stále narazíte na sotva jeté kousky ve verzi, kterou jsme kdysi testovali, kde to jen šlo a nikdy nás nezklamala - 1,2 TSI se 105 koňmi a manuální šestistupňovou převodovkou. To je skutečně ideální Rapid, který dokáže být svižný i úsporný, tichý i uživatelsky příjemný, umí pobavit, odvézt i velkou rodinu... Nebylo to skvělé auto v žádném ohledu, ale byl to výborný univerzál za výborné peníze.

Takových kousků v prodeji mnoho není, jeden se ale nyní objevil u jednoho německého prodejce v (podle nás) lepší verzi liftback, tedy v původním provedení. Působí harmoničtěji a je praktičtější než Sportback, je to taková malá Octavie. Tento kousek má na tachometru přes rok výroby 2013 jen 35 071 km. Prodávající říká, že auto je jako nové - naprostou většinu času stálo v garáži, vypadá netknutě a majitel jej jen občas vyvenčil. To vypadá na přesně ten poklad bazarů, který člověk hledá, když netouží po nutně nejlevnějším autě, ale po vysoké hodnotě za peníze.

Tady je jí hromada - je to zánovní auto nižší střední třídy se vším výše zmíněným i přijatelnou výbavou Ambition s několika příplatky včetně automatické klimatizace, vyhřívaných sedadel, loketních opěrek... Žádný luxus, ale všechno nezbytné je na palubě. Cena? 9 490 euro, tedy asi 222 tisíc Kč. Na poměry dnešního trhu je to pekelně zajímavá nabídka, srovnatelná Scala s horším motorem a horší výbavou začíná o 230 tisíc korun výš a na tachometru bude mít jen o 35 tisíc km méně.


Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 1 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 01Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 2 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 02Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 3 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 03Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 4 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 04Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 5 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 05Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 6 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 06Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 7 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 07Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 8 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 08Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 9 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 09Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 10 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 10Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 11 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 11Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 12 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 12Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 13 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 13Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 14 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 14Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 15 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 15Neojetá Škoda Rapid s nejlepším motorem a dobrou výbavou může být vaše za velmi lákavou cenu - 16 - Skoda Rapid 12 TSI 2013 neojeta prodej 16
Pozoruhodná věc se objevila v prodeji u jednoho německého prodejce, dodnes minimálně jetá Škoda Rapid 1,2 TSI 105 s šestistupňovým manuálem a slušnou výbavou. Za 222 tisíc nutně láká. Alin-Automobile, publikováno se souhlasem

Zdroj: [https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Skoda-Rapid-Ambition-KLIMA-SHZ-GARANTIE/vhc:car/pg:vipcar/361723955.html Mobile.de]

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.