Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde

Nejdostupnější modely Dacie přešly na moderní platformu, což jim dává nové možnosti nejen z hlediska vlastního fungování, ale také konstrukce. Další verze tak mohou přijít snáze než dříve, které ale skutečně dorazí?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde

1.10.2020 | Petr Miler

Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde

/

Foto: Kléber Silva@Behance

Nejdostupnější modely Dacie přešly na moderní platformu, což jim dává nové možnosti nejen z hlediska vlastního fungování, ale také konstrukce. Další verze tak mohou přijít snáze než dříve, které ale skutečně dorazí?

Dacia tento týden po řadě dílčích odhalení konečně představila nové generace modelů Logan a Sandero. Snad už několik let „vyhrožovala” tím, jaký posun budou představovat, a tak očekávání musela být výše než kdy dříve, přesto dokázala pozitivně překvapit. Auta stojí na moderní platformě CMF, mají citelně atraktivnější design a především lépe působící kabinu i škálu dostupných výbavových prvků.

Za mnohé z toho vděčí právě novým technickým základům, které rumunské automobilce dovoluje snáze sáhnout do skladů Renaultu a vytáhnou z něj nejnovější bezpečnostní či komfortní výbavu za přijatelných nákladů. Nejde ale jen o to - modulární konstrukce dovoluje také snáze „čarovat” s karosářskými verzemi, kterých může dorazit více než kdy dříve.

Zatím jsme byli svědky odhalení základního hatchbacku a sedanu - a jakéhosi allroadu, pokud budete považovat Sandero Stepway za samostatný model -, je a ale jasné, že tím nabídka Dacie neskončí. Kam dále by se mohla vydat, nově ukazují ilustrace nám už dobře známého grafika Klébera Silvy.

Tentokrát se opravdu nedržel zkrátka a dal virtuálně za vznik řadě celé možných provedení. Vidíme kombík, dnes známý jako MCV, který by se z krabice mohl stát o poznání stylovějším modelem nikoli nepodobným Cliu Grandtour. Můžete to označit za nepravděpodobné, ale když Dacia vyrazila směrem k atraktivnějšímu designu u dosud odhalených verzí, proč ne u těch dalších?

Dále vidíme variantu RS, která existuje i dnes, není ale nabízena v Evropě. Ani její příchod nelze vyloučit, nakonec ani na starém kontinentu, třebaže si můžeme vsadit, že by tu nedostala dvoulitrový atmosférický motor. Logan Stepway též připadá v úvahu, ale taková auta jsou notoricky neúspěšná a pochybujeme, že by Dacia měla nějaký zázračný recept, jak s nimi zabodovat.

Kabriolet můžeme označit za ryzí fantasmagorii, něco takového by přes veškerý posun výše do nabídky rumunské značky nezapadlo, pick-up by ale dával smysl. Vzhledem k tomu, že totéž má nebo alespoň měl nabízet Duster, který se pro takový účel hodí lépe, je příchod nového Loganu pick-up téměř vyloučený.

Podívejte se ale sami, co Kléber stvořil a zvažte, v čem nacházíte zalíbení. Minimálně některých vyobrazených variant se dočkáme jistě, třebaže sama automobilky může nakonec pochopitelně dát přednost jinému designovému pojetí.


Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 1 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 01Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 2 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 02Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 3 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 03Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 4 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 04Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 5 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 05Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 6 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 06Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 7 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 07Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 8 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 08Nové nejlevnější Dacie jako kombi, RS nebo pick-up ukazují, co přijde i nepřijde - 9 - Dacia Sandero Logan nova kombi RS pick-up ilustrace 09
Další verze nového Sandera a Loganu jistě dorazí, byť určitě nepůjde o všechny vyobrazené. Kombík nebo RS by ale mohly vypadat právě takto. Ilustrace: Kléber Silva@Behance

Zdroj: Kléber Silva@Behance

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše