Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes

Oficiální fotografie obvykle zachycují nablýskaný Mercedes s početnou ochrankou na blízku. Je to jen část pravdy, korejský diktátor umí snést i o poznání horší podmínky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes

2.7.2018 | Mirek Mazal | 16 příspěvků

Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes

/

Oficiální fotografie obvykle zachycují nablýskaný Mercedes s početnou ochrankou na blízku. Je to jen část pravdy, korejský diktátor umí snést i o poznání horší podmínky.

Na našem seznamu zajímavých aut světových státníků nemohl scházet krutý vládce Korejské lidové demokratické republiky. Kim Čong-un má ve svých službách neprůstřelný Mercedes S 600 Pullman Guard s prostorným interiérem a plnou výbavou. Luxusní limuzína mu ale není vždy po ruce, během návštěvy vojenského útvaru a zemědělské farmy mezi destinacemi cestoval v o poznání skromnějším voze.

Žádní strážci běžící okolo naleštěného Mercedesu, ale obouchaná, polorozpadlá Lada Priora a dvoučlenný doprovod. Sebevědomí ješitného diktátora muselo hodně trpět, když se nechal zvěčnit na zadním sedadle zelené Lady. Chybí černá skla a pohodlné sezení, přepych tady nahradily roztrhané potahy s minimem prostoru pro rozměrného Kima. A pochopitelně se musíme ptát, proč se něco takového stalo.

Je velmi nepravděpodobné, že by to bylo nejlepší auto, po kterém korejský vůdce zrovna mohl sáhnout. V domácích oblastech zřejmě není obrněný automobil potřeba a skromně se tvářící Kim bude zřejmě lidu imponovat více než figurka z auta za miliony. Propaganda využije snímky pro ilustraci rozmazleného vůdce jako sociálně chápavého prezidenta, který soucítí se svým lidem a nepotřebuje se ohánět luxusem.

Realita je nepochybně přesně opačná. Zatímco se ostatní potýkají s chudobou, on si užívá rozmařilostí moderního světa. Extravagantní a drahý životní styl není ničím neznámým - bývalý americký basketbalista Dennis Rodman, který Kim Čong-una osobně navštívil, popsal život vůdce KLDR jako „sedmihvězdičkový luxus“.

Arabští šejkové by mohli závidět, ale jejich poddaní nemají strach o život a prázdné žaludky. Pokud Kim svým činem chtěl ukázat, že nepohrdne lacinou dopravou, tak udělal směrem k občanům země vychytralé gesto, ale my mu to „baštit” určitě nebudeme...


Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 1 - Lada Priora veze vudce KLDR 01Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 2 - Lada Priora veze vudce KLDR 02Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 3 - Lada Priora veze vudce KLDR 03Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 4 - Lada Priora veze vudce KLDR 04Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 5 - Lada Priora veze vudce KLDR 05
Severokorejský prezident zachycen na sedadle Lady Priora. Zadní tlumiče to málem nezvládly

Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 6 - Lada Priora veze vudce KLDR 07Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 7 - Lada Priora veze vudce KLDR 08Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 8 - Lada Priora veze vudce KLDR 09Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 9 - Lada Priora veze vudce KLDR 10Podívejte se, čím jezdí Kim Čong-un po KLDR, když zrovna nemá svůj Mercedes - 10 - Lada Priora veze vudce KLDR 11
Takto vypadá Priora v celé své kráse, výkřik moderní techniky to vážně není

Zdroj: MiGnews@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 16 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše