Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte

Zní to dost kontraproduktivně, neboť intenzivní ježdění auto postupně zničí, příklady z praxe ale ukazují, že to tak nemusí být. Další majitel vozu s obřím nájezdem dostal nový zdarma.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte

8.8.2020 | Petr Miler

Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte

/

Foto: TFLnow@Youtube

Zní to dost kontraproduktivně, neboť intenzivní ježdění auto postupně zničí, příklady z praxe ale ukazují, že to tak nemusí být. Další majitel vozu s obřím nájezdem dostal nový zdarma.

Dostat zbrusu nový vůz zadarmo je snem nejednoho člověka, ať už auta miluje nebo ne. Obvykle je šancí na něco takového leda výhra v loterii či jiné soutěži, dosavadní zkušenosti ale naznačují, že existuje ještě trochu jiná cesta - najet s koupeným vozem více kilometrů než naprostá většina ostatních majitelů a nechat automobilku, ať to ocení.

Ukazuje to příklad Američana Briana Murphyho, který si v roce 2007 pořídil nový Nissan Navara (v USA prodávaný jako Frontier) a do letoška s ním najezdil přes 1 milion mil (tedy více jak 1,6 milionu kilometrů), jak jsme již psali na začátku letošního roku. Tento muž pracuje jako doručovatel zásilek a za volantem tráví každý den 13 hodin, proto mohl dosáhnout tak extrémního nájezdu v tak extrémním čase. A o auto se pečlivě staral, velmi mírně řečeno.

Musel s ním zacházet spíše jak v rukavičkách, neboť na autě se nevyskytla jediná velká závada. Motor je stále původní, převodovka je původní, spojka se měnila až v 801 tisících mil, tedy daleko po překonání hranice 1 milionu km - to je skoro neuvěřitelné. A ani další servisní úkony nestojí za řeč, třeba v 700 tisících mil (1,12 milionu km) se preventivně měnil rozvodový řetěz. Jinak auto absolvovalo jen pravidelné výměny oleje a dalších spotřebních záležitostí, jen olej se na autě měnil více jak stokrát.

Oním motorem je navíc čtyřválcový benzin 2,5 s manuální převodovkou, tedy žádný diesel a k tomu zranitelnější manuál. Auto přesto vydrželo tolik a když se podíváte na jeho záběry od TFL, jako nové vypadá nejen zvenčí. Motorový prostor je leda špinavý a vzhledem k použití potahu sedadla řidiče i krytu volantu je velmi zachovalý i interiér. Tachometr s hodnotou 999 999 mil byste tomuto vozu asi nehádali.

Co je pozoruhodné, oddanost pana Murphyho se rozhodla ocenit sama automobilka, která mu darovala zbrusu nový Nissan Frontier 2020 výměnou za jeho původní auto, které míří do firemního muzea. Je docela kuriózní, že jde v zásadě pořád o tentýž vůz, neboť v USA se Navara od poloviny minulé dekády dočkal jen dílčích modernizací a prodává se pořád dobře, ovšem ve zbytku si majitel pomohl. Dostal auto s vylepšeným interiérem, lepší výbavou a novým motorem 3,8 V6 s výkonem 231 kW a točivým momentem 381 Nm. Spojen je také s automatickou převodovkou, což majiteli jistě usnadní práci.

Automobilka to - znovu trochu úsměvně - oznámila s tím, že najet milion mil s jedním autem je vzácné a nikoli zaručené, stejně jako darování nového vozu. I tak si její reakce jistě zaslouží obdiv, něco podobného dříve udělaly i jiné automobilky, naposledy třeba Hyundai a dávají tak celkem spolehlivý recept na získání nového vozu zadarmo. Vlastně to nakonec v podobných případech udělaly snad všechny, jen Škoda se dvakrát nepředala, u té asi bude nutné najet miliony dva.


Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 1 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma predani 01Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 2 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma predani 02Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 3 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma predani 03Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 4 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma predani 04
Nissan věrnému majiteli Nissanu Navara alias Frontier z roku 2007 dal po ujetí 1 milionu mil bez větší závady nové auto zdarma. Trochu komické je, že i po 13 letech jde prakticky o ten samý vůz. Foto: Nissan

Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 5 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 03Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 6 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 04Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 7 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 05Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 8 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 06Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 9 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 07Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 10 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 08Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 11 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 09Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 12 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 10Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 13 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 11Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 14 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 12Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 15 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 13Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 16 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 14Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 17 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 15Pokud chcete nové auto zdarma, tak s tím svým jezděte, jezděte a jezděte - 18 - Nissan Frontier Navara 2007 1 milion mil auto zdarma 16
Původní „milionový” vůz si můžeme lépe prohlédnout díky záběrům TFL. Foto: TFLnow@Youtube

Zdroj: Nissan

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše