Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž

Strážci zákona původně řešili jiný případ. Když však navštívili podezřelého, zjistili, že má na svědomí mnohem víc, než si mysleli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž

17.5.2020 | Petr Prokopec

Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Strážci zákona původně řešili jiný případ. Když však navštívili podezřelého, zjistili, že má na svědomí mnohem víc, než si mysleli.

O práci policie si každý bude myslet své, občas se jí ale povede kousek, nad kterým je třeba jednoduše smeknout klobouk. Jako třeba v případě strážců zákona ze Španělska, kterým tentokrát přálo štěstí. Původně vyšetřovali krádež generátoru, při té příležitosti se jim ovšem povedlo objevit i auta ukradená po celé EU. Nešlo přitom o žádné obyčejné vozy, ale o homologační speciály těch nejznámějších soutěžních aut všech dob.

Začátek případu se váže k půli dubna, kdy ze staveniště v Aduně někdo ukradl již zmíněný generátor. Nešlo přitom o nic jednoduchého, neboť přístroj váží tři tuny. Bylo tedy zjevné, že lupič nebo lupiči potřebovali na jeho odvoz nejen nákladní automobil, ale rovněž i mechanické rameno, které by jej naložilo. To značným způsobem zredukovalo okruh pátrání, přičemž zakrátko měla policie vytypovaného 42letého recidivistu z Getarie. Minulý pátek se pak k němu vydala na prohlídku.

Na pozemku „známé firmy“ byl objeven nejen onen náklaďák, ale následně i ukradený generátor, který byl uschován pod plachtou v kůlně. Mimo to ovšem policie v jedné z hal narazila i na sbírku mnoha aut, která byla určená k prodeji. S ohledem na kriminální minulost muže pojala podezření, které se ukázalo být oprávněným. Ona auta byla totiž ukradena v mnoha zemích celé Evropy, přičemž recidivista některé již stihl opatřit falešnými papíry, značkami i identifikačními čísly.

Jen u tohoto nálezu neskončilo, dále byly u hříšníka objeveny také dvě nelegálně držené pistole, velké množství nábojů a balíček 10 tisíc Eur zabalený v igelitu. Nás nicméně nejvíce zajímá ona kolekce aut, jenž je opravdu výjimečná. Jedná se totiž povětšinou o homologační speciály nejikoničtějších rallye vozů, stejně jako o legendární francouzské hot hatche.

Kompletní soupis zatím policie nedala k dispozici, podle obrazové dokumentace se nicméně jedná se o několik Mitsubishi Evo, Subaru STI, Fordů Escort RS Cosworth a Sierra RS Cosworth či Lancií Delta Integrale. Dále v kolekci figuroval i vzácný Mercedes 190E 2.5-16, BMW M3 E30 a E36, Renault R5 Turbo s motorem uprostřed či Peugeot 205 GTI. Všechny vozy jsou přitom ve špičkovém stavu, což jejich právoplatní majitelé, kteří je bezesporu již oplakali, uvítají.

Lze přitom už jen dodat, že muž je nyní obviněn z nedovoleného držení zbraně, krádeže aut, padělání oficiálních dokladů a registračních značek či v neposlední řadě z krádeže onoho generátoru, u kterého vše začalo. Ten jako nový stál 15 tisíc Eur (asi 412 tisíc Kč), takže jeho krádež slibovala tučný zisk. Takových už si muž zjevně dopřál v minulosti už nespočet, naštěstí pro všechny slušné lidi byl ale nenasytný a nakonec přijde o všechno.


Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 1 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 01Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 2 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 02Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 3 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 03Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 4 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 04Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 5 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 05Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 6 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 06Policie náhodou objevila 26 odcizených závodních speciálů, napříč EU je kradl jediný muž - 7 - Spanelsko kradez homologacnich specialu 07
Španělská policie náhodou objevila homologační speciály a hot hatche ukradené napříč Evropou, není jich zrovna málo a už vůbec to nejsou obyčejná auta

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše