Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil

Je tristní, když policie tři čtvrtě roku nechá jezdit stále stejnými místy člověka s ukradeným autem i značkou, který páchá další trestnou činnost. Po medializaci případu policie začala konat, ale opět selhala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil

13.5.2019 | Petr Prokopec

Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je tristní, když policie tři čtvrtě roku nechá jezdit stále stejnými místy člověka s ukradeným autem i značkou, který páchá další trestnou činnost. Po medializaci případu policie začala konat, ale opět selhala.

Před pár dny jsme vám přiblížili peripetie jednoho nizozemského motoristy, které mohou stihnout majitele jakéhokoli vozu. Muž, který si říká Dave, si loni koupil nový Ford Focus ve výbavě ST Line, z auta se ale moc dlouho netěšil. Krátce po jeho pořízení totiž odstartovala již takřka tři čtvrtě roku pokračující noční můra, která stále nebere konce.

Registrační značka vozu totiž byla zkopírována zlodějem, který si ji umístil na Ford Focus ST předchozí generace ve stejné barvě. Auto díky tomu procházelo před automatickými systémy ověřujícími to, zda je vůz kradený, bez povšimnutí, to se ale nedá říci o chování majitele před stacionárními radary. Nebo při návštěvách čerpacích stanic.

Podvodník začal páchat jeden přečin za druhým a jak asi již tušíte, se všemi následky se musel potýkat sám. Úřadům tak musel a stále musí složitě vyvracet, že on či jeho vůz dopustili překročení zákona (nešlo jen o rychlost, ale třeba i krádež benzinu na čerpací stanici) a daří se mu to v podstatě jen proto, že zloděj používá značku na autě jiné generace. Přesto je to pro něj stresující záležitost, která navíc rozhodně nevystavuje dobrou vizitku nizozemské policii.

Ta od srpna loňského roku díky Davovi dobře ví, kudy zloděj s ukradeným autem a zkopírovanými značkami pravidelně jezdí. Veškeré přestupky byly spáchány v městečku Heerlen či v jeho okolí, čímž byla pátrací oblast zredukována. Přesto jej policie nedokázala lapit.

Až kvůli mezinárodní blamáži, kterou způsobila medializace případu, se nizozemská policie chytla za nos a začala konečně pořádně odvádět svou práci. I když vlastně jen napůl, neboť i když během víkendu podezřelý Focus ST konečně vypátrala, pachatele ani auto stejně nemá. Řidič tak trochu podle očekávání odmítl mužům zákona zastavit a místo toho jim začal mezi městy Schinnen a Oirsbeek ujíždět. Policie se za ním vydala, ale odešla s prázdnýma rukama - policejní vůz při honičce naboural do auta v protisměru, jehož řidič musel být převezen do nemocnice kvůli poranění hlavy.

Blamáž spojená s celým případem se tak jen umocňuje. Nizozemská policie od srpna loňského roku nedokázala vypátrat podvodníka, který se v podstatě před nikým neskrýval a na relativně omezeném území páchal trestnou činnost s jedním a tím samým vozem. Policie věděla, že se to děje, neboť skutečný majitel značky musel dokola prokazovat, že se s jeho zkopírovanou registrací dopouští nepravostí někdo jiný, konat ale začala teprve ve chvíli, kdy se s případem seznámil celý svět. A místo aby na podvodníka nalíčila neřešitelnou past, muže zákona ještě zesměšnil svým úprkem.

Na další pokračování této tragikomedie jsme tedy opravdu zvědavi, je ale možné, že žádné nebude. Zloděj teď už musí vědět, že se vše provalilo a musel by být velmi hloupý, kdyby dále jezdil s tím samým autem s tou samou značkou. A protože policie nemá tušení, kdo auto řídil, může veškerá snaha vyznít do prázdna. To by bylo hodně smutné, neboť jediný, kdo by tu byl popotahován, by byl nicnetušící majitel nového Focusu, kterému ani úřady, ani policie nebyly ochotny měsíce věřit, že nic špatného nespáchal...


Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 1 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 01Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 2 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 02
Případ Fordu Focus ST Line, jehož registrační značka byla zkopírována...

Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 3 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 03Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 4 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 04Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 5 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 05Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 6 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 06Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 7 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 07Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 8 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 08Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 9 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 09Policie pod tlakem médií našla podvodníka s kopií „SPZ”, ten ji ale opět zesměšnil - 10 - Ford Focus a podvod s registracni znackou 10
...a nasazena na Ford Focus ST předchozí generace, má zajímavou dohru. Policie totiž sice hříšníka vypátrala, při následné honičce však její vůz havaroval. Místo aby tedy podvodník putoval za mříže, musel policista do nemocnice

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše