Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj

Představa o policejním sboru coby skupině lidí s vytříbeným smyslem pro spravedlnost vzala zas jednou za své. Místo sebereflexe přišlo zneužití pravomocí, vše ale natočila kamera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj

10.7.2019 | Mirek Mazal

Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj

/

Představa o policejním sboru coby skupině lidí s vytříbeným smyslem pro spravedlnost vzala zas jednou za své. Místo sebereflexe přišlo zneužití pravomocí, vše ale natočila kamera.

Michiganský policejní důstojník jedoucí v v neoznačeném Jeepu Patriot projel bez zastavení křižovatku označenou dopravní značkou „stůj, dej přednost v jízdě”. Policista bez reakce minul stopku na rohu ulice Livernois a Cadet Street, když do jeho SUV narazil červený sedan s Carlosem Martinezem za volantem.

Strážce zákona v civilu nerespektoval příkaz zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled a nedal přednost v jízdě. Zdánlivě jasná situace s jasným viníkem vzala nečekaný spád, když si policista usmyslel, že vinu zkusí hodit na Martinezu.

Podivnou reakci policisty dosvědčují už první záběry z místa činu. Po nárazu muž z Jeepu vyskočil a vyrazil k červenému autu. Když byl Martinez donucen vystoupit, dát ruce nad hlavu a lehnout si na zem, bylo jasné, že se ocitl ve špatnou chvíli na špatném místě. Důstojník křičel, že je policista a muže ležícího na silnici spoutal. To je vskutku neobvyklá reakce na pouhou dopravní nehodu, tím ale vše jen začalo.

Matka zadrženého řekla, že syn putoval do vazby jako zločinec zbavený veškerých práv, přitom nemá záznam v trestním rejstříku a nebyl v době nehody hledán policií. Autoritativní policista prostě „jen” zneužil svého postavení a chtěl zavinění nehody svést na 27letého motoristu, který neprovedl vůbec nic.

Pozoruhodné je, že navzdory jasnému překročení pravomocí policisty a nepřiměřenému postupu po jím zaviněné dopravní nehodě byl řidič červeného vozu dlouho zadržován a mohl pouze navštívit nemocnici kvůli ošetření lehkých zranění. Policista stále nebyl z ničeho obviněn a jeho nadřízení nechtějí situaci komentovat do konce vyšetřování autonehody, na které ovšem není mnoho co šetřit. Pohledem českých zvyklostí obvyklý stav, v USA docela překvapivý vývoj.


Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 1 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 01Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 2 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 02Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 3 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 03Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 4 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 04Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 5 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 05Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 6 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 06
Americký policista projel stopku a do jeho auta narazil řidič na hlavní silnici

Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 7 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 07Policista nedal přednost na křižovatce, poškozeného zatkl a vinu hodil na něj - 8 - Zakrok neoznaceneho policisty USA foto 08
Důstojník neváhal a zneužil své pravomoci k tomu, aby oběť své vlastní nepozornosti spoutal a zatkl - jako by i případné způsobení dopravní nehody něco takového vyžadovalo

Zdroj: Fox2

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše