Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife

Nové „Středisko zážitků” v USA nabídne repliku Karussellu. Lze si tam i půjčit nějaké Porsche a hodinu a půl s ním jezdit po 21 hektarech tohoto „hřiště”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife

16.11.2016 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové „Středisko zážitků” v USA nabídne repliku Karussellu. Lze si tam i půjčit nějaké Porsche a hodinu a půl s ním jezdit po 21 hektarech tohoto „hřiště”.

Zjara otevřené nové severoamerické ředitelství automobilky Porsche není jen sídlo vedení severoamerické pobočky nebo prodejna. Jeho součástí je také „Experience Center”, „Zážitkové centrum”, řekněme. Je to v podstatě hřiště automobilky Porsche, které nabídne i závodní okruh. Tohle středisko ale dnes už není jediné svého typu v Severní Americe, nyní přibylo druhé, v Kalifornii. A je ještě pozoruhodnější.

Možná ne architektonicky, jeho součástí je ale okruh o celkové délce zhruba 6,6 km, standardně rozdělený na dvě části a nabízející až osm různých tratí. Je tu i offroadová sekce, kde můžete vyzkoušet, co zvládnou Cayenne a Macan, když jim odeberete jistotu asfaltu pod koly, nebo rovinka, kde můžete vyzkoušet launch control. A nemusíte skončit na 60 nebo 70 mph, žádný rychlostní limit tu není, protože nejste na veřejné silnici.

Co je ale možná nejzajímavější, je fakt, že tohle PEC (Porsche Experience Center; Porsche má opravdu rádo zkratky začínající na P) nabídne i kousek Německa. Je tu přesná replika slavného Karussellu i s 33% sklonem vnitřní části. Betonové panely uprostřed ale vypadají, že jsou v mnohem lepším stavu oproti těm na skutečném Karussellu, takže se můžete se svým Porsche pustit i do téhle části.

Kromě těchto prvků vidíme na ploše Zážitkového centra, která má přes 21 hektarů rozlohy, také kluzné fólie, vodou zkrápěné zatáčky i již zmíněnou offroadovou trať. Přístup není vyhrazen jen pro zákazníky Porsche, může sem přijít kdokoliv a na hodinu a půl si některé Porsche půjčit.

Pod dozorem instruktora pak může zkoušet, co vůz dovede, a třeba se zákazníkem stát. Pochopitelně to ale není levná zábava, ceny začínají na 384 dolarech (9 641 Kč) za půjčení 718 Boxsteru a končí na 950 dolarech (23 851 Kč) za 911 Turbo nebo GT3. Vozy SUV budou pravděpodobně někde uprostřed, jsou-li také v nabídce, a víme, že si můžete půjčit i vozy s manuální převodovkou včetně Caymanu GT4.

Nové středisko v kalifornském Carsonu, po Atlantě druhé v USA, bylo oznámeno na autosalonu v Los Angeles v roce 2011. Jeho stavba spolkla 60 milionů dolarů (cca 1,5 miliardy korun) a automobilka očekává, že ročně přivítá 50 tisíc návštěvníků. Kalifornie tvoří asi 23 % prodejů Porsche v USA, takže velká očekávání nejsou nemístná.

Kromě okruhu a prodejny je součástí také restaurace nazvaná "Restaurant 917" podle slavného závodního modelu, pár vystavených závodních aut a prostor, který si může kdokoliv pronajmout na firemní či jiné společenské události. Také je tohle místo domovem Porsche Motorsport North America, takže veškerý prodej aut či dílů a servis závodních modelů, jako např. Cayman GT4 Clubsport, 911 GT3 R a GT3 Cup bude probíhat zde.


Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 1 - porsche experience center la 01Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 2 - porsche experience center la 02Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 3 - porsche experience center la 02aPorsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 4 - porsche experience center la 03Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 5 - porsche experience center la 04Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 6 - porsche experience center la 05Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 7 - porsche experience center la 06Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 8 - porsche experience center la 07Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 9 - porsche experience center la 08Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 10 - porsche experience center la 09Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 11 - porsche experience center la 10Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 12 - porsche experience center la 11Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 13 - porsche experience center la 12Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 14 - porsche experience center la 13Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 15 - porsche experience center la 14Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 16 - porsche experience center la 15Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 17 - porsche experience center la 16Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 18 - porsche experience center la 17Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 19 - porsche experience center la 18Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 20 - porsche experience center la 19Porsche si postavilo nový okruh za 1,5 miliardy, kus je replikou Nordschleife - 21 - porsche experience center la 20
Přijďte si vyzkoušet nové Porsche na obrovském hřišti. Líbilo se vám? Hned vedle si ho můžete objednat

Zdroj: Porsche USA

Marek Bednář

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše