Prodeje elektromobilů klesají. Aniž by stačily kamkoli vzrůst

 | 21 příspěvků | 17.9.2011 Petr Miler, Walter Kraft
Reagovat

Nepřihlášený Kilián

Pravdivá slova. Ale otázko.. | 17.9.2011 08:31reagovat
avatar

Pravdivá slova. Ale otázkou pro mě je, jestli tuhle realitu dokáže EU přerozdělováním a zákazy přemoct, nebo ne. Rád bych řekl, že ne a že přirozeně efektivní cesta musí vyhrát, ae nejsem si tím vůbec jistý. Moc EU je tak velká a apatie lidí k tomu co výmýšlí stejně tak, že se obávám, že se jim to povést může. Však všichni víme, na kolka místech jsou neefektivní úsporné zářivky a stejně tam jsou. Mám z toho docela obavu...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený M.M.

Reakce na: Pravdivá slova. Ale otázko.. | 17.9.2011 08:50reagovat
avatar

Myslim, ze se to nepovede. Pred 10 lety mozna, ale dneska kdy statni kasy vysychaji to podle nebude ufinancovatelny. Uvnitr Evropy by se na to mozna jeste nepsrilo, ale pokud chce EU konkurovat Asii, musi byt efektivnejsi a ne se honit za nejakym karbonovym preludem...

Nepřihlášený Jaromír Vegr EKOLO

haló, haló... voláme Vám,.. | 17.9.2011 11:01reagovat
avatar

haló, haló... voláme Vám, jak jste si přáli. ..viz Jsou-li elektromobily budoucností, pak nás prosím zavolejte, až tato budoucnost přirozeně nastane. My ji s předstihem za každou cenu prožívat nechceme...

Jde o to kdo to je MY? za koho zde píšete? Chcete nechat opravdu vydrancovat planetu na úkor ostatních generací a podporovat ropné loby , emise a hluk ? Vždyť účinnost spalovacího motoru je tak malá a podíváte -li se co lze udělat v "garáži" RIMACů, tak pochopíte, co nastane až doopravdy dojde ropa, ale to už bude pozdě na řadu věcí a budeme mít jiné starosti, než jak jezdit a v čem. Vemte rozum do hrsti a dejte se k nám! www.elektromobily-os.cz

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený impeach

Reakce na: haló, haló... voláme Vám,.. | 17.9.2011 11:23reagovat
avatar

nevím, jestli se z takových jako jsi ty smát, nebo brečet :-) až dojde ropa, tak zavolej znovu, do tý doby čekej, díky.

Nepřihlášený Bud

Reakce na: haló, haló... voláme Vám,.. | 17.9.2011 11:33reagovat
avatar

Samý prázdný řeči. Co říkáš na fakta v článku? Že se si přes dotace nenajde v Británii ani promile lidí, který by to kupovali a ještě do jde dolů? Pěkná budoucnost, děkuju pěkně.

Nepřihlášený Ano(n)ym

pro Jaromíra: "Chcete nech.. | 17.9.2011 12:19reagovat
avatar

pro Jaromíra: "Chcete nechat opravdu vydrancovat planetu na úkor ostatních generací..?" Jaromíre, Jaromíre, takže komplex pána tvorstva. Doporučoval bych trochu pokory a podívat se třeba na tohle (jsou k tomu i titulky): http://dotsub.com/view/37dfe13c-396e-4045-8807-e56861806f6c

Nepřihlášený Dobrota.

Lidi nestrašte. V hybridníc.. | 17.9.2011 12:48reagovat
avatar

Lidi nestrašte. V hybridních vozech dochází k ohromnému rozvoji elektromotorů. I elektromobily s velkými akumulátory by se prodaly, kdyby v nich byl malý motor na dojetí, aby nemuseli volat odtah. Jenže palivové články přijdou tak brzy, že se neoplatí vůbec něco takového vymýšlet. Všechny ty elektomobily, co vykládáte že se budou muset sešrotovat, půjdou na dračku,, jakmile se do nich přidá palivový článek.

Nepřihlášený Ano(n)ym

@Dobrota: dokud nebudou mít.. | 17.9.2011 13:27reagovat
avatar

@Dobrota: dokud nebudou mít elektromotory adekvátní akumulátory (a za více jak sto let dokazujeme, že je zatím nemáme), bude nutné mít hodně dobré PR, aby stádo nebékalo. a palivový článek? on ten vodík je určitě zadarmo a jeho výroba dokonale eko, akorát lid je debilní, že na to dosud nikdo nepřišel, že :)

Nepřihlášený Honza42

Nejlepší jsou lidé, kteří.. | 17.9.2011 13:33reagovat
avatar

Nejlepší jsou lidé, kteří přesně vědí, kdy kdo a co vynalezne. Smím-li se vašnostno optat, kdy bude vynalezen "holub samopečící do huby létající" a kdy ta jaderná fůze?

Pro EKOLO. Když je milujete, není co řešit. Na vlastnostech pak nezáleží. Jo, a ta elektřina se dělá z uhlí. Váš výfuk je elektrárenský komín. Pěknou paseku děláte v Severních Čechách. Styďte se.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Mirek

A´t si kdo chce co chce řík.. | 17.9.2011 21:52reagovat
avatar

A´t si kdo chce co chce říká

budoucnost je elektrika

a je úplně jedno,jestli to bude karoserie jako fotovoltaický článek, baterie s obrovskou kapacitou nebo přenos energie z kabelu pod vozovkou to ukáže čas.Když se začaly dělat první motorové samohyby,taky nikdo nevěděl co bude lepší,zda pára,nebo elektrovůz,nebo spalovací motor.Leda že by snad někdo vynalezl dlouho očekávané perpetum mobile.

Nepřihlášený Honza42

Tak humanitně zdělaným jed.. | 17.9.2011 23:41reagovat
avatar

Tak humanitně zdělaným jedincům to jedno je. Zvláště ta fotovoltaická karoserie je revoluční myšlenka.

Nepřihlášený Ano(n)ym

@Mirek: je u prdele, jestl.. | 18.9.2011 00:26reagovat
avatar

@Mirek: je u prdele, jestli bude budoucnost z elektriky, jádra, benzínu, metanu z hoven..., ale ať jde do prdele každý mesiáš odhodlaný dát něco příkazem proti přirozenému vývoji a ještě to nechat zaplatit z naší kapsy

Nepřihlášený Jaromír Vegr EKOLO

Reakce na: Nejlepší jsou lidé, kteří.. | 18.9.2011 13:28reagovat
avatar

Já se stydět nemusím, mám vlastní elektrárnu na vlastní střeše a jezdím naprosto obnovitelně, aniž bych jakkoli někomu ubližoval. Stydět by se měli Ti, co jezdí na ůkor těch, kteří mimo nemocí a chudoby nepoznali nic jiného a už na ně nezbyde. Škoda, že se autor článku nezmínil, jak stoupá prodej elektromobilů celkově, tím myslím např. Čínu, kde se registruje denně 5000 elektrických vozidel.

Estrádu jsem shlédl, v Prčicích jsem již přes 30 let.

Já jen informuji jak a že to jde. Komu to dojde, dojde, komu ne, nedojde.

Můžeme si o tom podisutovat v úterý před NTK

www.elektromobil.wz.cz

Nepřihlášený Ano(n)ym

@Jaromír: to je chvályhodn.. | 18.9.2011 13:34reagovat
avatar

@Jaromír: to je chvályhodné, jen by mě zajímalo, jestli byla ta vlastní elektrárna z vlastního, nebo hezky nadotována

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jaromír Vegr EKOLO

Reakce na: @Jaromír: to je chvályhodn.. | 19.9.2011 19:24reagovat
avatar

Nikdo mi nikdy nic nedotoval, jen školu jsem vystudoval ještě zdarma. Ještě něco někomu na elektromobilech vadí, že ho zajímají takovéto věci?

Nepřihlášený Smrťák

Kdy se ta elektrárna zapla.. | 20.9.2011 10:17reagovat
avatar

Kdy se ta elektrárna zaplatí? Bez dotací?

Nepřihlášený Smrťák

Dodáváš do sítě zkurveně d.. | 20.9.2011 10:17reagovat
avatar

Dodáváš do sítě zkurveně drahý proud,nebo ho máš jen pro sebe?

Nepřihlášený Honza42

Prdlajz obnovitelně. Už te.. | 20.9.2011 12:13reagovat
avatar

Prdlajz obnovitelně. Už ten termín je dost katastrofa. Sluneční energie je čistým a trvalým zdrojem enegie jen do doby, než se začne jímat a transformovat do jiné podoby.

Číňani makající v továrnách na FV by vám o té čistotě a obnovitelnosti mohli vyprávět. Ale je to bezodpadová výroba - ten totiž hážou do řeky, takže žádný nemají.

Pokud si na Sluníčku ovšem sundáte triko, tak získáváte energii zdarma a "obnovitelně", to zas jo.

No, a to jsme teprve u energie pro pohon auta, což je menší část nákladů. Kde je zbytek, že? Ocel, guma, baterky, kyselina, nátěry? Také obnovitelné a věčné? Třeba nějaký tip na obnovitelný a ekologicky šetrný měděný nebo olověný důl by nebyl?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Haló haló, "osmistý třináctý" "bri

Píše se březen 2012, tudíž.. | 5.3.2012 19:52reagovat
avatar

Píše se březen 2012, tudíž autorovi článku ze září 2011 odpovídám vlastně z budoucnosti. Při svých občasných návštěvách Čech už od podzimu minulého roku nepoužívám jiný transport než elektrickou Smartku půjčovanou si od Sixtu na letišti/Hiltonu. Vždy, když pak po návratu do Anglie usedám za volant čehokoliv na fosilie se třesoucího připadám si jako Flinstoňák na povoze. Pravda, táhne mi na 40 a pohodlíčko mám čím dál radši, ale čekat až do podzimu na elektrickou Zoe jsem prostě nevydržel a radši si rovnou koupil Twizzy pro puboše. Byl jsem ten den třetí (v jediné prodejně, Renault má totiž síť po celé zemi a i kdyby nic jiného neexistovalo, tak právě u nich se dá zdarma rychlodobíjet). Nejsem levák a stoupenec jakýchkoliv dotací, ale vzhledem k tomu, že je snad Renault z 85% soukromá firma, žádné výčitky svědomí za svoje svobodné preference a život v něčem co autor článku nazývá "budoucností" jen proto, že je jeho přítomnost zpátečnická, opravdu nemám. :-)

Nepřihlášený "Osmistý třináctý" "britský" "zblou

Reakce na: Prdlajz obnovitelně. Už te.. | 5.3.2012 20:05reagovat
avatar

Aha. Takže u historických vozidel na spalovací fosilní pohon žádná "ocel, guma, baterky, kyselina a nátěry" nehrozily? Já myslím, že si můžeme plácnout tak 1:1, co Vy na to? Akorát Vy mi ke skóre budete muset ještě připočítat Vaši těžbu, rafinerii a spalování a já Vám odečíst svoje demagogické uhlí a uran, páč jinak než z kolektoru ze své střechy dobíjet nebudu. :-) A to neže nelze. To LZE. osobně jsem se o tom přesvědčil. ;-)

vana

Tak u nás má renault taky.. | 5.3.2012 21:32reagovat
avatar

Tak u nás má renault taky síť po celé zemi ale nedovedu si představit že bych musel své cesty plánovat podle umístění jejich poboček.

Jinak taky mám rád pohodlí a docela se mi líbilo, že díky fosíliím jem měl v autě příjemné teplíčko i když venku hodně mrzlo.

Ale s nákupem elektromobilu počítám taky, hned co začnou pořádně fungovat. A jsem přesvědčený že to bude celkem brzy. Možná už během patnácti, dvaceti let.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif