Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce

Říká mu tak skoro každý a málokdo přemýšlí nad tím, proč vlastně. Zdá se, že vše vychází jen z podoby jeho příjmení, historie označení Hamster je ale přece jen komplikovanější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce

2.12.2019 | Petr Miler

Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říká mu tak skoro každý a málokdo přemýšlí nad tím, proč vlastně. Zdá se, že vše vychází jen z podoby jeho příjmení, historie označení Hamster je ale přece jen komplikovanější.

Jsou tak populární, že je kde kdo zná nejen jmény, ale i přezdívkami. Řeč je Jezzovi, Kapitánu Šnekovi a Křečkovi neboli Jeremym Clarksonovi, Jamesi Mayovi a Richardu Hammondovi - dlouholetých moderátorech Top Gearu a nyní hvězdách The Grand Tour. Každá z jejich přezdívek má svou historii, ale pokud je nám známo, původ nicku Hamster poslední jmenovaný nikdy dříve nevysvětlil.

Učinil to až nyní a aby celou historii řádně osvětlil, přibral si k tomu Zoga Zieglera, kterého označuje jako člověka, jenž může za to, že dělá práci, kterou dělá. Zieglerova sláva zdaleka nedosahuje té Hammondovy, je to ale též známý britský novinář, který se mimo jiné zabýval recenzemi aut. Richard se s ním poprvé setkal ještě v momentě, kdy pracoval jako moderátor v rádiu a když viděl, že se živí tím, že jezdí auty a píše o nich či o nich vypráví v televizi, chtěl to dělat také.

Postupně se z nich stali přátelé, kteří se pravidelně stýkají, a tak se u něj zastavili i v momentě, kdy Hammondova žena otěhotněla. Jako správnému příteli se mu Richard pochopitelně pochlubil, že manželka je v očekávání, na což on řekl: „Malý křeček!” A bylo to.

Těžko říci, jak ho to napadlo - dost možná šlo jen o frázi, kterou při podobné příležitosti řekl už dříve, neboť říkat děcku křeček není zase tak neobvyklé. Je také možné, že mu slůvko Hamster vyvstalo na mysli ve spojení s příjmením Hammond, ale i kdyby ne, později právě proto zapadlo. Když existuje malý křeček, musí existovat i ten velký a tím se stal Richard Hammond sám. Jakkoli tedy původně šlo tak nanejvýš o domácké označení, kterým jej častovala jeho manželka, dnes mu tak říká kde kdo, i v České republice.

Nebýt tedy Zoga Zieglera, patrně bychom neznali Richarda Hammonda. A i kdyby ano, skoro jistě bychom mu neříkali Hamster. Cesty osudu jsou někdy vážně nevyzpytatelné...


Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce - 1 - Richard Hammond Hamster prezdivka jak 01Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce - 2 - Richard Hammond Hamster prezdivka jak 02Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce - 3 - Richard Hammond Hamster prezdivka jak 03Richard Hammond konečně prozradil, jak přišel ke své slavné přezdívce - 4 - Richard Hammond Hamster prezdivka jak 04
Richard Hammond konečně odhalil, proč se mu říká Hamster neboli Křeček. A při té příležitosti nám představil Zoga Zieglera, který za to může

Zdroje: Richard Hammond@Drive Tribe, http://www.bbc.co.uk/gloucestershire/content/articles/2005/05/12/who_is_zog_feature.shtml BBC]

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše