Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit

Žádný začátečník, ale nürburský rutinér a spolumajitel tamní půjčovny aut svou těžkou nehodou nejlépe připomíná, proč se Zelenému peklu říká tak, jak se mu říká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit

15.7.2019 | Mirek Mazal

Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit

/

Žádný začátečník, ale nürburský rutinér a spolumajitel tamní půjčovny aut svou těžkou nehodou nejlépe připomíná, proč se Zelenému peklu říká tak, jak se mu říká.

Největší záludností opěvované Severní smyčky Nürburgringu je to, co je i její největší předností. Možnost po dvě desítky kilometrů balancovat na hranici možností auta i řidiče umí udělat z nejdelšího přežívajícího automobilového okruhu světa to nejkrásnější místo na Zemi. Tímtéž aspektem ale bájná Nordschleife trestá sebemenší chyby a umí vytrestat i velmi zkušené řidiče.

Původem Rus Misha Charoudin bydlí jen pár metrů od okruhu a jako spolumajitel půjčovny Apex funguje i v roli řidiče taxi, kouče neznalých návštěvníků a filmaře všeho zajímavého přímo na Nordschleife. S okruhem má zkušeností na rozdávání, a tak ve volném čase začal závodit v profesionálním týmu, který se postavil na start letošního seriálu RCN (Rundstrecken Challenge Nürburgring).

Zkušený Charoudin v minulosti občas pronesl sebevědomá hesla o znalosti všech zatáček Ringu, prý by dokázal necelých 21 kilometrů navigovat správnou stoupu se zavřenýma očima. Ale podobné průpovídky jsou přesně to, co se o Zeleném pekle neříká ani po tisícovkách úspěšně odkroužených kol. Není potřeba dále naznačovat, že Misha poznal na vlastní kůži bolest pevných bariér zbavených únikových zón.

Dopustil řidičské chyby, kterou musela zachraňovat bezpečnostní konstrukce závodního BMW M240i. Jezdec po mnoha odjetých kolech ztratil pozornost a zhruba v půlce nejnáročnějšího okruhu světa prostě zapomněl brzdit. Před úsekem procházejícím vesnicí Adenau stihl předjet soupeře, ale nestihl snížit rychlost rychlost při nájezdu do levotočivé zatáčky lemované betonovou zdí. Následoval nedotáčivý smyk a vyrámované BMW po tečně zamířilo do silného betonu chránící vozy před výletem do přilehlé restaurace pod tratí.

Podle zveřejněného vyjádření nehodu způsobilo vyčerpání. „Přál bych si, abych mohl vinit únik chladiva nebo kontakt s jiným autem, ale ve skutečnosti jsem byl totálně vyčerpaný, zatmělo se mi před očima a zapomněl jsem brzdit. Zázračně mám jen dvě modřiny od závodního postroje a nic jiného,“ okomentoval incident lokální guru.

Nájezdová rychlost byla přes 100 km/h, což bylo z vnitřní strany do zatáčky Ex-Mühle příliš i na závodní M240i. Netrvalo dlouho a ozvala se hlasitá rána doprovázející těžký náraz. Střet si naštěstí nevyžádal zásah zdravotníků, ale auto je totálně zničené a tým čeká na novou šasí. Záběry z kabiny vyvolávají husí kůži, chvilková indispozice mohla být daleko horší připomínkou, že nad obtížností Ringu není radno pochybovat.


Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 1 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 01Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 2 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 02Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 3 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 03Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 4 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 04Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 5 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 05
Příliš rychlý nájezd do Adenau skončil těžkým nárazem

Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 6 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 06Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 7 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 07Řidič totálně zničil BMW na nejnáročnějším okruhu světa, zapomněl brzdit - 8 - Misha Charoudin BMW M240i nehoda Adenau 08
Jezdce od zranění ochránila bezpečnostní klec, ale exteriér utrpěl zásadní poškození

Zdroj: mgcharoudin@Instagram

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše