Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo

Od března loňského roku se svým G 63 od AMG jen navštěvoval servisy, dealeři mu navíc neuznali některé záruční opravy. Rozhodl se proto se vozu vskutku nepřehlédnutelným způsobem zbavit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo

22.12.2019 | Petr Prokopec

Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Od března loňského roku se svým G 63 od AMG jen navštěvoval servisy, dealeři mu navíc neuznali některé záruční opravy. Rozhodl se proto se vozu vskutku nepřehlédnutelným způsobem zbavit.

Automobilky se sice snaží u svých výrobků o maximální možnou kvalitu, nicméně chybička se vždycky může vloudit. Dojít tak může třeba na špatné naprogramování robotů, díky čemuž z linek nakonec sjíždí zmetky, u kterých již ani nemůže dojít na opravu, pouze na sešrotování. I taková auta se ale naneštěstí mohou dostat do prodeje, díky čemuž se o jejich majitele často pokouší infarkt. Není tedy nakonec až tak překvapivé, že svou nespokojenost dávají najevo opravdu velmi extravagantním způsobem.

Nemusíme však mluvit jen tak obecně, aktuálně tu totiž máme nadmíru zajímavý příběh Igora Moroze. Ten si v březnu loňského roku pořídil Mercedes-AMG G63 za nemalých 16,8 milionu rublů (cca 6,2 milionu korun), nicméně ke spokojenosti měl opravdu velmi daleko. Místo toho pravidelně každý měsíc musel do servisu kvůli bezpočtu problémů. Prodejce přitom odmítl veškeré vady uznat v rámci záruční lhůty, pročež Moroz musel i přes nemalou pořizovací cenu opakovaně sahat do kapsy.

Je pochopitelné, že něco takového se ruskému majiteli nelíbilo. A proto se rozhodl udělat přesně to, co touží udělat každý vlastník rozbitého telefonu - tedy švihnout s ním o zeď. Jen v tomto případě byl daný záměr posunut na vrcholnou úroveň. Moroz se totiž rozhodl, že své AMG nechá zvednout do vzduchu vrtulníkem a poté pustí volným pádem na zem. Co si přitom vzal do hlavy, to nakonec i zrealizoval, jakkoliv zrovna snadné to nebylo.

Moroz nejprve oslovil moskevské letiště, nicméně jeho žádost nebyla akceptována. „Každý nás odmítá, nikdo nás nepodporuje. Prý by takový počin byl ilegální,“ uvedl Rus. Proto nakonec zamířil mimo ruskou metropoli. A nakonec měl v Petrozavodsku štěstí, neboť tamní letiště dalo plánované destrukci německého SUV zelenou. Moroz však za poslední výlet svého AMG musel zaplatit 250 tisíců rublů (92 300 Kč).

Mercedes se tedy nakonec vznesl do výšky 300 metrů, než jej čekal tvrdý kontakt se zemí. Jeho trosky pak následně byly odvezeny posádkou zmiňovaného letiště. Tím ale příběh rozhodně nekončí. Jakkoliv se totiž zbavil problematického vozu, celou akci prošetřuje policie a je více než pravděpodobné, že Moroze čeká přinejmenším nemalá pokuta.

Jestli se tím něčeho domůže, je otázkou, většina lidí ale dává celé akci palec dolů, neboť jakkoliv se dá Morozova frustrace pochopit, stále neospravedlňuje likvidaci SUV. Zvláště když ta neproběhla zrovna rozumným způsobem.


Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 1 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 01Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 2 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 02Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 3 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 03Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 4 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 04Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 5 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 05Rus nebyl spokojený se svým autem, a tak ho pustil z vrtulníku, moc z něj nezbylo - 6 - Mercedes-AMG G63 a Igor Moroz 2019 videoscreen 06
Igor Moroz nebyl spokojený se svým AMG, stejně jako s chováním dealerů Mercedesu. Automobilku ale svou akcí zrovna nevytrestal

Zdroj: stolica onego@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše