Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle

Proč se trápit s odstředivými silami za volantem výkonného auta, když to váš řidič zvládne za vás? Majitel si může v klidu hovět na zadním sedadle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle

23.3.2020 | Mirek Mazal

Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Proč se trápit s odstředivými silami za volantem výkonného auta, když to váš řidič zvládne za vás? Majitel si může v klidu hovět na zadním sedadle.

Přestože existují rychlejší stroje schopné zvládat podobné výzvy ještě lépe, opulentní Rolls-Royce Ghost představuje jedno z těch aut, která umí ráno zdobit setkání bohatých byznysmenů a odpoledne fungovat i na závodním okruhu. Primárně plavná limuzína vyniká před pětihvězdičkovým hotelem stejně dobře jako na Severní smyčce bájného Nürburgringu.

Čtyřdveřový Ghost vznikl pod patronátem BMW, možná proto v DNA britského vozu zůstaly prvky zbytků sportovního charakteru mnichovské značky. Hmatatelným dědictvím je vidlicový dvanáctiválec N74B66 o objemu 6,6 litru s výkonem 419 kW (570 koní) a 780 Nm točivého momentu. Deklarované zrychlení v přímce na 100 km/h se vešlo pod pět sekund, ovšem pozadu nezaostaly ani jízdní vlastnosti v zatáčkách.

Vzhledem k hmotnosti 2 435 kilogramů nelze očekávat chování motokáry, nicméně Ghost se vzduchovým pružením tak dobře pracuje s nadváhou, že dokáže držet nejtěžší okruhovou stopu na světě. Složitá linie zatáček a brzdných bodů se vine Zeleným peklem, kudy ještě před nuceným zavřením prolétl Rolls-Royce s Rusem Mishou Charoudinem na čestném místě.

Zadní pravé křeslo obsadil známý propagátor Nürburgringu, který se nechal svézt svým kamarádem. Ten jízdou především pobavil, ale je vidět i schopné zvládání 73 jednotlivých zatáček, místy se vzduchové odpružení popralo také s vysokými obrubníky náročné trati o délce 20,8 kilometru. Zkracování stopy nijak nerozhodilo jisté držení zvoleného směru, aristokratický model ani na moment neztratil svoji vznešenou úroveň přepravy.

Venčení luxusního parníku zaujalo přihlížející obecenstvo zvyklé vídat všechny dostupné sportovní vozy. Přítomnost Rollsu mezi Porsche či BMW vyvolala udivené reakce, ovšem předvedená jízda nebyla tolik vzdálená jistému chování sportovních modelů. Misha vyzdvihl například odolnost brzd proti častému zpomalování z vysokých rychlostí, mimo pozornost nezůstal ani fakt, že celý zážitek s Rolls-Roycem se odehrál na zimních pneumatikách.


Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 1 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 01Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 2 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 02Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 3 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 03Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 4 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 04Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 5 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 05Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 6 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 06Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 7 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 07Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 8 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 08Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 9 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 09Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 10 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 10Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 11 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 11Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 12 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 12Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 13 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 13Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 14 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 14Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 15 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 15Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 16 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 16Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 17 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 17Rus obkroužil nejnáročnější okruh světa v Rolls-Roycu, na zadním sedadle - 18 - Rolls Royce Ghost Nordschleife jizda 18
Vzácná návštěva na Nordschleife. Rolls-Royce zde není častým hostem, zjevné se ale na Ringu neztratí

Zdroj: Misha Charoudin@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše