Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše

Je jen málo zemí, kde by si dali práci s přestavbou Lady na něco takového. Rusům se dílo daří, pomocnou ruku při této divoké stavbě podal starý dobrý Nissan Patrol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše

24.10.2019 | Mirek Mazal

Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je jen málo zemí, kde by si dali práci s přestavbou Lady na něco takového. Rusům se dílo daří, pomocnou ruku při této divoké stavbě podal starý dobrý Nissan Patrol.

Rusové zacházejí s automobily jako s Legem, což často a rád dokumentuje nám už dobře známý automechanik Vlad, který své výstřednější stavby prezentuje na kanálu Garage 54 na Youtube. Není ale sám, reportážemi o tvorbě své i jiných mu konkurují lidé z AcademeG v čele s člověkem, který si říká Kostik.

I ten má rád alternativní pohled na automobilové prostředí, proto divákům ukázal dílnu, kde se typická ruská Lada 1300 mění v ještě typičtější stroj vhodný do nehostinného prostředí sibiřského venkova. Výsledkem bude jakýsi ruský monster truck, který bude schopen projet úplně všude.

Podstatou příběhu je vznik křížence starého Nissanu Patrol s Ladou. Z japonského off-roadu prolezlého korozí bylo možné zužitkovat jen části jako nápravy, uzavíratelný zadní diferenciál, převodovku, a hlavně pohonnou jednotku Toyota 3UZ-FE V8 o objemu 4,3 litru celohliníkové konstrukce se dvěma páry vačkových hřídelí DOHC.

Velký motor bude potřeba vměstnat do malého žigulíku, kutilové z AcademeG budou chtít i zúžit japonské nápravy ve prospěch kompaktní Lady, aby hotový teréňák mohl projíždět úzké lesní cesty. Do vyjetých kolejí se zakousnou 37palcová kola s hrubým vzorkem, která bude potřeba rovněž zabudovat do podběhů ruského veteránu.

Absurdní projekt bude jistě dokončen, protože lidé kolem AcademeG nejsou partou nahodilých amatérů, mají za sebou například stavbu driftovacího kamionu značky Kamaz a zvládli i zprovoznit tank na základech Bentley Continental GT. Vznik monster trucku z žigulíku ještě chvíli potrvá, už teď ale vypadá zajímavě.


Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 1 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 01Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 2 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 02Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 3 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 03Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 4 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 04Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 5 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 05Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 6 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 06Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 7 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 07Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 8 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 08Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 9 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 09Rusové staví ze staré Lady terénní monstrum s motorem 4,3 V8, projede vše - 10 - Krizeni Lady 1300 s Nissanem Patrol foto 10
Stará Lada se pod rukama Rusů mění v terénní příšeru s osmiválcovým motorem

Zdroj: AcademeG@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše