Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách

Mladoboleslavská automobilka sice rozhodnutí nikterak nekomentovala, zmiňoval je však již i český premiér. Španělské továrny tak zřejmě mají smůlu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách

11.3.2014 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavská automobilka sice rozhodnutí nikterak nekomentovala, zmiňoval je však již i český premiér. Španělské továrny tak zřejmě mají smůlu.

Když jsme na sklonku listopadu informovali o možné výrobě prvního SUV s logem Seatu v českých Kvasinách, jednalo se spíše o spekulace a dohady než oficiální potvrzení. Jak se ovšem nyní ukazuje, na daném šprochu je stoprocentně pravdy trochu. Kolegové z iDnes totiž zjistili, že koncern VW Group chce na pokraji Orlických hor vyrábět nejen španělský model, ale rovněž SUV s logem Škody a pracovním názvem Snowman.

Zahájení výroby je v případě českého vozu naplánováno na konec letošního roku, zatímco montáž španělského dvojčete odstartuje pár měsíců poté. Díky tomu se výraznou měrou rozšíří počet pracovních míst, což se pro takové Kvasiny pomalu rovná zázraku. Ještě nedávno se totiž spekulovalo, že Škoda výrobu v této továrně omezí - a nikoliv že k modelům Superb,Yeti a Roomster přidá další dva.

Než však tamní obvyvatelné začnou propukat v jásot, musíme dodat, že tuzemská automobilka prozatím toto rozhodnutí koncernu Volkswagen nikterak nekomentuje. Jelikož ovšem o možném rozšíření výroby Škody Auto mluvil již v neděli v České televizi premiér Bohuslav Sobotka a mluvčí značky Jozef Baláž nic nevyvrátil, zdá se být verdikt jasný.

Pro německého majitele české automobilky to ovšem neznamená jen samá pozitiva a sociální jistoty, ale také další výdaje. Již nyní se přitom staví nová lakovna, k budování jsou ovšem připraveny i další pozemky. Kumulovaná suma čtvrt bilionu korun, kterou u nás Volkswagen dosud proinvestoval, se tak bude dále zvyšovat.


Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 1 - Skoda SUV render 01
Velké SUV značky Škoda se ukázalo na nejedné neoficiální ilustraci, skutečný vzhled bude ale velmi pravděpodobně jiný

Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 2 - Seat IBX oficialni 01Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 3 - Seat IBX oficialni 02Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 4 - Seat IBX oficialni 03Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 5 - Seat IBX oficialni 04Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 6 - Seat IBX oficialni 05Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 7 - Seat IBX oficialni 06Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 8 - Seat IBX zive 01Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 9 - Seat IBX zive 02Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 10 - Seat IBX zive 03Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 11 - Seat IBX zive 04Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 12 - Seat IBX zive 05Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 13 - Seat IBX zive 06Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 14 - Seat IBX zive 07Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 15 - Seat IBX zive 08Škoda Snowman: nové české SUV i dvojče Seatu se budou vyrábět v Kvasinách - 16 - Seat IBX zive 09
Španělská verze se nechá inspirovat konceptem IBX

Zdroj: iDnes

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků