Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon?

Škoda vypustila nové fotografie konceptu Vision D bez jakékoli doprovodné zprávy. O důvodech můžeme pouze spekulovat, ale vypadá to na kalendář.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon?

9.12.2011 | Miro Mihálik | 7 příspěvků

Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda vypustila nové fotografie konceptu Vision D bez jakékoli doprovodné zprávy. O důvodech můžeme pouze spekulovat, ale vypadá to na kalendář.

S trochou znalostí uliček Starého města můžete poznat, že obrázky studie Vision D, která byla poprvé představena veřejnosti na letošním březnovém ženevském autosalonu, byly pořízené v Praze. Zčásti i před domem U černé Matky Boží patřící ke klenotům české kubistické architektury, kde sídlí Galerie Kubista. Bohužel zjistit alespoň období, kdy byly tyto záběry pořízené je, zdá se, docela obtížné. Buď to zkoušelo několik lidí před námi a majitelé obchodu toho mají z pochopitelných důvodů plné zuby, anebo jsem pouze narazil na někoho se špatnou náladou, protože jsem se nedověděl nic. Ale to jen na okraj.

Přestože Škoda nevydala k sérii nových fotografií tiskovou zprávu, jejich označení naznačuje, že budou využity při výrobě kalendáře. S trochou fantazie by se v nich najít dala i jistá vnitřní symbolika. Hned na dvou záběrech jsou výklady domu přelepené novinami a přes něj jsou velké nápisy „Coming soon“, tedy něco jako „již brzy“ nebo „připravujeme“. Mějte mě za blázna, ale tohle nemusí být náhodné. Sériový vůz postavený na základech tohoto konceptu a který by měl být jednou z karosářských verzí budoucí Octavie nebo Rapidu, je na spadnutí, a přestože další důležité evropské autosalony začínají až v březnu, respektive v září, zas tak brzy na podprahovou reklamu není. Jestli to byl ale také záměr produkce, zkusíme zjistit ve Škodovce.

Pokud mám náhodou pravdu, pak ani další kompozice na snímcích nemusely vniknout jen tak a s trochou šílenosti se z nich možná dá vyčíst i termín odhalení. Na dalších dvou záběrech je totiž vůz postaven před obchodem Bakeshop - tato pekárna na Praze 1 je známá pařížským kváskovým chlebem a navíc stojí nedaleko Pařížské ulice, takže čistě teoreticky snad není nutné vysvětlovat, kde by mohl být sériový vůz odhalen. Kromě toho na lavičce sedí modelka, což by mohl být symbol čekání a s trochou smyslu pro latentní humor by to celé mohlo vyjadřovat myšlenku „Očekávání, co Škoda upeče pro Paříž“.

Také prodejna Kubista, která byla založená roku 2002 jako „platforma pro objevování pokladů klasického českého umění, architektury a designu“, by mohla být náznakem, že automobilce záleží na stylu více než jindy. Ostatně naznačil to i hlavní designér Škody Josef Kaban, který Vision D popsal jako automobil „hrdý, sebevědomý, ale ne arogantní“.

Pochopitelně výše zmíněné může být pouze domýšlivost autora tohoto textu a důvodem k jeho léčení. Škoda sem mohla dovézt koncept Vision D prostě proto, že se ji jednoduše líbila atmosféra starých uliček a na těchto místech obvykle fotografování nepořádá. Ať to ale skončí jak chce, na výrobě si automobilka dala docela záležet a jen stěží lze uvěřit tomu, že by fotky vznikaly jako pouhá improvizace.


Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 1 - Skoda Vision kalendar D 01Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 2 - Skoda Vision kalendar D 02Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 3 - Skoda Vision kalendar D 03Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 4 - Skoda Vision kalendar D 04Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 5 - Skoda Vision kalendar D 05Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 6 - Skoda Vision kalendar D 06Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 7 - Skoda Vision kalendar D 07Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 8 - Skoda Vision kalendar D 08Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 9 - Skoda Vision kalendar D 09Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 10 - Skoda Vision kalendar D 10Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 11 - Skoda Vision kalendar D 11Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 12 - Skoda Vision kalendar D 12Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 13 - Skoda Vision kalendar D 13Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 14 - Skoda Vision kalendar D 14Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 15 - Skoda Vision D Praha dalsi 01Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 16 - Skoda Vision D Praha dalsi 02Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 17 - Skoda Vision D Praha dalsi 03Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 18 - Skoda Vision D Praha dalsi 04Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 19 - Skoda Vision D Praha dalsi 05Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 20 - Skoda Vision D Praha dalsi 06
Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 21 - Skoda Vision D Praha dalsi 07Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 22 - Skoda Vision D Praha dalsi 08Škoda Vision D na nových fotkách: chystá se sériový model pro pařížský autosalon? - 23 - Skoda Vision D Praha dalsi 09
Symbolika v tom být může i nemusí, Škoda ale nechala tyto fotografie s největší pravděpodobností vyrobit pro kalendář

Miro Mihálik

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.