Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu

Když se tohle auto prodávalo nové, leckdo nad ním ohrnoval nos, dnes se jeví docela jinak. Koupit ho nové nejde už dlouho a ještě déle není k dispozici s přijatelnými motory, dnes u nás můžete mít už jen mnohem dražší Scalu. Jen závidět Číňanům ale nemusíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu

7.7.2022 | Petr Miler

Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu

/

Foto: Car Management Arat, publikováno se souhlasem

Když se tohle auto prodávalo nové, leckdo nad ním ohrnoval nos, dnes se jeví docela jinak. Koupit ho nové nejde už dlouho a ještě déle není k dispozici s přijatelnými motory, dnes u nás můžete mít už jen mnohem dražší Scalu. Jen závidět Číňanům ale nemusíte.

Jsme přesvědčeni, že pár lidí ze škodovky si za poslední roky vyrvalo několik chomáčků vlasů z hlavy za to, že v zemích Evropské unie vypustili z nabídky model Rapid. Jistě, po koroně je každý generál a vzhledem k předchozím úspěchům Škody celkem chápeme, že automobilka nepovažovala model s neprůbojným designem, který byl postaven okolo dávno zaplacené techniky, za dvakrát reprezentativní. A že chtěla nabízet jen „lepší” auta. Faktem ale je, že jí v této době v nabídce zoufale chybí cokoli pro lidi hledající co nejlepší poměr výkonu a ceny a co nevyžaduje milion čipů, aby se tomu alespoň odemkly dveře.

Mít Rapid dále v nabídce, mohla s ním dnes bodovat a vynahradit si obrovské prodejní výpadky všech ostatních modelů. Že to není jen teorie, dosvědčují data z trhů, kde se Rapid udržel - jednak v Číně, ale především v Rusku, kde šlo jediný model Škody, který šel na dračku. Dnes se v Rusku prodává jen ze skladových zásob, přesto se jen díky těmto dvěma trhům prodává lépe než Scala všude jinde dohromady. Představa, že by obyčejní Češi o něco takového už nestáli, je iluze. Naopak dnes i od dealerů škodovky víme, jak se tento model, zejména pak s čtyřválcovými motory, začal zamlouvat i lidem, kteří nad ním dříve ohrnovali nos.

Na Rapid ale nakonec není nutné jen vzpomínat a závidět Číňanům, že ho dál mohou mít nový. Dodnes zánovní si jej můžete pořídit i zde, a to dokonce ve verzi, kterou jsme kdysi testovali, kde to jen šlo a nikdy nás nezklamala - 1,2 TSI se 105 koňmi a manuální šestistupňovou převodovkou. To je skutečně ideální Rapid, který dokáže být svižný i úsporný, tichý i uživatelsky příjemný, umí pobavit, odvézt i velkou rodinu... Nebylo to skvělé auto v žádném ohledu, ale byl to vynikající univerzál za výborné peníze.

Takové provedení se nyní objevilo v prodeji u německého dealera v poněkud méně konzervativní verzi Spaceback v neurážející stříbrné barvě. V bazarech obecně žádná rarita, tento kousek má ale přes rok výroby 2015 (o mnoho později už verzi 1,2 TSI koupit nešlo a tříválcový litr autu jen ublížil) na tachometru jen 33 640 km. Prodávající říká, že auto je jako nové, kilometry jsou zaručeně originální a není mnoho důvodů o jeho slovech pochybovat. Tento Rapid vypadá téměř netknutě, ani velký kufr zjevně nikdo moc nepoužíval.

Výbava je průměrná, ale neurazí - je to verze Edition s bizarní kombinací prvků, na jednu stranu má navigaci, na tu druhou jen manuální klimu nebo žádné dálkové ovládání na volantu. Rapid uměl nabídnout i víc, kdo ale hledá provedení odpovídající celkovému pojetí vozu, tomu toho asi moc chybět nebude. Cena? Přijatelných 10 462 euro, tedy asi 259 tisíc Kč bez německé DPH.

Bývalo i lépe, na dnešním trhu je to ale parádní nabídka, však úplně základní Scala s horším motorem a žádnou výbavou stojí pořád o 100 tisíc víc. Nakonec za cenu tohoto Rapidu nedostanete ani Fabii s atmosférickým litrem a téměř ničím ve výbavě, i za tu budete muset „vysolit” víc.


Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 1 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 01Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 2 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 02Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 3 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 03Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 4 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 04Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 5 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 05Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 6 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 06Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 7 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 07Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 8 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 08Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 9 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 09Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 10 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 10Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 11 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 11Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 12 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 12Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 13 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 13Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 14 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 14Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 15 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 15Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 16 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 16Škodu Rapid lze stále koupit zánovní v nejlepší verzi, jde o sotva použitý vůz za lidovou cenu - 17 - Skoda Rapid 12 TSI 2015 nejeta prodej 17
Zajímavá věc se objevila v prodeji u jednoho německého prodejce, dodnes sotva pořádně jetá Škoda Rapid 1,2 TSI 105 s šestistupňovým manuálem. Za 259 tisíc Kč pro firemní kupce láká. Foto: Car Management Arat, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.