Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

Lehce nabyl, lehce pozbyl, nic jiného člověka nemůže napadnout při pohledu na tohoto nešťastníka, který se ještě o den dříve culil před fotografem při přebírání vskutku výjimečného auta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

1.5.2021 | Petr Miler

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

/

Foto: Mitsubishi

Lehce nabyl, lehce pozbyl, nic jiného člověka nemůže napadnout při pohledu na tohoto nešťastníka, který se ještě o den dříve culil před fotografem při přebírání vskutku výjimečného auta.

Mitsubishi Lancer dnes neznamená v automobilovém světě prakticky nic a Lancer Evo teprve ne. Ale znamenalo. V dobách ne zase tak dávno minulých měla hierarchie výkonných aut dnes už neexistující stupínek, kdy nad běžnými kompakty, jako byl třeba Ford Focus a jejich výkonným deriváty (řekněme třeba Golf GTI) stála liga docela ještě jinak potentních strojů s nekompromisní technikou zrozenou na erzetách světových rallye, které mohly pomýšlet na skalpy tehdejších supersportů.

Šlo o Subaru Impreza WRX STi a právě Mitsubishi Lancer Evolution. Pamatuji si, když jsem usedl do jak jinak než upraveného Lanceru Evo VII asi před 20 léty a myslel jsem si, že mi roztrhá vnitřnosti - podobně jako průkazy hrdosti tehdejších motorkářů, kteří se s ním pokoušeli držet krok. Bylo to neobyčejně rychlé auto, schopné dostat svých možná i 400 koní na asfalt s neobyčejnou přesvědčivostí a vytrvalostí a někdo musel mít něco jako Ferrari, aby vám vůbec byl s to konkurovat. Alespoň na suchu. Však si možná vzpomenete, jak kdysi v Top Gearu s takovým Evem trápil Clarkson Lamborghini Murciélago..

Tohle je dnes pryč, Japoncům dávno ujel vlak evoluce a dnes by vám stačil zřejmě sériový Golf R, abyste si s prstem v nose s tehdejšími králi kompaktů poradili, něco jiného je ale emotivní stránka věci. V tomto ohledu nabušené Imprezy a Lancery minulých dekád nikdy nepřestaly být zajímavé a v tomto kontextu lze označit za neobyčejně šťastného člověka jménem Adam Griffiths. Ten před pár dny vyhrál v loterii Dream Car Giveaways o něco pozdější Lancer Evolution IX, jehož výjimečnost byla dále podtržena tím, že šlo o jednu z výkonnějších a celkově schopnějších verzí FQ-320. Ale všeho do času.

Že tento příběh nemá dobrý konec, začalo lézt na světlo světa už 28. dubna, kdy dopravní policie Jižního Walesu zveřejnila informaci o vážné nehodě podobného Lanceru Evo. Bylo to v tu chvíli běžné dopravní zpravodajství, lidé si ale rychle dali dvě a dvě dohromady a firma Dream Car Giveaways záhy vše potvrdila.

„Jak už většina z vás nejspíš ví, Evo bylo totálně zničeno při nehodě dnes ráno,” stojí v prohlášení DCG na sociálních sítích. „Hlavní je, že Adam je v pořádku, nevíme, co se stalo a nebudeme o tom spekulovat. Prosíme, buďte ohleduplní ve svých komentářích, toto se může stát každému. Přejeme Adamovi vše nejlepší,” dodala firma.

Nelze než souhlasit, je to ale zatracená smůla. A pokud nový majitel nestihl vůz pojistit, bude také zatraceně drahá, neboť tohle auto je skutečně na odpis. Ceny pěkných Lancerů Evo IX dnes bezpečně šplhají přes 1 milion Kč, a to nejde o verze FQ v perfektním stavu. Je to smůla, která rychle vystřídala štěstí, ale tak už to někdy v životě chodí. Hlavní nakonec skutečně je, že výherce své neštěstí ve štěstí přežil bez úhony.


Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 1 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 01Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 2 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 02
Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 3 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 03Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 4 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 04
Podobný Lancer Evo vyhrál Adam Griffiths v loterii v úterý 27. dubna, jak můžete vidět níže. Ve středu 28. ho rozsekal na kousky, jak bohužel též můžete vidět níže. Ilustrační foto: Mitsubishi

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 5 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ vyhra nehoda 01
Auto je zjevně na odpis, o tom nemá smysl debatovat, nehoda to byla vážná, naštěstí bez následků na zdraví. Foto: South Wales Police Roads Policing Unit

Adam Griffiths was straight over today to collect this stunning Evo IX he won in last nights draw.

A lovely example this was, which I’m sure he will get many happy miles from!

Enjoy

Zveřejnil(a) Dream Car Giveaways dne Úterý 27. dubna 2021

Zdroj: The Drive

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše