Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo

Bizarní případ naznačující buď cosi o italské nekvalitě, nebo o přehnaném optimismu kupujících. Výsledkem má být vrácení kupní ceny i s odškodným navíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo

5.2.2020 | Mirek Mazal

Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bizarní případ naznačující buď cosi o italské nekvalitě, nebo o přehnaném optimismu kupujících. Výsledkem má být vrácení kupní ceny i s odškodným navíc.

Obchodní zastoupení Lamborghini v kanadském Montrealu bylo zažalováno dvěma muži - otcem a jeho synem, kteří nebyli spokojeni se zakoupeným vozem. Oba nabyli dojmu, že jejich nový, původně bílý Huracán Spyder LP610-4 začal v průběhu času pozvolna měnit barvu. Původní odstín karoserie měl začít žloutnout krátce po koupi před dvěma a půl lety.

Civilní proces byl zahájen po neúspěšné reklamaci údajně vadného výrobku, jednání o věci začalo u vrchního soudu v Québecu. Kauza má kořeny v červenci roku 2017, kdy se Calogero Caruso jako hlava rodiny zaručil vlastním domem, aby získal peníze na nákup „luxusního auta snů proměněného v úplnou noční můru“ pro svého syna.

Nedlouho po převzetí italského roadsteru se syn s otcem vrátili zpět do dealerství s prosbou o vysvětlení barevného problému. Prodejce John Scotti oba aktéry uklidnil, že bílé auto může v přirozeném světle vypadat trochu žlutě. Caruso odvezl Lamborghini zpět do garáže, ale lak se jim zdál žlutý stále více. Dealerství značky nabídlo přelakování celého automobilu, nicméně to majitelé odmítli kvůli obavám ze snížení zůstatkové hodnoty.

Podivný spor skončil u soudu, protože oba pánové se rozhodli odvézt auto zpět do autosalonu s žádostí o vrácení peněz. Bez úspěchu. Dnes se dožadují vrácení 366 662 kanadských dolarů (6,3 milionu Kč), které dali za nový vůz a k tomu 50 tisíc dolarů (857 tisíc Kč) jako náhradu „za stres, nepohodlí a ztrátu času během pracovních dnů“. Soud o věci teprve rozhodne později a jsme docela zvědavi, jak - buď lak opravdu žloutne, nebo kupující trochu přecenili své finanční možnosti a nyní se na koupi vozu ještě snaží vydělat.


Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 1 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 01Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 2 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 02Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 3 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 03Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 4 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 04Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 5 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 05Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 6 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 06Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 7 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 07Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 8 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 08Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 9 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 09Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 10 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 10Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 11 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 11Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 12 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 12Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 13 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 13Syn s otcem zažalovali dealerství Lamborghini, protože jejich auto po koupi zežloutlo - 14 - Lamborghini Huracan Spyder reklamace Kanada 14
Bílé Lamborghini Huracán Spyder se majitelům zdálo málo bílé, tak jej chtějí automobilce zase vrátit. Zatím bez úspěchu

Zdroj: CTV News

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše