Tohle zánovní Lambo stálo majitele jen 2 034 Kč, stačilo správně investovat

 | 20 příspěvků | 30.10.2017 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený Miroslav Nový

Budiž mu přáno. | 30.10.2017 20:46reagovat
avatar

Budiž mu přáno.

Nepřihlášený Mr.G

další článek bude Ferrari.. | 30.10.2017 21:04reagovat
avatar

další článek bude Ferrari za 500Kč pro toho, co koupil akcie Google, nebo kam to redakce spěje???

Nepřihlášený Budulínek

A proto je kolem Bitcoinu.. | 30.10.2017 21:16reagovat
avatar

A proto je kolem Bitcoinu takový humbuk. Pořád čtete, jak se vyplatí. A vychází tyhle reklamní sračky, které všichni opakují a přepisují. Ale zajímavé už je, že se třeba nikde nepíše o tom, jak se velmi často stává, že si někdo koupí Bitcoiny a pak mu je hacker ukradne. Respektive vám vybílí peněženku, neboť měnu máte online. A vy se ničeho nedovoláte, protože to není ze zákona kryto, nikdo to nekontroluje. A víte co? Dobře vám tak. Když věříte, že vlastně každý může investovat do Bitcoinu a celá planeta bude bohatá a nikdo už nebude muset nikdy pracovat... Šašci... A za to, jak se spálíte, můžou i tihle ubozí přepisovatelé reklamních článků, co se rádi nazývají redaktoři (haha) a co zároveň nepřipíšou, jak velké riziko to je... Sakra proberte se. Dřív novináři dělali to, že se o něco, než to sepsali a vydali, zajímali, aby danou problematiku pochopili a pak si jich lidé vážili za objektivitu a fundovanost. Dnes to dělá každej kašpar se základkou, co mu stačí čumět na YouTube a pak to přepsat do češtiny. Kriste...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený chujon3000

Reakce na: A proto je kolem Bitcoinu.. | 30.10.2017 21:27reagovat
avatar

Pan Budulinek zjavne netusi, ako funguje bitcoin.

1) Menu sice mate "online", ale pristup k nej mozte mat, kde chcete (to je pointa). Iba idiot si ju necha ukradnut.

2) Kam by ste sa mali dovolat, ked tu menu vlastnite priamo vy a mate za nu zodpovednost? Aj hotovost rozhadzujete po dvore a potom sa stazujete, ze je ju lahke ukradnut?

3) Ludia, ktory dobre investuju v kryptomenach, tak zbohatnu. Samozrejme v velkym rizikom. S tym ale kazdy investor pocita, takze neviem o akom "popaleni sa" tu meliete.

Nepřihlášený Pavel Türke

Akorat se pak posere ze se.. | 30.10.2017 21:43reagovat
avatar

Akorat se pak posere ze servisu..

Nepřihlášený Budulínek

Pan chujon3000 asi netuší,.. | 30.10.2017 22:02reagovat
avatar

Pan chujon3000 asi netuší, jak funguje internet.

1) Já mám měnu "online" i v bance a můžu k ní kde chci, ale pokud mi někdo ukradne účet, tak mě banka odškodní

2) Peníze v bance taky vlastním přímo já a nejsou banky. Je to můj účet s mou "hotovostí" a zodpovědnost za to má banka. Ale jestli přirovnáváš rozházení peněz po dvoře s internetovou peněženkou Bitcoinu, tak máš vlastně pravdu. Obojí se dá ukrást a to poměrně lehce.

3) Prodej barana. Sice si nezamydlíš, ale alespoň můžeš nakoupit Bitcoin a pak si říct, že jsi debil, že sis to nechal ukradnout a dobře ti tak.

Každopádně jde o to, že na riziko se má upozorňovat. Tady ty tendenčně psané články o růžovém Bitcoinu (s největší pravděpodobností nezaložené na pravdě) bez upozornění na obrovské riziko například krádeže může mít za následek, že někdo lehkovážný, jako ty, může přijít o peníze a pak skáčete pod vlaky a lidi se nedostanou kam chtějí včas.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Alex Senden

Reakce na: A proto je kolem Bitcoinu.. | 30.10.2017 22:51reagovat
avatar

Ty ses typickej zavistivec a navic nasranej ze zatim co ty si prosral obrovskou šanci se poprve v zivote dostat k velkym prachum velmi snadno,tak mezitim ostatni pohadkově zbohatli. To ze hackeři kradou BTC je znamo ,jenze se to povede jen par jedincum a hlavne to ukradnou jen tem ,kteri je nemaj uschovany v penezence ,neboli v trezoru ,ktery je pro kryptoměny určen ty troubo a z toho nikdo ty BTC neukradne .Jenze ty o tom nemas ani páru ty osle uhejkanej.

Nepřihlášený Budulínek

Samozřejmě že závidím. A v.. | 30.10.2017 23:15reagovat
avatar

Samozřejmě že závidím. A všechny ty články, co vyjedou na Google po zadání "bitcoin wallet hacking", jsou smyšlený. A už vůbec se nestaly hackerské útoky na světové burzy, kde se taky kradlo ve velkým (vždy zmizelo pár miliard v Bitcoinech). On je totiž taky problém, že abys to zobchodoval, musí to být pomocí internetu. A hle, prachy jsou fuč. Ale když jsi chytřejší než světové burzy, drogoví dealeři a lidi, co jim ani peněženka nepomohla.... Hodně štěstí :D

Nepřihlášený Mates

Ach jo, proč se k bitcoinu.. | 31.10.2017 00:09reagovat
avatar

Ach jo, proč se k bitcoinu vyjadřují ti, kteří o něm nic nevědí (Budulínek)? Kdo má privátní klíč, je vlastníkem bitcoinů na adresách klíčem vygenerovaných. Tečka. Pokud jste jelito či budulínek a svěříte svůj privátní klíč někomu jinému (burza, webová peněženka, ...) a toho někoho jiného hacknou, o své bitcoiny přijdete. Pokud si ale privátní klíč dáte na cryptosteel, nebo do Trezor.io , tak vám je nikdo ukrást nemůže. Zato když si peníze dáte do banky, tak je NEMÁTE. Peníze v bance nejsou vaše. Vaše je jen pohledávka za bankou, kterou banka nemusí uhradit (pokud např zkrachuje, ...). Zatímco máte peníze "na účtě", Česká národní banka si vesele tiskne další koruny. Za posledních pár let to byly 2 tisíce miliard nových korun v rámci intervencí a další miliardy si ze vzduchu vykouzlily komerční banky úvěrovou expanzí (byty nerostou o 15% ročně bez důvodu). Jen si počkejte, až přijde další krize. Vypnou bankomaty, zavedou záporné úroky, budou ještě intenzivněji tisknout, budou zachraňovat banky z peněz vkladatelů. Vše dle "zákona". Naproti tomu bitcoinů NIKDY nebude více, než 21 milionů (a i to až v roce 2140). Bitcoiny si stát nemůže tisknout, ani je banky nemohou vytvářet ze vzduchu pomocí úvěrů. Nikdo na vás nemůže "zakleknout" a bitcoinový účet vám zablokovat. Nikdo ani neví (pokud nejste nemehlo či budulínek), kolik bitcoinů máte. Nikdo je u vás doma nenajde, neodhalí je ani celník na hranicích či na letišti (na rozdíl od hotovosti či zlata). Můžete je během chvilky poslat třeba na druhý konec světa a nikoho nemusíte žádat o svolení. Vzpomeňte si, kde byl bitcoin před 4ti lety. Skoro nikdo o něm nevěděl. Politici, centrální či komerční bankéři o něm nemluvili. Za velmi krátkou dobu se vše změnilo. Kde bude bitcoin za 3 roky? S jistotou samozřejmě nevíme. Také by asi byla hloupost do něj vrážet nějaké velké procento úspor. Ale mít v něm alespoň kousek, to mi přijde velmi prozíravé.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený chujon3000

Reakce na: Pan chujon3000 asi netuší,.. | 31.10.2017 01:21reagovat
avatar

Prosim, pane Budulínku, skuste si o tom najprv nieco precitat, nech si nerobite hanbu (Mates vysvetlil).

A nikto s rozumom nepouziva internetovu penazenku. Neviem, odkial mate take kraviny.

Nepřihlášený Budulínek

Tady je zase mudroprdů. Ne.. | 31.10.2017 10:38reagovat
avatar

Tady je zase mudroprdů. Nejlepší je napsat, že někdo něčemu vůbec nerozumí a hned argumentovat, že pokud banka zkrachuje, nic nedostanete :D Pokud banka zkrachuje, všechny vklady jsou pojištěny pro každou fyzickou osobu s účtem u ní na částku 100.000,- Euro, v některých případech až 200.000,- Euro. A světe div se, neplatí to banka, která zkrachovala, ale Garanční systém finančního trhu. Takže dostanete zpět cca 2.5 až 5 milionů zpět.

Navíc banky si nekouzlí peníze ze vzduchu pro půjčování na hypotéky. To funguje tak, že každá banka prodává balíky hypoték, co uzavřela, finančnímu trhu, který si je kupuje na dlouhodobou investici. Takže banka má peníze hned zpět se ziskem, rozhodně nečeká 30 let, než jí klient splatí hypotéku, aby vydělala.

Pokud bych přistoupil na retardovanou tezi, že z peněženky nikdo nic neukradne a všechny ty články jsou smyšlené, pořád se zapomíná na nákup či prodej Bitcoinů, který jde přes burzu a jinak to nejde. A kde již několikrát při těchto transakcích peníze zmizeli, protože je hackeři ukradli a nazdar. Ale znovu říkám, že chápu, že vám dvěma nikdo nic ukradnout nemůže a všichni ostatní jsou idioti, když jim ty prachy zmizely. Haha

Ať tak či tak, je mi u řitě, co děláte se svými penězi. Investovat má člověk vždy tolik, aby ho nebolela finanční ztráta této částky. A pokud vám nějaký prodavač z OVB nakecal, že Bitcoin a další sračky jsou naprosto bez rizika a výnosy úžasné, je mi to u řitě taktéž. Jen poukazuji na to, že pokud si někdo říká novinář, měl by psát objektivní články a problematice rozumět. A kdyby tomu tihle přepisovatelé reklamních hoven rozuměli, nikde bych nečetl, jak si můžete za pár korun koupit Lambo či jak rodina prodala veškeré jmění a všechno dala do Bitcoinů a konec. Všude by totiž bylo upozorněno na rizika, která s tím souvisí. Bitcoinů se rozkradlo (bylo ukradeno) za miliardy. Tečka.

Nepřihlášený Mates

Prodavače OVB připomínáte.. | 31.10.2017 11:41reagovat
avatar

Prodavače OVB připomínáte vy. Prodavači OVB neprodávají bitcoiny, ale produkty toho vašeho "standardního" finančního systému - životní pojistky či penzijní připojištění vycpané nesplatitelnými státními dluhopisy předlužených zemí. Často ještě se záporným výnosem. Při kladné inflaci. O tom, co dostanete z krachující banky, se jděte podívat do Řecka a na Kypr. Nebo do Argentiny, Venezuely, Zimbabwe i do mnoha evropských zemí, kde hyperinflace a měnové reformy nejsou nic historicky výjimečného. Ano, je zde nějaký Garanční fond. Ten ale stačí tak na to, když zkrachuje jedna pidibanka. Když bude mít problém celá ekonomika, celý bankovní systém, tak to nebude stačit ani náhodou. Přijdou bailouty a haircuty. A pokud nakonec něco dostanete, tak v již znehodnocené měně (na záchrany bank se peníze natisknou v nějakém MegaQE). A že naše bankovnictví a státní finance jsou (relativně!) zdravé? No i kdyby - až se začne kácet italský bankovní sektor, tak to nikoho nebude zajímat. Ostatně i šéf německé centrální banky již vyjádřil obavy, že v případě vypuknutí další finanční krize (a následném QE, záporných úroků a záchrany bank z peněz střadatelů) hrozí run na banky - a to poprvé v historii nejen v podobě masivních výběrů hotovosti (ty samy mohou systém položit a reakcí bude vypnutí bankomatů), ale tentokrát i v podobě masivního úprku lidí do bitcoinu. Protože utéct z oficiální měny a oficiálního finančního systému nikdy nebylo tak snadné. Kdo uteče (včas), vyhraje. Poslední zhasne (s černým Petrem v ruce). A to, že banky ty udělené úvěry a hypotéky hned někomu přeprodají, je spíš minus, než plus. Každopádně tím úvěrem/hypotékou vzniknou peníze NOVÉ. Ze vzduchu, "kryté" tím dluhem, bublinózně předraženou nemovitostí koupenou člověkem, který v krizi přijde o práci. A co takové přeprodávání hypoték dokáže, to předvedla minulá krize v USA, že... Že je bitcoin bez rizika, to tu nikdo netvrdí. Ani nikdo nehlásá, že do něj máte vrážet veškeré úspory. Obojí jste si vymyslel, abyste měl s..

Nepřihlášený lol

Takze prijmy na to Lambo n.. | 31.10.2017 11:41reagovat
avatar

Takze prijmy na to Lambo nema z ceho bude platit servis mozna ma jeste hromadu tech blbkoinu, ale co az mu dojdou? nebo zitra bublina splaskne? kazdopadne hodne blba investice (pokud na to nemam) mel to investovat do neceho cu mu bude vydelavat treba byty na pronajem nebo cokoliv jineho ale hlavne neco co bude vydelavat a teprv ty vydelane prachy utracet... ;) Ale jeho problem jeho vec jak se rika lehce nabyl lehce pozbyl.... nebube prvni ani posledni...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Mates

Reakce na: Takze prijmy na to Lambo n.. | 31.10.2017 12:57reagovat
avatar

LOL - další chytrák

Pokud si dotyčný třeba v roce 2010 vytěžil nějaké bitcoiny, tak:

1) Je pravděpodobně IT expertem a příjmy má solidní i tak. Joudové a Nováci a LOLové v té době mysleli, že nejbezpečnější investicí je akcie řecké banky a argentický vládní dluhopis. O termínech jako blockchain, proof-of-work a hash nikdy neslyšeli (mnozí doteď).

2) I kdyby hodnota bitcoinu splaskla na čtvrtinu (málo pravděpodobné), tak pokud jich ještě pár tisíc má, tak bude stále v pohodě

3) Pokud není blázen, tak diverzifikuje, tedy na vrcholech trochu bitcoinů odprodává a investuje do jiných rozumných statků (čímž ale nemyslím státní měny a státní dluhopisy - ty jsou jen pro LOLy a jejich třetí penzijní pilíře).

Nepřihlášený dj.giovanni

Reakce na: Ach jo, proč se k bitcoinu.. | 7.11.2017 11:58reagovat
avatar

Na co Vám budou bitcoins až banky padnou? Že byste za ně nakupoval od ostatních zlato? -:)

Nepřihlášený kolinsky565

Pozdravuji účastníky této.. | 24.7.2019 00:02reagovat
avatar

Pozdravuji účastníky této diskuse, jejíž obsah mne zaujal. Bitcoinovou peněženku vytvoříte v pár minutách. Nebudete k tomu potřebovat žádnou občanku ani osobní doklady, tak jako je tomu zvykem, když si zakládáme účet v bance. A abych nezapomněl, založení peněženky a vedení této peněženky je zcela zdarma. Hodně zajímavého je toho na stránkách https://jaknakrypto.cz/jak-si-zalozit-bitcoinovou-penezenku/

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif