Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan

Jak mohou lehce nabyté peníze změnit život člověka, který se živil jako řemeslník? Teď pověsil práci na hřebík a zahrnuje se luxusem, zůstává ale zjevně hlavně u sebe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan

6.3.2019 | Mirek Mazal

Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jak mohou lehce nabyté peníze změnit život člověka, který se živil jako řemeslník? Teď pověsil práci na hřebík a zahrnuje se luxusem, zůstává ale zjevně hlavně u sebe.

Jeden z obyvatel města Boston v britském hrabství Lincolnshire rozdává úsměvy na potkání. Jmenuje se Andy Clark a má k tomu dobrý důvod - koupě jediného losu mu před pár měsíci vynesla přesně 76 369 806 liber, tedy v přepočtu 2 281 166 105 korun českých. Po jeho boku nelze přehlédnout jeho životní partnerku, která v jeho rychlém zbohatnutí sehrála zásadní roli.

Muž si koupil soutěžní kupón loterie u nás známé jako Eurojackpot. Tehdy netušil, jaký poklad drží v rukou a kus papíru zapomněl ve své dodávce a nekonečných šest týdnů jej vozil s sebou, aniž by tušil jeho hodnotu. Dávno bylo známé, že pohádkový jackpot vyhrál někdo z Velké Británie, ale loterijní společnosti se dlouho nikdo neozýval. Partnerka Andyho jménem Trish tiket našla a přiměla Andyho, aby překontroloval čísla V ten okamžik se stal zázrak - tiket se ukázal výherním a staršímu živnostníkovi obrátil život naruby.

Andy do té doby jezdil starou dodávkou minimální hodnoty, poté si ale koupil rezidenci za 700 tisíc liber (asi 21 milionů Kč), kterou začal plnit výjimečnými auty tak, jak o tom dekády snil. Zatím si udělal radost za dalších 660 tisíc liber (19,7 milionu Kč) a pořídil auta jako Porsche 911 Turbo za 3,6 milionu Kč, McLaren 540C za 3,8 milionu, dvě Ferrari, Aston Martin, Mercedes-Benz anebo Range Rover. Všechna si ale koupil jen pro sebe.

Partnerce, bez které by možná dodnes jezdil svou bílou dodávkou plnou nářadí, pořídil obyčejný Nissan Qashqai za pár set tisíc. Jistě, slušné auto a darovanému koni se na zuby nehledí, na druhou stranu to nezní zrovna projev velkorysosti od někoho, kdo „sedí” na víc jak dvou miliardách...

Někteří mohou namítnout, že dotyčná třeba o nic lepšího nestála, ale i kdyby tomu tak bylo, třeba s Porsche Macan by se jí určitě hůře nejezdilo a Andyho Clarka by to jistě nezruinovalo. Inu, asi není jednoduché stát se zde dne na den miliardářem a vypořádat se s tím se ctí. Ještě štěstí, že naprostá většina z nás nemusí takové „problémy” řešit...


Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 1 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 01Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 2 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 02Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 3 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 03Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 4 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 04Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 5 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 05Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 6 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 06Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 7 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 07Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 8 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 08Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 9 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 09Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 10 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 10Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 11 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 11Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 12 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 12Výherce 2 miliard v Eurojackpotu si koupil auta za 20 milionů, partnerce dal Nissan - 13 - Brit vyhral v loterii 2 miliardy Kc 13
Brit vyhrál jeden z největších jackpotů v historii, své partnerce ale dal jen šedý Nissan Qashqai za pár set tisíc. Sám si nakoupil drahé sporťáky za desítky milionů korun, které nahradily starou služební dodávku s pracovním nářadím. Ta už nebude nikdy potřeba, Andy Clark si ale nechává i tu

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.