Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu

Výkon 1 500 koní a maximální rychlost omezená na 420 km/h se zdají být z pohledu běžného provozu k ničemu, pokud ovšem nejedete po německé dálnici. Tam obojí rázem dává smysl - a nejen to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu

18.10.2019 | Mirek Mazal

Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu

/

Výkon 1 500 koní a maximální rychlost omezená na 420 km/h se zdají být z pohledu běžného provozu k ničemu, pokud ovšem nejedete po německé dálnici. Tam obojí rázem dává smysl - a nejen to.

Slova jako rychlost, výjimečnost nebo prestiž jsou v případě Bugatti Chiron samozřejmou součástí každé zmínky o tomto stroji. I tentokrát musíme nevyhnutelně zopakovat, že nástupce Veyronu fascinuje automobilový svět prakticky vším od své techniky, přes dosahovanou dynamiku až po možnosti specifikace, dnes ale nechceme zůstat jen u toho.

Zmíněné aspekty jsou známé především z oficiálních technických údajů či jízdních záběrů samotného výrobce, zahlédnout téměř jaderný reaktor zabalený do opulentního kabátu v akci v běžném provozu je pořád něco mimořádného. Jen pár lidí jezdí s Chironem v denním režimu jako s úplně normálním autem, daleko častěji je auto s cenou v řádu milionů Eur statickou ozdobou velkolepých sbírek.

Takových pohledů na široce rozkročené Bugatti bylo dost, pomyslel si britský youtuber James William Walker alias Mr JWW, a proto využil nabídky Jeroena van den Berga, nizozemského byznysmena a jednoho z tamních majitelů Chironu, aby usedl za volant černozeleného exempláře a prohnal jej po německé dálnici.

Po úvodním seznámení s černo-zelenou specifikací doladěnou maskáčovým vzorem interiéru Walker, sám majitel několika superaut, spustil hromobití z šestnáctiválcového osmilitru. Kameraman ještě podrobně ukázal detaily stísněného interiéru, vyzvedl majitele a společně vyrazili na projížďku po Autobahnu, kde se 1 500 koní (1 103 kW) výkonu a 1 600 Nm točivého momentu vozu cítí nejlépe.

JWW nedokázal skrýt upřímné překvapení z projevu auta. Soustava pokrokových systémů v čele s W16 umožňuje potlačit působení 1 995 kilogramů hmotnosti, za volantem Chiron působí lehce a je připraven plnit všechny povely rukou i nohou. Uvnitř kabiny převládá nadhled a vznešená jistota. Samozřejmě, většinu pozitivního dojmu způsobuje neuvěřitelná akcelerace, až se vlastník vozu zdráhá dál hledět vpřed.

Výlet s kamerou ujistil, že Bugatti hraje ve světě aut vlastní ligu, Chiron dopřává úplně jiné pocity než jakékoliv jiné sériově vyráběné auto. Mnozí se mu chtějí přiblížit dosažitelnou dynamikou a někteří jej v tomto ohledu i překonávají, jako celek je ale bezkonkurenční.

JWW říká, že ostatní podobné rychlá auta obětují příliš mnoho tomu, aby byla takto rychlá a každá jízda s nimi je proto hlučná, nekomfortní, ve vysoké rychlosti plná pazvuků. S Chironem můžete jet 350 km/h a budete se cítit jako v Bentley v mnohem nižší rychlosti - pro někoho možná nuda, pro tvůrce moderních Bugatti naplnění podstaty existence tohoto vozu. Škoda, že jej tolik majitelů bude jen držet doma v garážích jako sběratelský předmět...


Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 1 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 01Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 2 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 02Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 3 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 03Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 4 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 04Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 5 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 05Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 6 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 06Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 7 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 07Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 8 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 08Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 9 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 09Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 10 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 10Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 11 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 11Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 12 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 12Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 13 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 13Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 14 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 14Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 15 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 15Youtuber dostal šanci protáhnout Bugatti Chiron po Autobahnu, ukázal jeho podstatu - 16 - Bugatti Chiron jizdni dojmy foto 16
Chiron jezdí jako luxusní limuzína schopná pokořiti 400 km/h, právě v tom je jedinečný

Zdroj: Mr JWW@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše