Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější

Když zákazník žaluje dodavatele, že mu nějaké auto neprodal, je to divné, ale někdy to lze i chápat. Tento muž ale své Lambo dostal. A ne ledajaké.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější

12.8.2016 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když zákazník žaluje dodavatele, že mu nějaké auto neprodal, je to divné, ale někdy to lze i chápat. Tento muž ale své Lambo dostal. A ne ledajaké.

Zdá se, že automobilový svět zasáhla v posledních týdnech nová móda. Po nezkrotné touze po SUV a honění Pokémonů za volantem jde o žaloby na automobilky či jejich dealery související s prodejem aut. To v obecné rovině jistě není nic nového - pokud dodavatel a odběratel nejsou se shodnout, zda dodaný vůz měl očekávané kvality, jinak než soudem to obvykle nekončí. Jenže o nic takového v nových případech nejde.

V prvních dvou šlo o to, že zákazník nedostal auto žádné. Nejprve šlo o Ferrari, které odmítlo váženého zákazníka coby vhodného klienta pro LaFerrari Aperta a tento nebyl s to přenést přes srdce. V druhém pak o též dlouholetého klienta Mercedesu, který byl rovněž odmítnut, tentokrát z dosti nepochopitelných příčin. Nejen neuspokojený klient ale může dodavatele auta žalovat, jak ukazuje další podobná kauza, tentokrát z Jihoafrické republiky.

Ani v tomto případě nejde o člověka, který by v montérkách vtrhl k Bugatti a pak se divil, že na něj hledí skrz prsty. Je to známý sběratel supersportů v Jihoafrické republice a také v části Asie. V Thajsku údajně vlastní Pagani Zonda, Ferrari F12berlinetta, Ferrari 599 GTB Fiorano, McLaren 675LT, Ferrari F40 a první McLaren P1, který byl do Thajska dovezen. V JAR jde o dlouholetého klienta Lamborghini, který si u automobilky cestou jejího oficiálního zastoupení Johannesburgu objednal Aventador SV - dost výjimečný stroj, který zdaleka nebyl dostupný každému.

Auto bylo skutečně dodáno, v docela působivé bílé barvě a do detailu si jej můžete prohlédnout na přiložených fotkách. Je krásné, je tak rychlé, jak má být a strhává na sebe pozornost, kdekoli se objeví. Není s ním zkrátka žádný problém, přesto vůz na první fotce níže uvidíte s nápisem „Lamborghini Johannesburg prodává lži” a v souvislosti s tím dokonce majitel založil i tomu věnovaný web. Proč, když je všechno v pořádku?

Inu, zákazník tvrdí, že mu kdysi Lamborghini slíbilo, že Aventador LP750-4 SV bude mít v Jihoafrické republice jako jediný. Pro něj mělo být dovezeno kupé, pro někoho jiného ještě jeden roadster, to mělo být vše. Nyní ale zjistil, že Aventadorů SV je v této zemi více - kolik přesně, nevíme, majitel toho prvního je ale s touto situací krajně nespokojen. Tak moc, že věc žene k soudu.

Konstatuje, že johannesburské dealerství Lamborghini prodalo ještě nejméně jeden Aventador SV kupé, a to dokonce ve stejné barvě, jako ten jeho. Příliš mnoho detailů k žalobě nedodává, nevíme tedy ani, čeho chce dosáhnout (sešrotování všech ostatních SV v zemi?) a tvrdí, že „pravda vyjde najevo”. Jestli se inspiroval ve výše zmíněných případech, nevíme, na každý pád musíme zopakovat, že on svůj vůz má a není s ním žádný problém.

Na jednu stranu chápeme, pokud není šťastný z toho, že mu Lamborghini vůz prodávalo s nějakým tvrzením, které se později ukázalo být nepravdivým. Dá se i chápat, že to má vliv na exkluzivitu, která pro něj může být nesmírně důležitá (třebaže nám nepřijde tak pravděpodobné, že by si někdo vůbec všiml, že jsou v JAR dva Aventadory SV - v jednu chvíli se potkají stěží). A lze chápat také to, že to může mít jistý negativní vliv na pozdější prodejní hodnotu, neboť nabídka v zemi může být rázem dvojnásobná.

Ale probůh, dostal jedno z nejrychlejších a nejúchvatnějších aut planety, může si jej dosyta užívat a celý jeho problém spočívá dost možná jen v tom, že JAR dostala přiděleno od Lamborghini víc Aventadorů SV, než původně měla. Dealer v Johannesburgu tak vůbec lhát nemusel a dělal jen to, co dealeři aut dělají - prodával dál. Jeho vztek nad tím, že „někdo má totéž” nám tedy přijde poněkud dětinský. A nejsme jisti, jestli vůbec chápeme, jak automobilový nadšenec může chtít odepřít dalším petrolheadům vlastnit takhle úžasný stroj - sám musí nejlépe vědět, jaká slast to je...


Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 1 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv nalepka
Lamborghini Aventador prodává lži, píše se na boku vozu jihoafrického sběratele

Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 2 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 01Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 3 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 02Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 4 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 03Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 5 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 01Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 6 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 04Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 7 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 05Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 8 - lamborghini jhb prodava lzi aventador sv 06Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 9 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 02Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 10 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 03Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 11 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 04Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 12 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 05Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 13 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 06Zákazník žaluje Lamborghini, i když mu auto dodalo. Důvody jsou ještě bizarnější - 14 - Lamborghini Aventador SV prodava lzi dalsi 07
Takhle vůz vypadal před nalepením sloganu na dveře

Zdroj: GT Spirit

Marek Bednář

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše