Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky

Nikoli nedostatek jednoho nepovedeného vozu, ale vada týkající se potenciálně prakticky jakékoli Tesly, to je už dříve medializovaná potíž se zatékáním do víka kufru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky

24.12.2019 | Petr Miler

Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nikoli nedostatek jednoho nepovedeného vozu, ale vada týkající se potenciálně prakticky jakékoli Tesly, to je už dříve medializovaná potíž se zatékáním do víka kufru.

Minulý týden jsme vám ukazovali video pořízené jedním z majitelů Tesly Model 3, které poněkud komickým způsobem ukazovalo jednu spíše tragickou vlastnost vozu. Do jeho víka kufru začalo zatékat tak silně, že z něj po otevření voda vytékala po celých pět minut způsobem nikoli nepodobným konání jedné slavné bruselské sochy.

Tuto nepříjemnost jsme rozebrali horem dolem, jedna věc ale jasná nebyla - jde o izolovaný problém jednoho exempláře, nebo další z řady výrobních nedostatků tohoto vozu? Odpovědí je bohužel to druhé a co je horší, potíž se netýká jen Modelu 3, ale méně často i staršího Modelu S.

S odvoláním na své zdroje zevnitř automobilky to tvrdí opět magazín Inside EVs. A přikládá fotografie hned několika exemplářů stižených tímtéž, na nichž jsou patrná i slabá místa, která vše způsobují. Bývalý zaměstnanec Tesly k tomu říká, že některé exempláře mají špatně napojené drenážní trubičky, nebo je nemají vůbec. Tato okolnost způsobuje, že se voda ve víku kufru drží a do jeho otevření se jí nechce ven.

To je ale jen část nedostatku, neboť voda se v takové míře musí také někde brát. Zde je údajně potíž ve vyústění vody v prostoru vstupu do zavazadelníku - díra na hlavním snímku se šroubovákem prý na tomto místě nemá být a způsobuje odvod vody téměř přímo do víka, z nějž, jak jsme si řekli, nemá odkud odtéci.

Voda se navíc nedostává jen tam, zatéká také za zadní světlomety, které se právě kvůli tomu mlží - to už je déle známá potíž. A pochopitelně, voda na místech, kde se s ní vůbec nebo v takové míře nepočítá, způsobuje korozi. To jsou dva hlavní následky, které toto zatékání způsobuje resp. může způsobovat, jak z toho ven? Pochopitelně se lze obrátit na automobilku, nebo podle zdroje stačí zacpat výše zmíněnou díru například silikonem a je po problému.

Jak účinný způsob to bude, nedokážeme říci, je ale jasné, že jde o velkou nepříjemnost. Způsobit prý může i potíže s palubní elektronikou a to je to poslední, co byste zrovna u elektrického auta chtěli snášet.


Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 1 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 01Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 2 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 02Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 3 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 03Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 4 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 04Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 5 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 05Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 6 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 06Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 7 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 07Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 8 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 08Zatékání do Tesel je rozsáhlejší problém, než se zdálo, má nepříjemné následky - 9 - Tesla Model 3 zatekani dalsi 09
Fotky člověka s přístupem k více Teslám ukazují, kudy voda do víka kufru proudí - z otvoru v rohu vstupu do zavazadelníku pokračuje přímo do víka dírkou, kterou později může odtéci. Standardní drenážní systém tu selhává

Zdroj: Inside EVs

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.