Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší

V dnes už kultovní filmové sérii se objevilo více aut, než celebrit na narozeninách Karla Gotta, a to je šance se v jimi pořádně probrat. Takto se toho zhostili lidé z Donut Media.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší

2.8.2019 | Petr Prokopec

Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V dnes už kultovní filmové sérii se objevilo více aut, než celebrit na narozeninách Karla Gotta, a to je šance se v jimi pořádně probrat. Takto se toho zhostili lidé z Donut Media.

Vkus každého z nás je individuální, a tak nad čím někteří zvedají obočí, to jiní obdivují. Pokud tedy dojde kupříkladu na hodnocení vizuální přitažlivosti aut, můžeme z jednoho seznamu vozů seskládat bezpočet žebříčků, z nichž každý bude odpovídat jen názoru lidí, kteří za jejich sestavením stojí.

Proč takový úvod? Zejména kvůli novému videu společnosti Donut Media, které se věnuje vozům, jež se objevily ve filmové sérii Rychle a zběsile. Jde o všechna auta, která měla na plátně alespoň o trochu větší roli, či za jejich volant usedl některý z hlavních protagonistů, a tak jde seznam neskutečných 116 vozů.

Je samozřejmě otázkou, co je větší role. Některým by v přehledu mohlo chybět Mitsubishi 3000GT, které se objevilo v předělu mezi prvním a druhým dílem. Či třeba Mazda RX-8, která pro změnu sehrála part ve třetím dílu. Vyvolená hlavního hrdiny Neela totiž ukazuje svému protějšku, kde vlastně závody v driftování vznikly. Nápomocno je jí v tom turbo a bodykit od Veiside, jichž se vůz dočkal.

Níže přiložené video tedy jistě nepovažujte za bernou minci, přesto je zajímavé, minimálně jako šance zavzpomínat na minulosti či probrat vše s přáteli. Dá se předpokládat, že zejména vítěz bude předmětem kontroverzí, než se ovšem k němu dostaneme, nejprve v rychlosti zmíníme tři nejhorší auta, která se v sérii objevila. Smutné prvenství v tomto směru získává Mitsubishi Eclipse Spyder z druhého dílu, jehož purpurová barva v kombinaci s chromovými koly a podvozkem, jenž vypadá jako přizvednutý, skutečně dráždí oči.

O trochu méně již chápeme umístěný Mitsubishi Lancer Evo VII na druhém místě od konce. Vytýkán je mu příliš pouťový vzhled, což ale zjevně již není případ Eva IX, které se objevilo ve třetím díle. Ten byl přitom o driftování, k čemuž se japonská čtyřkolka bez úprav hodí asi stejně jako palačinka k chlebu. Nicméně v tomto případě je výběr producentů chválen, zatímco v předchozím případě kritizován, neboť udělat z rallyové ikony vůz, který pokoří všechno na amerických silnicích, prý nebylo vhodné.

To jsme ale poněkud utekli od konce, proto zařaďme zpátečku a vraťme se ke 114. příčce, na které se nachází Chrysler Town and Country, který na pár sekund řídil Brian jakožto vzorný otec v sedmém díle. Šlo o relativně krátký záběr, pročež a možná proto tvůrci nakonec rozhodli, že tento vůz z nejhorší trojky vypadne.

Vůbec nejhorším vozem se nakonec stal Lykan Hypersport, proto je Eclipse odsunut na stopatnáctou příčku a Evo VII na stočtrnáctou. Vůz z arabských emirátů je přitom kritizován za to, že se objevuje na vícero videích z her než z reálného života. Jednoduše tak prý nejde o skutečný vůz, jakkoliv 7 kusů skutečně vzniklo a jeden má ve svých garážích i policie v Abú Zabí.

Z konce žebříčku se přesuneme na jeho začátek, tedy k třetímu Dodge Charger z prvního dílu a druhé Toyotě Supra, jejíž oranžová barva zazářila tamtéž. Vůči tomuto výběru nelze vznést jedinou námitku, přece jen jde o naprosté ikony. Otázkou však je, co tuto dvojici mohlo převálcovat - a odpověď je jednoduchá. Byla to trojice Civiců, které rovněž pochází z prvního dílu a jež byly použity při odvážných loupežích.

Na jedné straně lze přitom říci, že s daným hodnocením lze částečně souhlasit. Černá kupátka se zelenými neony jsou totiž vůbec prvními vozy, která se na plátně objeví. Asistují navíc při loupeži, jaká do té doby neměla ve filmech obdoby. I kvůli nim se tedy původní Rychle a zběsile stalo kultem. Nicméně na druhou stranu je třeba dodat, že Supra a stříbrný Skyline z druhého dílu měly na automobilový svět daleko větší vliv.

Jak jsme tedy zmínili, žebříček berte spíše jako příležitost k diskuzi či sestavení svého vlastního pořadí - pokud jste opravdoví znalci, jistě dáte dohromady i více než 166 strojů.


Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 1 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 01Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 2 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 02Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 3 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 03Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 4 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 04Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 5 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 05Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 6 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 06Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 7 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 07Zde je hodnocení všech 116 aut z Rychle a zběsile, od nejhoršího po nejlepší - 8 - Fast and Furious nejlepsi a nejhorsi auta 08
Nejhorší trojka, respektive čtyřka, a nejlepší trojka ze všech filmů Rychle a zběsile. Tedy alespoň dle Donut Media, s jejichž žebříčkem ale jistě nebude souhlasit každý

Zdroj: Donut Media@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.