Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu

Na nové pokračování románu o jistém Robinsonovi Crusoe z automobilového prostředí by dal příběh ženy, která se při jízdě autem chtěla vyhnout malému zvířeti přebíhajícímu přes silnici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu

17.7.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na nové pokračování románu o jistém Robinsonovi Crusoe z automobilového prostředí by dal příběh ženy, která se při jízdě autem chtěla vyhnout malému zvířeti přebíhajícímu přes silnici.

Angela Hernandez si na okamžik incidentu vzpomíná jen matně. Třiadvacetiletá dívka z Portlandu jela po známé pobřežní silnici Pacific Coast Highway lemující břehy Tichého oceánu, když jí v oblasti Big Sur skočilo před auto malé zvíře. Dívka zreagovala nejhorším možným způsobem. Strhla řízení a z desítky metrů vysokého útesu se zřítila na opuštěnou pláž.

Když se Angela po pádu z výšky šedesáti až sedmdesáti metrů probrala, stále byla v autě. „Cítila jsem, jak se mi ke kolenům zvedá voda. Bolela mě hlava a když jsem si na ni sáhla, našla jsem krev na rukou. Motor byl vypnutý a veškerá okna byla zavřená. Všechno se dělo hrozně rychle,“ popisuje hrozivý zážitek Američanka. Zachovala chladnou hlavu a pokusila se situaci vyřešit. „Odepnula jsem si bezpečnostní pás a začala jsem rozbíjet okno na místě řidiče. Každá kost v mém těle mě bolela. Jediná věc v mé mysli byla moje sestra Isabela, proto jsem začala křičet její jméno.“

Po vysvobození se vyškrábala na břeh, kde usnula. Probuzení bylo jako z hororu, protože si teprve uvědomila v plné míře, co se stalo. Angela spatřila napůl potopený Jeep Patriot, bolely ji všechny části těla a naděje na záchranu byla malá. „Neviděl jsem nic než skály, oceán a útes.“ Pokusila se dostat zpět do auta pro vodu, kterou tam měla, bohužel ji už nenašla.

Po třech dnech se u trosečnice v roztrhaném oblečení bez jídla a pití začala projevovat dehydratace. Dívka se vrátila ke svému automobilu, kde se pokoušela najít cokoliv užitečnému k přežití. Našla hadičku od chladiče, kterou využila k popíjení vody z pláže filtrovanou mechem. Nepila tedy chladící kapalinu, jak informují některá zahraniční média, to by dnes už nejspíše byla po smrti - požití rozličných „fridexů” na bázi ethylenglykolu může zabít i dospělého člověka.

Hladová zoufalá slečna dokázala na břehu najít zdroje pitné vody a tím si podstatně zvýšila šanci na přežití. Každý den procházela pláž a hledala lidi či způsob, jak na sebe upoutat pozornost. To se jí bohužel nepodařilo, a to přesto, že po ní jako po ztracené pátrala policie a to i nedaleko těchto míst. Nakonec se na ni štěstí přece jen usmálo.

Jednoho dne se probudila a uviděla ženu kráčející po písku. „Myslela jsem, že je to sen. V posledních několika dnech jsem měla několik takových.“ Konečně se objevila pomoc, Angela navzdory zraněním vyrazila směrem k zachránkyni. Manželský pár zaujal havarovaný automobil a při obhlídce okolí narazili i na jeho řidičku.

Okamžitě byla přivolána první pomoc, vrtulník pohublou cestovatelku přepravil do nemocnice, kam dorazila i zoufalá rodina. Podle informací se statečná řidička musela vypořádat s krvácením do mozku, zlomeninou čtyř žeber, zlomenými klíčními kostmi, a aby toho nebylo málo, prožila plicní kolaps, popraskané cévy v očích a spáleniny od slunce. Angela tak prokázala neuvěřitelnou touhu žít.

Během osudové životní zkoušky ztracenou dceru, sestru a kamarádku hledala pobřežní stráž pomocí všech dostupných prostředků. Všichni příbuzní a známí udělali maximum, aby se dopátrali, kam bílý Jeep se svoji majitelkou zmizel, ale marně. Zázrak nastal až Chad Moore a jeho manželka Chelsea hledali pěkné místo na chytání ryb. Místo rybářského zákoutí je zaujalo zdevastované SUV, které nakonec dívce zachránilo život.

Konec dobrý, všechno dobré, chce se říci. Na mysl se nám ale dere několik pochybností. Vzhledem k rozsahu zranění je téměř s podivem, že se dívka vůbec dokázala hýbat. Už jedna zlomená klíční kost obvykle znamená obrovské bolesti při každém pohybu ruky. Angela tvrdí, že měla zlomené obě a navíc zlomená žebra. Pokud se v tomto stavu dokázala dostat z auta a pak přežít týden na pláži, dá se považovat za ženský ekvivalent Chucka Norrise.

Ať už to bylo jak bylo, nehoda to rozhodně byla těžká, jen bohužel zbytečná. Instinkty radí řidiči i na malou překážku v cestě reagovat uhnutím nebo prudkým brzděním, často ale právě reakce způsobí větší problém než případná kolize. Tyto přirozené reakce je vhodné trénovat, třeba vyrazit s kamarádem na parkoviště s autem a obyčejnou houbou na mytí a zkoušet nereagovat, když vám ji jako řidiči hodí před sklo. Jednou vám to může zachránit život. Nebo aspoň spoustu patálií, jako v dnešním případě. Nezbývá než popřát Angele brzké uzdravení.


Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 1 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 01Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 2 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 02Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 3 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 03Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 4 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 04Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 5 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 05Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 6 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 06Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 7 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 07Žena s vozem sjela ze srázu a nemohla nikam. Našli ji po týdnu živou, i díky autu - 8 - Jeep Patriot zachranil zivot divce v USA 08
Žena přežila vlastní smrt, když se snažila vyhnout malému zvířeti. Auto jí třikrát zachránilo život. Poprvé při pádu ze skály, podruhé, když jeho díly využila k získání pitné vody a nakonec i jako poutač pozornosti

Zdroj: Angela Hernandez@Facebook

Mirek Mazal

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.