Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky

Ženy se dívají na auta přece jen trochu jinak než muži, a tak je zajímavé vidět, co dokáže bodovat u zástupkyně něžného pohlaví a co naopak zklame. Obojího se po dlouhodobém testu najde dost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky

24.8.2020 | Petr Prokopec

Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky

/

Foto: CarsIreland.ie@YouTube

Ženy se dívají na auta přece jen trochu jinak než muži, a tak je zajímavé vidět, co dokáže bodovat u zástupkyně něžného pohlaví a co naopak zklame. Obojího se po dlouhodobém testu najde dost.

Není žádným tajemstvím, že Škodě se za kanálem La Manche vede velmi dobře. To je zásadní změna vůči minulosti, kdy české vozy byly spíše předmětem výsměchu. Dnešní klientela je nicméně miluje, což platí jak o Britech, tak o Skotech či Irech. Proč tomu tak je, do jisté míry osvětluje Sinead McCann z Cars Ireland. Ta strávila delší čas se Škodou Karoq, která jí doslova okouzlila. Dokonce natolik, že se chystá ke koupi své vlastní. Neznamená to však, že by na voze nenalezla také chyby.

Sinead přiznává, že jakkoliv je 1,6litrový turbodiesel pod kapotou úsporný, neboť v reálu si řekne o 5 až 6 litrů na sto kilometrů, ona sama by nakonec zvolila benzinovou jednotku 1,5 TSI. Ta je dle jejího názoru živelnější i jemnější, jakkoliv je třeba počítat s tím, že bude také žíznivější. Na druhé straně lze ale rovněž očekávat i trochu zajímavější dynamiku, neboť Karoq 1,6 TDI se 115 koňmi zvládne stovku až za 11 sekund a jeho maximum končí hodnotou 186 km/h.

Kromě toho se jistým problémem stala úroveň výbavy Style, respektive některé v ní obsažené prvky. Karoq totiž dostal do vínku krémové čalounění, které sice lahodí oku, ovšem zároveň se velmi špiní, zvláště pokud rádi nosíte džíny - prostě od nich zmodrá. A jakkoliv Sinead naznačila, že na běžnou péči stačí mokré kapesníky, při delším užívání se kůže obarví nesmazatelným způsobem. Světlému čalounění byste se tedy u českého SUV měli vyhnout, pokud ovšem netoužíte i po změně šatníku.

Negativa tak máme probraná, přistoupit můžeme k pozitivům. Jakkoliv jedno zde již zaznělo, a tím je ona nízká spotřeba. Jaká jsou ale ta další? Pokud bychom zde překopírovali prakticky veškerý výčet prvků Simply Clever, chybu bychom neudělali. Jsou to totiž právě tyto maličkosti, které v očích Sinead pozdvihují Karoq na trochu vyšší úroveň. Ostatně deštník pod sedadlem spolujezdce stále nabízí jen málokdo, stejně jako škrabku na led ve víčku nádrže.

Kromě toho je ovšem Karoq stejně jako ostatní Škody vybaven třeba držákem karet či lístků za čelním oknem. Nechybí ani držák nápojů, který vám umožní je otevřít jednou rukou. Právě tyto věci Sinead oceňuje více než třeba ovládání pomocí gest nebo multimediální systém Columbus doplněný 9,2palcovou dotykovou obrazovkou. Prostornost kabiny či úhel otevírání dveří však již dle novopečené matky patří na seznam pozitiv.

Znovu se tak potvrzuje, že v obecně vyrovnaném poli aut o úspěchu a neúspěchu rozhodují maličkosti. A právě v oboru unikátních prvků patří Škoda na špičku oboru. Tento náskok si ovšem česká automobilka nechává patřičně zaplatit, pročež o ní lze jen stěží smýšlet jako o konkurenci pro levné značky. Dieselový Karoq totiž v Irsku startuje s výbavou Style na nemalých 32 350 librách (cca 936 000 Kč), benzinová verze 1,5 TSI je dokonce ještě dražší - k mání je od 33 585 GBP (asi 972 000 Kč).


Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 1 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 01Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 2 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 02Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 3 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 03Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 4 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 04Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 5 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 05Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 6 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 06Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 7 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 07Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 8 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 08Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 9 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 09Ženu v dlouhodobém testu okouzlila Škoda Karoq, odhalila ale i zajímavé nedostatky - 10 - Skoda Karoq 2020 Irsko videoscreen 10
Škoda Karoq zaujala maličkostmi, některými ale dokázala i zklamat. Foto: CarsIreland.ie@YouTube

Zdroj: CarsIreland.ie@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše