Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná

Konečně byly odhaleny záběry, na nichž se jeden z nejvzácnějších moderních McLarenů mění v karbonové spáleniště. Skutečně Alejandro Salomon tento vůz chtěl a miloval, jak říká?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná

10.1.2019 | Petr Prokopec

Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná

/

Konečně byly odhaleny záběry, na nichž se jeden z nejvzácnějších moderních McLarenů mění v karbonové spáleniště. Skutečně Alejandro Salomon tento vůz chtěl a miloval, jak říká?

Alejandro Salomon je aktuálně asi nejsledovanějším majitelem exkluzivních vozů a supersportů. Za tím ovšem nestojí žádná z jeho recenzí či kupříkladu soutěž o Hondu S2000, jíž se ovšem mohou zúčastnit jen obyvatelé spojených států. Důvod je bohužel mnohem smutnější, o nemalou pozornost se postaral požár McLarenu Senna. K tomu došlo pouhých 11 dnů poté, co si Salomondrin jeden z pěti set limotovaných exemplářů převzal, přičemž za volantem britského supersportu ujel jen 400 mil (644 km).

Alejandro momentálně pustil na YouTube nové video, které mapuje pomalu celou událost. A co není natočeno, to popisuje svými slovy. Minimálně tedy známe jeho verzi nešťastného incidentu, kterému skutečně nepředcházela žádná havárie. Salomondrin se místo toho měl pohybovat jen kousek od svého domu v kalifornském Hidden Hills, když si všiml, že z výfukového systému McLarenu Senna se stal plamenomet zanechávající ohnivou stopu dokonce i na vozovce.

Jelikož plameny se začaly šířit i na karoserii, Salomon dle svých slov věděl, že nepůjde o banální problém. Nicméně současně si uvědomoval, že se pohybuje v důvěrně známém prostředí plném stromů, kde by jeho vůz mohl odstartovat mnohem větší neštěstí. Proto místo okamžitého zastavení přišlápl plynový pedál a zamířil na nejbližší příjezdovou cestou rezidence jednoho ze svých sousedů. Ihned poté zkusil oheň uhasit lahví vody, ta však vcelku pochopitelně nestačila.

Plameny se vzápětí rozšířily na celou záď, stejně jako vnikly do interiéru, který se změnil v jedno velké spáleniště. Odolal jim víceméně jen karbon, respektive samotná uhlíková vlákna. Pojící pryskyřice však vzala za své, stejně jako svrchní lak. Senna se tak vlastně kameře mobilního telefonu odhalil ve své nahotě, s danými záběry ale Salomondrin nejspíše nikdy konfrontován být nechtěl. Jakkoliv internetem zaznívají spekulace o pojišťovacím podvodu.

Něco takového však Alejandro odmítá, zejména proto, že pojišťovna při vyplácení plnění vychází zejména z aktuální tržní hodnoty vozu. Jelikož však mezi koupí a zničením uplynulo pouze oněch 11 dní, k žádnému razantnímu poklesu či naopak růstu nedošlo. Salomon tedy počítá s tím, že maximálně dostane 1,5 milionu dolarů (cca 33,3 mil. Kč), které za vůz zaplatil. Tato částka však od něj neputovala přímo na konto automobilky.

Jakkoliv měl Salomondrin zpočátku našlápnuto k tomu, aby se stal jedním z nejsledovanějších youtuberů světa, jeho sláva pozvolna začala pohasínat. I proto, že jeho videa se začala stávat stále excentričtějšími. Alejandro se navíc rozhodl, že lidem odhalí mnohé tajnosti výrobců, z čehož žádný z nich nebyl příliš nadšený. A takové Ferrari mu dodnes nemůže zapomenout, že uspořádal srovnání „Svaté trojice“ na vlastní pět.

Salomondrin je tak u většiny značek na černé listině, napřímo si tedy nemůže koupit prakticky žádný ze speciálních vozů. I proto měl u McLarenu smůlu, když zatoužil po modelu Senna, přestože byl či je majitelem celé řady jeho aut - mimo jiné i špičkových modelů 675LT či 720S. Musel tedy pátrat na černém trhu, a to dokonce dvakrát, první automobilkou vybraný majitel totiž krátce před koupí z dohody vycouval.

Podruhé již měl více štěstí, byť za exemplář se zakázkovým exteriérem a interiérem a najetými 50 mílemi (80 km) musel zaplatit zhruba půl milionu dolarů (11,1 mil. Kč) navíc. Nicméně právě díky tomu, že v podstatě koupil ojetinu, i když zánovní, nyní musí řešit ještě o jeden problém navíc. Britská automobilka totiž prý nevyvíjí žádnou aktivitu, jenž by souvisela třeba s prozkoumáním vraku či náhradou vozu (McLaren by musel vyrobit nové auto se stejným VIN, ale to umí a občas dělá).

V tomto ohledu lze dát Alejandrovi za pravdu, McLaren zatím se žádnou tiskovou zprávou týkající se požáru nevyrukoval. Místo toho se Britové momentálně soustředí na odhalení nového modelu ze série LT, jenž se světu ukáže 16. ledna. Zda ale do té doby začnou komunikovat se Salomonem, alespoň přes své americké zastoupení, je zatím nejisté. I když záruka tu stále je, úpravy jsou totiž tovární.

McLaren tedy čeká řešení problému se zákazníkem, po kterém příliš netouží, zatímco Alejandro dost možná zamíří na pohovor do pojišťovny. Ač se totiž řečem o podvodu brání, dle mnohých vůz nikdy nechtěl a pořídil jej jen proto, že to přislíbil své fanouškovské komunitě. Jelikož přitom ta se neustále zmenšuje, nejspíše si nemohl dovolit svůj závazek nesplnit. Cena vozu ale byla i pro něj velkým soustem.

To už ale zabíháme do roviny spekulací a kde je pravda, nedokážeme říci. Níže se každopádně můžete podívat, kterak se z McLarenu Senna postupně stává jen hromada ohořelého karbonu. Něco takového samozřejmě zaujalo mnohé projíždějící, kteří tak ale učinili ty nejhloupější z možných chyb - supersport v plamenech si fotili z bezprostřední blízkosti, přestože hrozily (i se odehrály) drobné exploze. A během toho ještě blokovaly příjezd hasičského vozu.

Právě na tyto nešvary Salomon ve svém novém příspěvku upozorňuje a dodává, že napříště by se jich lidé měli vyvarovat. Fotka na Instagramu totiž rozhodně nemá takovou váhu jako lidský život. Kromě toho pak Alejandro dodává, že navzdory tomu, že on sám ihned s hořícím vozem nezastavil, vy byste to za dané situace udělat měli. Nic totiž není cennější než váš život, s čímž lze bez výjimky souhlasit.


Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 1 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 01Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 2 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 02Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 3 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 03Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 4 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 04Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 5 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 05Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 6 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 06Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 7 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 07Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 8 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 08Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 9 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 09Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 10 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 10Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 11 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 11Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 12 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 12Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 13 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 13Známý youtuber zveřejnil, jak mu shořel nový McLaren. Jeho sláva naopak pohasíná - 14 - Salomondrin McLaren Senna pozar novy videoscreen 14
Salomondrin dle svých slov přišel o milovaný vůz. Stále více se však začíná mluvit o tom, že za požárem McLarenu Senna stojí pojistný podvod

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše